Niekoľko tipov pre kŕmenie z fľašky

Nakŕmiť dieťa z fľašky nie je žiadna raketová veda, ale tu je niekoľko tipov.

1. Neunúvajte sa so sterilizáciou.
Dobre ste počuli, nie je potrebné sterilizovať fľaše, cumlíky pred každým kŕmením. Pravidelné umývanie čistiacim prostriedkom alebo radšej iba horúcou vodou, aby sme sa vyhli zvyškom čistiaceho prostriedku na fľaši, je dostatočne čisté a bezpečné. My sme iba pri tej vode. Ak chcete sterilizujte krátkym prevarením fľašu, cumle raz po zakúpení a viac nemusíte. Výnimkou je, ak nemáte riadnu vodu z verejného vodovodu, ale iba napr. zo studne, tam treba sterilizovať fľaše asi 5min varením.

2. Umývajte si ruky.
Sterilizovať fľaše nemusíte, ale predtým, ako budete pripravovať jedlo pre bábo si poriadne umyte ruky. To isté urobte pred zdvihnutím bábätka, jeho prebaľovaním…

3. Vždy merajte presne.
Správny pomer prášok / voda je dôležitý. Nebuďte leniví zarovnať prášok v naberačke a rozhodne nedávajte primálo vody dieťatku.

4. Prevarte vodu.
Používajte prevarenú vodu. Vyhraďte si jednu nádobu iba pre vodu a majte ju vždy pripravenú na zohriatie, keď príde čas jedenia. Nemusíte, ale ja to pokladám osobne za bezpečnejšie. Dojčenskú vodu skladovanú v PET fľašiach mesiace a prevážanú tisícky kilometrov nepokladám za bezpečnejšiu ako kontrolovanú vodu z vodovodu, a ešte pre istotu prevarenú.

5. Skontrolujte teplotu.
Veľa detí uprednostňuje mlieko izbovej teploty alebo dokonca studené. Ak ohrievate vodu, vždy nápoj poriadne pretrepte, aby nezostali nerovnomerne teplé miesta v tekutine.

6. Nakloňte dieťatko.
Mnoho detí pije v ležiacej polohe, je však lepšie nakloniť novorodeniatko v 45 stupňovom uhle, aby neprehĺtalo toľko vzduchu.

7. Nenechávajte dieťatko s fľaškou osamote.

Aj keď si dieťatko už udrží samo fľašku, vždy buďte v blízkosti, s jednym okom na ňom. Aby náhodou nedošlo k uduseniu.

8. Nechajte dieťatko rozhodovať.
Nikdy nenúťte dieťatko dopiť mlieko do konca, ak si to neželá. Samotné dieťa vie, ak má dosť.

9. Kontrolujte cumle
Kontrolujte cumle, či nie sú upchaté usadeninami, ktoré bránia dieťatku piť. Okamžite vymeňte poškodený alebo tečúci dudel. Vždy majte doma náhradný dudel. Pokojne dávajte dieťatku cumel s väčšou dierkou, keď príde jeho odporučený čas, pridlhé kŕmenie je únavné.

10. Vzduch bolí
Plynatosť v brušku bolí. Vždy dajte dieťatko odgucnúť a nezabúdajte ho pravidelne uložiť na bruško, samozrejme nie okamžite po jedle, počkajte aspoň hodinu, čas pred jedlom je vhodnejší. A zaobstarajte si bio feniklový čaj. Naozaj pomáha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.