Denný Archív: 13. septembra 2011
Pranie v tvrdej vode alebo aká tvrdá je moja voda
Pod tvrdosťou vody rozumieme súčet obsahu vápnika a horčíka vo vode. Každá voda obsahuje vápnik v prírodnej podobe; jeho obsah závisí od geologickej skladby horniny, ktorou voda preteká. …
Baktérie v látkových plienkach
Existuje veľa spôsobov, ako dezinfikovať plienky aj bez náročného vyvárania či použitia syntetických a pre Vaše dieťatko a životné prostredie nebezpečných chemikálií. K najznámejším patria:
* Pranie na 60°C zabíja väčšinu baktérií. Ak to nepomôže, zvyčajne plienky s odporúčanou teplotou prania na 60°C znesú i 90°C, je to však na Vaše riziko. Pranie na vyšších teplotách neprospieva hlavne gumičkám a suchým zipsom.
* Ak máte možnosť sušiť plienky na priamom slnku, urobte to. Slniečko je výborný prírodný dezinfekčný prostriedok (zároveň odstraňuje škvrny a bieli).
* Tea tree prírodný olej a ocot majú dezinfekčné vlastnosti.
* Mio Fresh Bambino Mio bol vyvinutý priamo na dezinfekciu plienok.…
Moje vypraté plienky smrdia
Ak máte problémy so zapáchajúcimi plienkami, príčin môže byť niekoľko, najpravdepodobnejšie sú:
1) Minerály z tvrdej vody sa ukladajú naspäť do plienok. Jednoducho povedané tvrdá voda má priveľa minerálov, konkrétne vápnika a magnézia. Pracie prostriedky nepôsobia príliš efektívne v tvrdej vode, keďže pracujú na zmäkčení vody namiesto toho, aby sa sústredili na boj so špinou. Prosím, prečítajte si kapitolu o tvrdosti vody.
2) Ak tvrdá voda nie je tým problémom, môžete mať vo Vašich plienkach zvyšky baktérií. Existuje niekoľko veľmi jednoduchých spôsobov, ako si s nimi poradiť. Prosím, prečítajte si kapitolu o baktériách v látkových plienkach.
3) A napokon, v plienkach sú zvyšky pracieho prostriedku.…