Letné typy – Light Summer

Light-Summer-chart3

Michelle-Pfeiffer-michelle-pfeiffer-31140696-1024-768

Svetlé leto. Si letný typ, ktorý prúdi do jari. To znamená, že máš v tvári jemné a chladné farby. Tvoje dominantné farby sú nežné, svetlé a tlmené.

Light Summer nástenka
http://www.pinterest.com/coloranalysis/light-summer/

Ďalšie názvy: Light Summer, Sunshine Summer, Fair Summer

Light Summer. Light Cool. Dominantnou vlastnosťou je light – svetlý vzhľad s veľmi nízkym kontrastom, inými slovami, pleť, oči a vlasy sú svetlé. Pre vplyv jari môže mať sfarbenie, hlavne pleť, mierne teplejší nádych, ale studený podtón zostáva. Prirodzená farba vlasov je alebo bola blond. Blond vlasy s hnedými očami už nepatria do Light kategórie.

Vlasy: popolavá blond, svetlá popolavo hnedá

lightsummerhair
Pleť: ružová béžová, neutrálna béžová, porcelán s ružovými podtónmi.

lightsummerskin
Oči: šedomodré alebo zelené

lightsummereyes
Make-up: použi svoju paletu farieb na oči, pery a nechty, podklad a blusher by mali byť s ružovými a chladnými podtónmi, nepoužívaj bronzovú farbu na líčka
Šperky: strieborná
Štýl: klasický a romantický
http://www.polyvore.com/light_summer_personal_coloring_vol/collection?id=1973232
http://www.polyvore.com/light_summer_personal_coloring/collection?id=1017456

Farby: jemné a svetlé – jemná šedá, modré, pastelová ružová, svetlá levanduľa.. keďže Light Summer má nízky kontrast, samotné oblečenie by malo byť málo kontrastné, monochromatické sfarbenie vyzerá úžasne – napr. rôzne odtiene modrej

Základné neutrálne farby: slonovina, jemná biela, navy, sivasto modrá, šedásoftsummercolors

Untitled-2

pôvabná svieža levanduľa a uvoľnená modrá

Sesterská paleta: Light Spring (jar-leto) – môžeš nosiť pastelové farby sesterskej palety, hlavne pri opálení vyzerajú dobre
Vyhni sa: čierna, tmavé a jasné farby, hnedá a oranžová-pomarančová, silné červené a modré odtiene, kontrastné farby

Známe osobnosti:
Je veľmi veľa známych osobností, ktoré sú Light Summer:
Naomi Watts, Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett, Jodie Foster, Michelle Pfeiffer, Heather Locklear, Princess Madeleine, Grace Kelly, Cybill Shepard

lightsummercel
Príklady celebrít s prekrásnymi jasnými fotografiami sú k dispozícii na linke
http://www.prettyyourworld.com/light-summer-celebrities.html

Untitled-4

Cate Blanchett vždy vie čo jej svedčí. Veľmi ťažko ju prichytíte v nevhodnom outfite.

Základné vlastnosti pre všetky letné typy:
1. studený vs teplý typ – leto je studený typ, chladné farby
2. tmavé chladné farby vs svetlé chladné farby – teda zima vs leto, obe studené sezóny, avšak zima má tmavé farby zatiaľčo leto studené svetlé.
3. malý kontrast medzi farbou vlasov a očí, avšak môže mať i chladné tmavé vlasy, farbu očí a svetlú pokožku.
4. celkové chladné a popolavé sfarbenie, bez ohľadu nato, či sú vlasy blond alebo hnedé, bez ohľadu na to, či je pleť svetlá alebo tmavá
5. oči majú jemný, mäkký, chladný tón; často majú v sebe šedú, napr. sivasto oriešková, sivasto modrá, sivasto zelená; oči asi najviac napovedia
6. pleť je prevažne chladná s ružovými alebo modrými podtónmi (bez opálenia)
7. farba vlasov je zväčša chladná a popolavá, s menšími alebo žiadnymi zlatými či červenými zvýrazneniami; farba vlasov pre letné typy zahŕňa dosť širokú škálu od najsvetlejšej a popolavej blond po tmavú popolavú hnedú; mnohé tmavovlasé letné typy sú omylom označené ako zima.

Rozdiely medzi troma letnými typmi:
Tri príklady s typickými letnými vlastnosťami s rozličnou intenzitou:
Naomi Watts v strede je považovaná za typické klasické leto, pre nepopierateľne jemné a chladné sfarbenieklasický svetlý a jasný letný typ.
Kate Middleton vľavo má tmavšie vlasy, vyšší kontrast, pokožku bez teplých tónov, ktoré prúdia smerom k zime (ku Cool Winter) – tmavý letný typ.
Sarah Jessica Parker vpravo má viac neutrálne sfarbenie – zmiešané teplé a chladné sfarbenie prúdi opačným smerom k jeseni – neutrálny letný typ. Patria sem i ľudia s tmavším sfarbením.

summercoloranalysis-intensity

Leto v palete ročných období:

Leto je obdobie pokojnej lenivosti. Počasie je teplé, vzduch ťažký, a všetko sa pohybuje s námahou a jemnosťou. Po jarnom zhone zrodenia sa všetko spomaľuje. Leto je tiež dobou pokojnej elegancie, kvety visia zo stoniek s nežnou tiažou; vánok jemne šteklí trávu keď sa ponáhľa cez pole. Ľudia, ktorí majú letné sfarbenie vyzerajú najlepšie v mäkkých svetlých a menej kontrastných farbách.

