Hodinka s Almou

P1040536b
Keď dievčatá odišli popoludní na tanec, tak som sa rozhodla, že strávim tú hodinku s Paola Reina bábikou Almou. Prvý dojem – veľmi pekná kartónová krabica s fialovým vzorom, ale obrovská a ťažká, s balením váži niečo nad 2kg. Bábika bola pripnutá elastickými gumičkami okolo krku, pása a na dvoch nožičkách, ale pomerne jednoducho sa dala vybrať. Aj keď o niečo obtiažnejšie, ako to bolo u Soy tú Emily. Nie je až tak ťažká akoby sa na jej výšku dalo predpokladať, je robustná, ale myslím, že má hmotnosť tak akurát.

P1040535b

Slovo „alma“ je latinského pôvodu a vo viacerých jazykoch má rôzny význam, i keď podobný. Meno v španielčine a taliančine znamená „duša“.  Možno niekoho pri tom slove napadne skôr latinský výraz „alma mater“ , „drahá, vzácna matka“.  Ale keďže Alma je malá Španielka , zostaňme pri výraze „duša“, pristane jej. Alma má zvedavý výraz nežného dieťaťa a hneď sa vybrala do detskej izby a požiadala, aby sa smela pohojdať na koníkovi. Očividne má rada hračky.

P1040537b

Dovolila som jej trochu poobzerať sa po izbe a okolí, ale keďže sme nemali veľa času, tak sme sa pustili do práce. Nuž, na meter ešte nedočiahne, chýba jej 10cm.

P1040534a

Alma je vyrábaná v Španielsku spoločnosťou Paola Reina a so svojimi 60cm je jej najväčšou bábikou. Neviem, či ešte niekto vyrába bábíky tejto veľkosti v Európe, o multikĺbových nehovoriac. Všetky značky čo poznám sú žiaľ vyrábané v Číne. Na obrázku sú jej menšie sestričky z kolekcií Las Amigas, 32cm a Soy tú, 42cm.

P1040456a

Alma je najväčšia bábika, s ktorou som sa doteraz stretla a moja prvá multikĺbová bábika. Takže žiaľ porovnanie s inou multikĺbovou bábikou neviem poskytnúť. Má 13 artikulačných bodov, okrem hlavy, tri kĺby na každej končatine. Zápästia a chodidlá majú jednoduchý rotačný kĺb. Na lakťových a kolenných kĺboch má viditeľný kovový kolík. Uhol členkov a umiestnenie kolenných kĺbov sú tiež rozhodujúce v stoje, keďže má veľké telo a pomerne malé chodidlá. Je robustná a stabilná, aj keď vyžaduje trochu cviku, aby sa postavila prirodzene, udrží sa výborne.

P1040539b

P1040540b

P1040541a

P1040542a

P1040454b

P1040453b

P1040452b

Jej členenie je skvelé pre najrôznejšie gymnastické polohy, ako povraz, státie na jednej nohe, kľačanie jej ide výborne. Nevie sa predkloniť bez pádu, keďže taký sklon by jej nohy neudržali, ale to nie je až taký veľký nedostatok. Neviem nakoľko by sa to dalo vyriešiť pri tak veľkej bábike a mohutnom telíčku. Avšak jeden z veľkých mínusov je sedenie. Keďže ramená a boky možno otáčať iba okolo jednej osi, nemôže sedieť pekne na stoličke, iba v takej neprirodzene rozkročenej polohe. V každom prípade, kĺby sa pohybujú ľahko a aj keď niektoré polohy vyžadujú trochu cviku, zvládne ich aj dieťa. Ale vzhľadom na veľkosť a váhu by som nedoporučila bábiku dieťatku pod 6 rokov.

P1040548b

P1040538b

Nad bedrovým kĺbom má Alma značku Paola Reina a rovnako i vzadu na krku.

P1040551b

P1040545a

Čo väčšinu ľudí na bábikách Paola Reina „chytí za srdce“ je výraz tváre a očí. Alma má nádhernú detailnú tváričku s trblietavými očkami ako dáky drahokam. Ktokoľvek bábiku ručne maľoval urobil dobrú prácu, prirodzene jemne ružové líčka a pery, rovnako realistické obočie. Bábika má vôbec celkovo nádherné sfarbenie pokožky krásny ružový odtieň, nie žltkastý.

V kolekcii Las Reinas vraj existujú tri formy tváre. Myslím, že Alma zdieľa formu tváre s ryšavou Sandrou, dlho som ich študovala, ale nie som si istá, v každom prípade sa oni dve podobajú. Potom Marta a čarodejka majú rozhodne tú istú tvár, a pravdepodobne ju zdieľajú i s Lídiou a Mei. A napokon je tu Sharif. Ale to sú iba domnienky.

P1040546a
P1040451b
Vlasy u všetkých Paola Reina bábik sú zakorenené a vyrobené z nemeckého alebo talianskeho nehorľavého nylonu. I Almine vlasy majú peknú farbu a lesk. Sú upevnené do dvoch copíkov na cestovanie, budú potrebovať dobre rozčesať. Podľa mňa copíky nelichotia až tak zakoreneným vlasom, vzadu vždy vidno tie „šité dierky“, ale spredu vyzerajú chutne. So spustenými vlasmi sa mi účesy vždy páčia viac, ale to je samozrejme na novej majiteľke rozhodnúť.

P1040543a

Paola Reina vie obliecť vkusne svoje bábiky a ani Alma nie je výnimkou. Má pekné detské biele šatočky s bavlnenými nohavičkami so sivobielymi pásikmi, ružové podkolenníky a vo vláskoch jednoduchú ružovú stuhu. Oblečenie je pekne ušité, vzhľadom na veľkosť už by nemal byť problém zaobstarať Alme nejaké lacnejšie pekné novorodenecké oblečenie. Dnes už aj pre bábätká vyrábajú sukničky a šatočky. Topánočky zľahka skĺzli dolu, nemusela som sa unúvať ich šnúrkovať, sú však jednoducho lepené, od vody by som ich držala ďalej. Rozhodne by som ich odporúčala čistiť výlučne na sucho. Šatočky vyrába Paola Reina v Španielsku, botičky sú vyrábané v Thajsku.

P1040455b
P1040552a

P1040553a

A zhrnutie? Alma je bábika krásna na pohľad, príjemná na dotyk a kto rád cíti vôňu pečeného koláča v rúre, tak mu uspokojí i zmysli. Pre niekoho, kto nemá rád vône, môže byť tej vanilky priveľa. Je silnejšia ako u iných značiek, a silnejšia ako u menších bábik, keďže je aj väčšia. Nakoľko časom vyprchá neviem, pravdepodobne čiastočne, nie však úplne. V každom prípade mi bolo trochu ľúto sa s ňou rozlúčiť, má už takmer veľkosť dieťaťa a nie bábiky. Má taký krásny nevinný pohľad dieťaťa a akosi máte pocit, že Vám robí spoločnosť.

V e-shope
https://www.playsafe.sk/sk/hracky/svet-babik/paola-reina/las-reinas.html

Články o Las Reinas bábikách:
Paola Reina bábiky Alma vs Lidia a o Martiných vlasoch.

3 Responses to Hodinka s Almou

  1. Mária píše:

    Bábika Alma je krásna Chcem vedieť kde ju kúpim.a koľko eur stojí.

  2. Hana Mizerova píše:

    alma je prekrasna chcela by som vediet kde ju mozem kupit a kolko stoji eur dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.