Slnko, dážď a nuda alebo navliekanie nielen pre dievčatká

Túto hračku som objavila úplne náhodou, ak sa to dá tak nazvať. Mám slabosť na hračky, ktoré už nebudú a Detoa vyraďuje z ponuky svoje 25mm maxiperly v kelímku a tak som koncom leta jedny kúpila. Pravdu povediac, nemyslela som, že deti budú až tak baviť.

P1040281b

P1040225 - Copy

P1040242b

Myslím, že je to naozaj zábavná hračka pre dievčatká i chlapcov, jedna z tých „iných“ činností. Môj najmenší mal ohromnú radosť, pravda, dva a polročné dieťa to ešte nezvláda samo navliekať, tri a polročné už áno. A odporúčam obstarať si niekoľko šnúrok na topánky na navliekanie, tá malá šnúrka, čo je k hračke pribalená, je naozaj „o ničom“. Keď som už pritom, šnúrky na topánky sú u nás jedny z najpopulárnejších hračiek, na uväzovanie hračiek a šuflíkov a výzdobu plyšákov, takže je ich vždy veľký nedostatok… Hlavne na veľké korálky treba dobre dlhú šnúrku, aby z toho mohol byť zábavný hadík na ťahanie.

P1040236b

P1040237b

Vždy keď „objavím“ pomerne neskoro takúto hračku, tak mi je ľúto, že som ju nekúpila skôr. Hlavne moju päťročnú veľmi bavia všetky kreatívne hračky, korálky, plastelína, vystrihovačky… Ešte aj teraz sa zahrá s bračekom. Moja, už takmer štvorročná dcérka, nemá až taký vzťah ku korálkam či plastelíne. Síce teraz začala trochu viac kresliť a strihať, ale „nie je to ono“ ako u jej staršej sestry, čo pri svojom malom projekte presedí hodiny „bez jedla a vody“. Skôr ju baví hrať sa na kuchárku, s Quercetti Georellom a mám pocit, že ju ťahá k mozaikám, ale o tom inokedy.

Detoa vyrába viac druhov drevených koráliek alebo perál, pre deti sú to také klasické korálky na navliekanie pre dievčatká v prírodnej a farebnej verzii, a pre škôlkárov existujú alebo existovali dva druhy maxiperál v praktickom polypropylénovom kelímku s uškom (vždy mám rada, ak majú hračky použiteľné balenie), vo veľkosti 25mm (predávané po 72ks) a o veľkosti 20mm (po 112ks). Tie 25mm sa už nevyrábajú a iba sa dopredávajú, menšie 20mm sú ešte stále vo výrobe.

P1040244b

P1040243b

P1040240b

P1040239b

Ja som ich porovnala s Detoa kockami, ktoré máme – boli to naše prvé kocky – a s Detoa korálkami pre dievčatká. Veľkosťou sú maxiperly identické s Detoa kockami. Oproti „klasickým“ korálkam je to samozrejme ohromný rozdiel vo veľkosti, tie držím od malého ďalej, našťastie si nedáva do pusy hračky. Ani jedno z mojich mladších to nerobí-nerobilo, moja najstaršia bola v tomto ohľade najhoršia.

Pokiaľ ide o farbu, nuž, podľa mňa všetky české spoločnosti používajú tú istú farbu, aspoň podľa zápachu, či už je to Detoa alebo Miva Vacov. Keď otvorím krabičku, či už plastovú alebo papierovú, vždy cítim tú čerstvú farbu. Ja im síce verím, že je nezávadná a testovaná, ale myslím si, že to chce pár dní otvorenej krabice, než to prestane tak prenikavo cítiť.

V každom prípade, ak sa dostanete k „maxi“ najvliekacím korálkam pre 2-3 ročné deti, rozhodne im nejaké kúpte. Zabavia sa, pocvičia si prstíky, je to pre nich nová a zaujímavá výzva. A navyše, ako som spomínala, s dlhou šnúrou je z nich zábavná hračka na ťahanie.

p.s. Ospravedlňujem sa za tie bilíky všade naokolo na obrázkoch, ale snažili sme sa toto leto odplienkovať. Je dobré ich mať po ruke 🙂

Untitled-1

P1040257b

P1040256b

P1040255b

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.