Nemecká spoločnosť Teddy Hermann vyrába množstvo plyšových hračiek pre deti. Je síce známa predovšetkým výrobou naturalistických zvieratiek, ale medzi ich hračkami nechýba ani plyšový medvedík. Medvedíci sú dostupní v najrôznejších veľkostiach od 20cm do 50cm, a v najrôznejších farbách: v krémových, béžových, zlatých, svetlo či tmavohnedých. Väčšina z nich má pre Teddy Hermann medvedíka veľmi typický, veľký úsmev pod vyšívaným ňufáčikom. A sú neskutočne prítuľní.

P1090450a

P1090451a

P1090454a

Steiff síce vymyslel plyšového medvedíka, ale ani Teddy Hermann za ním nezaostáva v počte výrobných rokov. Rodinná firma začala vyrábať plyšových medveďov už v roku 1912.

Spoločnosť založil Bernhard Hermann v severonemeckom mestečku Sonnenberg v Brandenburgu. V roku 1948 sa rodina presídlila trochu južnejšie, do Hirschaidu pri Bambergu v severných Frankoch (Bavorsko), kde sídli dodnes.

Na na linke na Facebook nájdete pra-pra-pravnučku zakladateľa spoločnosti Katarinu s plyšovými plameniakmi, ktoré sa tento rok vypredali už v septembri hneď po uvedení na trh (možno i pre túto fotku :) ).

Ale vráťme sa k medvedíkom. Na obrázkoch sú 50cm zlatý medvedík za 40Eur a 30cm béžový medvedík za 20Eur. Ako vidno, na rozdiel od štíhlych Steiff medvedíkov, týto majú typické veľké medvedíkovské bruško. Sú veľmi jemnučkí na dotyk a mäkučko vypchatí páperovým plyšom. A trochu cenovo dostupnejší. Na 28cm Fynna či Lotte od spoločnosti Steiff si treba doplatiť +10Eur a za 40Eur dostaneme od Steiffu iba 40cm medvedíka.

P1090552a

P1090554a

P1090555a

So 6 ročným dievčatkom (cca 110-115cm) a 8 ročným dievčatkom (cca 120-125cm) pre predstavu veľkosti.

P1090427a

P1090455a

Untitled-1a
Všetci medvedíci majú plastové očká. Jediný medvedík s vyšívanými očkami určený pre novorodeniatka momentálne je 30cm medvedík v krémovej farbe.

Väčšina medvedíkov má ovisnuté končatiny, ale nájdu sa i medvedíci s kĺbami či brumčiacim mechanizmom. Tento rok na Vianoce vyrobila spoločnosť Teddy Hermann i štyroch medvedíkov určených pre deti v Nemecku, sú plne kĺboví a jeden z nich je brumčiaci. Keďže majú pohyblivé kĺby a sú vyrábaní v Nemecku, ich cena je i vyššia (80Eur). Akurát sa neráčia usmievať. Ináč sa v Nemecku vyrábajú iba zberateľskí medvedíci z mohéru.

Teddy Hermann medvedík v e-shope

ďalšie obrázky na
https://www.facebook.com/TeddyHermannGmbH

ďalší Teddy Hermann plyšáci
plyšový netopier
plyšový psík
plyšový žralok
plyšová korela a andulky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>