Realistické bábätká Antonio Juan

Realistické bábätká sú dnes dosť populárne, som asi jeden z mála ľudí, ktorým sa veľmi nepáčia. Zväčša sú na môj vkus z príliš mäkkého „gumenného“ plastu. Vyrába ho dosť veľa Španielov, niektoré značky mi pripadajú vyslovene škaredé. Ak si mám vybrať, mám radšej tie skutočné. Ale to je otázka vkusu.

P1050135a

Na druhej strane, videla som už bábätká, ktoré „chytili“ za srdce, sú neskutočne krásne. Na prvých miestach sú rozhodne Bimba a Pipa od Antonio Juan. Bimba je proste nesmierne chutné bábätko. Má látkové telíčko, je zvuková, a je dostupná v modrom i ružovom oblečení. A Pipa je dostupná vo všetkých prevedeniach, s látkovým i celoplastovým telíčkom a má asi ten najočarujúcejší a najvydarenejší úsmev bábätka, aký som doteraz videla. Momentálne je to asi jeden z najpopulárnejších modelov bábätka vôbec, nielen u nás. Nemám žiaľ originál fotky, doplním, ak sa k ním dostanem.

Antonio Juan vyrába naozaj krásne modely, či už s látkovým telíčkom alebo celoplastové. Pri kúpe „realistického“ bábätka si vždy povšimnite, aké má telíčko – plastové alebo látkové, aby ste potom neboli nemilo prekvapení.

Pri tom látkovom telíčku si treba uvedomiť, že v tomto prípade bábätko nie je skutočne realistické vo všetkých detailoch, teda aspoň chlapček nie, keďže látkové telíčko nemá to, čo ho robí „skutočným chlapom“, teda pipíčka, ale je to iba dievčatko v modrom.

Aby ste mali „skutočného“ chlapčeka, musí mať plastové telíčko. Teda, aspoň zvyčajne, hoci som už videla aj čudné látkové bábiky, ale o tom inde.

Látkové bábätká však sú zvyčajne zvukové, keďže môžu mať ukrytý prístrojček v telíčku, čo by bolo u vinylových problematickejšie.

Takže tu sú aspoň fotky minibábätka Pitu, ktoré je celé z plastu. Keďže je bábika celoplastová, chlapček je „ozajstným chlapčekom“. Bábika je z mäkkého gumového vinylu, končatiny sa jej ľahko otáčajú. Je maličká, má iba 26cm a unesie ju a zahrá sa s ňou i menšie dieťatko, pravda, na obliekanie či vyzliekanie bude potrebovať pomoc. S realistickými bábätkami si naozaj poradí až také pätročné dieťatko.

Pokiaľ ide o oblečenie, Antonio Juan to so šatočkami nepreháňa, bábätká sú žiaľ zvyčajne nahé a treba počítať s tým, že by nezaškodilo uhačkovať alebo ušiť nejaké šatočky.

P1050136a

P1050137a

P1050138a

P1050139a

P1050134a

Antonio Juan v eshope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.