Vytvor si vlastný štýl – Color Your Style

Víťazný Emmy®Award stylista a autor bestselleru Color Your Style David Zyla umožňuje tisícom ľudí objavovať ich vlastný autentický štýl a ukazovať svetu kým naozaj sú. David má za sebou dve desaťročia skúseností módneho návrhára a obliekania celebrít, vrátane dizajnu seriálov pre ABC-TV, práce s Susan Lucci, Carol Burnett a Hillary Clinton.

Berte samého seba ako objekt skvelého obrazu a začnite objavovať farby, ktoré sú vo Vás, hovorí David Zyla pre interview v Clevver Style.

Po dvadsiatich rokoch obliekania hercov, celebrít a pomoci obyčajným mužom a ženám objavovať ich vlastný štýl, nositeľ prestížneho Emmy ocenenia David Zyla napísal knihu, v ktorej tvrdí, že osobný štýl nepochádza zvonku, ale zvnútra. Každý z nás sa rodí s vlastným jedinečným štýlom: farbami, textúrami, tkaninami, doplnkami, a celkovým vzhľadom, ktorý najlepšie vyjadruje, kým naozaj sme.

Tento štýl neurčujú médiá či časopisy, ani Fashion Week, ale vlastná osobnosť a duch: to, čo David rád nazýva autentický štýl.

Autentický štýl nie je len oblečenie. Zahŕňa umenie, aspekty prírody, vône, kozmetiku, nábytok, písacie potreby: všetko, čo ukazuje svetu, kto sme, a pomôže nám sprístuniť vlastnú unikátnu energiu. A ak sa obklopíme tými správnymi farbami, tvarmi, textúrami, doplnkami a životným prostredím, môžeme skutočne zmeniť chápanie seba samého i sveta okolo nás.

Knižka Color Your Style ponúka konkrétny „krok-za-krokom“ návod k vytváraniu svojho vlastného osobného štýlu, od aktualizácie šatníka až po výzdobu domu, od výberu perfektného rúžu po vnuknutie vlastného štýlu novej kancelárie, od hosťovania party po kúpu auta. Color Your Style pomáha odhaliť vlastnú jedinečnú paletu na základe tónov vlastného tela, rysov tváre, farby očí a prírodnej farby vlasov.

V Color Your Style ponúka jednotlivcovi dokonalosť – presný tón, odtieň, intenzitu, ktorá vyjadruje to najlepšie z nás. Farby sa nezhodujú s ničím, čo sa dá vytlačiť. Zodpovedajú, tomu, čo nosíme každý deň so sebou – pokožke, očiam, vlasom…

David Zyla tvrdí, že každý má 8 základných farieb:

5 farieb vyjadruje to, čím sme:

Esencia:
naša zraniteľná farba
naša verzia bielej
tón pleti, ktorý harmonizuje s farbou našej dlane
podrobnejšie o našej základnej farbe

Romantika:
naša vášnivá farba
naša verzia červenej
nájdete ju jemným zovretím prsta
farba červenania na líčkach
Zyla používa romantickú farbu na zaradenie do sezóny
podrobnejšie o našej romantickej farbe

Dráma:
naša vyzývavá farba „Pozri sa na mňa“ farba
naša verzia modrej
nájdete ju vo farbe žíl na zápästí
podrobnejšie o našej dramatickej farbe

Energia:
farba, ktorá nás podporí, keď potrebujeme povzbudenie
farba je prevzatá z najtemnejšej časti našej dúhovky (ale nie z kruhu okolo dúhovky)
podrobnejšie o našej energickej farbe

Pokoj:
naša pohodová farba
farba prevzatá z najsvetlejšej časti našej dúhovky
podrobnejšie o našej oddychovej farbe

3 NEUTRÁLNE základné farby

Prvá báza:
formálna
naša verzia čiernej
prevzatá z kruhu okolo dúhovky

Druhá báza:
menej formálna, ale stále vážna
naša verzia hnedej
prevzatá z najtmavšej časti našich vlasov

Tretia báza:
každodenná
naša verzia khaki
prevzatá z najsvetlejšej časti našich vlasov

your zyla

Kolekcia Zylových farieb
http://www.polyvore.com/exploring_zyla_colors/collection?id=2393146
http://www.pinterest.com/davidzylastyle/

Kariéra Davida Zylu vo svete módy a módneho dizajnu sa začala vo veku 22 rokov, keď si na Seventh Avenue založil vlastnú značku. Špičkové prevedenie večerného oblečenia zo Zylovej dielne bolo uvedené na newyorskom Fashion Week a dostalo sa do najmódnejších národných obchodov, vrátane Bergdorf Goodman a Henri Bendel.

David navštevoval umeleckú univerzitu Tisch School New York University of Arts (špecializácia kostýmový dizajn) a neskôr pôsobil ako učiteľ a asistent na najväčších amerických dizajnových inštitúciách, múzeách a školách, vrátane New York University, Hofstra University, LIM College, Otterbein College a UC Davis.