Keď sa jar mení na leto, teplé jarné farby chladnú. Pridaním priameho slnka, odtiene nadobudnú modrastú farbu. Ešte aj zelená je modrejšia. Farby leta sú mäkké a tlmené s kvalitou pasteliek, pretože im chýba intenzita a nachádzajú sa na vnútornej osi farebného kolesa. Tieto farby majú chladny modrý základ a vydávajú jemnú mäkkú energiu. Letná paleta je svetlá až stredne jasná.

summer_color_palette2

summerwheel

Svetlé leto je začiatkom leta. Hraničí s jarou, ktorej farby sú svetlé, jasné a teplé. Pridaním troška jari do leta vytvára letné farby svetlejšie, jasnejšie a žltšie.

Leto je charakteristické pre svoju nehu. Ale farby svetlého leta nie sú jemné. Majú vysoký level jasnosti – sú takmer podobne jasné ako paleta teplej jari.

Najhoršie farby pre Light Summer sú tmavé. Modré vyzerajú lepšie ako červené, a pre zachovanie svetlej farby nezaškodí občas pridať i teplejšie svetlé odtiene, napr. broskyňovo ružové.

A tu jedna analýza z prettyyourworld.com

Light Summer vs Light Spring

V teórii sú rozdiely medzi svetlými typmi Light Spring (jar) a Light Summer (leto) zrejmé, v praxi to však nemusí byť také jednoduché, keďže v oboch kategóriách prevládajú prirodzené blond vlasy s modrými očami a celkové svetlé sfarbenie treba odlíšiť odtieňom (podobný problém je pri tmavých typoch zima a jeseň)

Obe sezóny majú dominantný rys „svetlý“. Jar má sekundárny rys „Warm“ (teplý), a leto má sekundárny rys „Cool“ (chladný). Treťou vlastnosťou je „jasná“ vs „tlmená“. Nižšie je obrázok, ktorý je príkladom rozdielu medzi týmito dvoma obdobiami:

Newsletter-elin-and-kate-hudson

Elin Nordegren (vľavo) je klasické svetlé leto, Light Summer. Keď porovnáte jej sfarebnie so sfarbením Kate Hudson (vpravo), ktorá je svetlá jar, Light Spring, uvidíte zrejmé rozdiely:

Vlasy – Elin má vlasy viac chladnejšie; vlasy Kate majú zlatý blond odtieň.
Pleť – Elin má pleť matnú a chladnú; Kate oveľa teplejšiu. Jarná pokožka bez make-upu je viac lesklá a transparentná, Kate ovšem má na fotke makeup, takže tú transparentnosť tam nevidno.
Celkový vzhľad – z Elin vyžaruje chlad, Kate má tradičný broskyňovo smotanový výzor (zdravý „krv a mlieko“ výzor). Erin použila na svoje pery ružový rúž a Kate broskyňový, obidve perfektný výber odtieňa pre ich sezónu.

A čo sa stane, keď jedna sezóna nosí farby tej opačnej sezóny? S najväčšou pravdepodobnosťou budú vyzerať v poriadku. Dokonca veľmi dobre. Nie skvele, ale nebude to ani nič príšerné.

newsletter-kate-hudson-bad-good

Light Spring Kate má na sebe svetlo fialové šaty a zodpovedajúci makeup. Nie je to nič extrémne ako fuksia lícenka či rúž a modré očné tiene. Sfarbenie je v poriadku pre svetlú chladnú osobu, Light Summer. Kate má však teplé podtóny a prašná fialová nevyzerá na nej tak dobre ako jej broskyňový odtieň na vedľajšom obrázku. Chlad farieb, ktoré má na sebe bránia jej zlatým vlasom, aby sa rozžiarili v plnej kráse.

newsletter-naomi-watts-bad-good

Light Summer Naomi Watts má na sebe jarné farby: svetlé žlté šaty, broskyňovo-hnedý rúž a farbu na líčka, a na obočí má teplú hnedú farbu. Svetlé chladné pastelové farby vyzerajú na nej omnoho sviežejšie a harmonickejšie. Predovšetkým ružová farba na líčka a rúž na pery vyzerajú prirodzenejšie a zjasňujú jej tvár, zatiaľčo hnedé a broskyňové farby vytvárajú na tvári nepotrebné tiene.

Niekedy nie je tak ľahké vidieť rozdiely, hlavne nie s make-upom celebrít. V tom prípade treba vyskúšať látky rôznych farieb a vyskúšať podtóny. Najlepšie je použiť extrémne chladné farby ako bábätkovská modrá, kráľovská modrá a fuksia vs zlatožltá, broskyňová a zlatohnedá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.