Zyla sa predovšetkým preslávil ako inovatívny dizajner pre televíziu ABC, kde stál na čele úsilia o  znovuoživenie vizuálnej kvality seriálov. Od roku 2001 zastával Zyla pozíciu hlavného kostýmového dizajnera pre seriály General Hospital, Port Charles, a najnovšie All My Children, za ktorý dostal v roku 2010 ocenenie Emmy v oblasti kostýmový výtvarník. Za posledných dvadsať rokov Zyla taktiež navrhol predstavenia pre Broadway a regionálne divadelné produkcie, rovnako ako pre reklamu a film. Spolupracoval s niektorými najznámejšími tvárami súčasnej kultúry, ku ktorým patria Hillary Clinton, Tom Hanks. Carol Burnett, Neil Patrick Harris, Susan Lucci a mnoho ďalších.

Unikátna platforma pre štýl z neho často robí odborníka na módu a farby v médiách. Vystupoval v rôznych vysielacích programoch, vrátane The View, The Nate Berkus Show, Martha Stewart Living Radio, The Jane Pauley Show, Playboy Radio a CNN Style. Jeho profil sa objavil v časopisoch People a The New Yorker, a jeho práca bola uvedená v mnohých publikáciách, vrátane Life & Style, USA Today, Traditional Home, Cosmopolitan, Women’s Wear Daily, Brides Magazine, Good Housekeeping, Reuters, The Chicago Tribune a The Los Angeles Times.

Jeho kniha The Color of Style bola publikovaná vydavateľstvom Dutton 4. februára 2010 a za ňou nasledovala i papierová väzba publikovaná vydavateľstvom Plume 25. januára 2011. Kniha od začiatkov získala množstvo prívržencov, ale i kritických hlasov.

David Zyla je dnes vyhľadávaným hosťom na rôznych akciách, kde prednáša o transformatívnej sile farby a jej použitia na šatník, domov a životný štýl. Jeho pútavé vzdelávacie a zábavné prezentácie sú u ľudí veľmi obľúbené. Diváci reagujú nadšene na jeho inšpiratívny tón, vtipné poznámky ,  povzbudivé (nikdy nie kritické) tipy na základe ich individuálneho sfarbenia a odporúčania ako „byť tou najlepšou verziou seba!“. K posledným prezentáciám patrili akcie pre Barron’s, Saks Fifth Avenue, The National Arts Club, The Cosmopolitan Club, Clarins, Dress for Success, Lord and Taylor, DKNY, Bloomingdales a Macy’s.

 

DavidOrangeJktStanding

http://www.davidzyla.com/the-color-of-style/

[na svoje oranžové oblečenie] .. „Je to moja romantická farba (má pôsobiť vrúcne a povzbudzujúco – ideálna pre intímny rozhovor!!), inými slovami, moja verzia červenej, čo je tangerine [mandarínka]. Avšak, keď robím televízne interview alebo niečo pred kamerou, potom radšej nosím moju dramatickú farbu (moju verziu modrej), čo je lapis [tmavšia modrá farba nazývaná aj kráľovská modrá, odvodená z prírodného polodrahokamu indigovo modrej farby]… pripadám si živšie. Ak pracujem so súkromným klientom, potom sa rozhodujem medzi svojou pohodovou farbou (jade) alebo energickou farbou (moss green, [machovo zelená – tmavozelená farba s odtieňom žltej]) – pre pocit, že som tam pre nich, ale zároveň nechcem dominovať (teda moja dramatická farba sa sem nehodí). Cieľom Vašej energickej farby je vzbudzovať dojem, že ste priateľský a prístupný!“

„This is my romantic color (meant to be warm and energizing – perfect for an intimate interview!!), in other words, my version of red, which is tangerine. However, if I am doing a television interview or something on camera, then I would prefer to wear my dramatic color (my version of blue), which is a lapis… it makes me feel vibrant. If I’m working with a private client, then I would opt to wear either my tranquil color (jade) or my energy color (moss green) – that is when I want to be there for them, but I don’t want to dominate (hence no usage of my dramatic color). Your energy color is meant to make you look and feel friendly and approachable!“

Trochu zo súkromia:

Člen National Arts Club od 2006
Člen Fashion Committee od 2010
Inšpirácia a obľúbené miesta: FIT Museum, Museum of the City of New York, National Portrait Gallery of London
Najobľúbenejší umelci: Henri de Toulouse-Lautrec, Ingres (portrét ženy v modrých šatách je jeden z jeho najobľúbenejších), Bronzino, Georges Seurat
Posledná obľúbená show na Broadway Clybourne Park
Obľúbené filmy: The Red Shoes (film z roku 1940 o baleríne, retro „Čierna labuť“ o baleríne, ktorá si musí vybrať medzi láskou a tancom s tragickým koncom) , In the company of Men, Sliding Doors, The Reader, The Artist

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.