Paola Reina bábiky Alma vs Lidia a o Martiných vlasoch.

Často dostávam otázku, či Alma a Lídia sú tie isté bábiky s rozličným sfarbením vlasov. Nuž, nie sú. Síce majú rovnaké telíčko a končatiny, ale hlavičku majú odlišnú. A keďže už „tradične“ trávim začiatok mája s fotkami bábik, tak tu je niekoľko fotiek Las Reinas bábik. A aby všetko nebolo iba o ich menších sestričkách z Las Amigas série.

Las Reinas bábiky sú 60cm celoplastové bábiky s ohybnými kĺbami v lakťoch, kolenách, na zápästiach a na chodidlách. A pomerne dosť voňajú po vanilke, čo zvážte, ak ste citlivejší na vône. Sú vyrábané v Španielsku spoločnosťou Paola Reina.

Alma/Sandra vs Lidia/Marta

Ak si pozrieme vedľa seba položené Almu a Lidiu, tak vidíme odlišnosti v tvare tváričky, v šírke nosa a tvare pier.

Lidia vs Alma.

Lidia vs Alma.

Sandra vs Marta

Sandra vs Marta

Alma/Sandra

Alma a Sandra sú jeden typ. Iba s tým rozdielom, že Alma je blonďavá a Sandra má ryšavé vlásky. Oči majú zvyčajne tiež rovnaké, sivomodré. Mne pripadá tento typ tváričky je veľmi detský, s takým „vyjaveným“ alebo nevinným výrazom sa pozerajú na svet. Je jemne okrúhlejší ako Lidia/Marta typ. Z Almy sa momentálne vyrába iba jeden model. Paola Reina to obmieňa a Lidia nahradila aj Almu baletku a aj Almu v bielom oblečení určenom zvyčajne na sviatok prvého prijímania.

Alma & Sandra

Alma v bielom a Sandra

Alma & Sandra

Alma v ružovom a Sandra

Alma

Bloďavá Alma v ružovom

Alma

Alma

Alma

Alma v bielom

ALMA

Alma

Sandra

Sandra v kvietkovanom modrom.

Sandra

Sandra

Alma & Sandra

Alma po okrajoch a Sandra v strede

Lidia/Marta

Lidia a Marta sú tiež rovnaký typ. S tým rozdielom, že Lidia je hnedovláska a Marta zlatá blond. A tu sú rozdiely aj v očiach, Lidia ich má tmavohnedé, Marta ich má svetlejšie, gaštanovohnedé. Ešte vždy sú to malé dievčatká, ale tváričku majú jemne vážnejšiu alebo podlhovastejšiu ako Alma/Sandra. Lidia sa od minulého roka vyrába v troch modeloch, aj ako baletka aj v bielom oblečení. Vystriedala v tejto „funkcii“ Almu. Baletky sú vždy „top“ u malých dievčatiek, ktoré majú radi ružovú. Keď sa mi bude chcieť, postnem aj ostatné modely, ale nesľubujem, môže to byť aj o rok.

Lidia & Marta

Lidia a Marta

Lidia & Marta

Lidia a Marta

Lidia Ballerina

Lidia Ballerina

Lidia Ballerina

Ešte stále nie som úplne spokojná s tými kvetinkami. Paola Reina síce nahradila pôvodné papierové, ale nie je to ono. Tento rok majú vydarené, látkové na nových modeloch.

Marta

Zlatovlasá Marta

Marta

Marta

Marta

Marta

Tie Martine vlasy

Všetky bábiky sú nepochybne nádherné. Je naozaj veľmi ťažké si vybrať. Avšak Paola Reina má tendenciu urobiť Martu niečím zvláštnou. Nikdy nezabudnem na jeden model v takom „tigrovanom“, s ktorým jej oči a zlaté vlasy neskutočne ladili. Je mi ľúto, že ho nemám nafotený. Teraz vyrába zlatovlasú Martu s nádherným marhuľovoružovým odtieňom vo vlasoch. Takže pre tento odtieň je Marta moja obľúbená v posledných dvoch rokoch. A ja nie som na ružové baletky.

Kto by nemal miesto pre veľkú bábiku, ale zaľúbil sa do vlasov, tak tohtoročný Las Amigas Funky model má podobné vlasy. Teda, snažili sa o podobný odtieň.

Marta

Martine vlasy. Pôvodne zlaté s ružovomarhuľovým zvýraznením

Marta

Marta

Marta

Marta

Marta & Nieves

Marta a Las Amigas Funky Nieves 2020.

Marta & Nieves

Marta a Nieves vlasy

Čiernovlasá Mei

Mei je čiernovlasý ázijský model Las Reina. Ale ako u Las Amigas Liu, má oči mandľového tvaru a nečakajte nejaký iný odtieň pokožky alebo niečo podobné. Mei mi vždy pripadala skôr ako juhoamerická indiánka, keďže ju vždy tak obliekajú.  Je to nádherný model, kto má rád čiernovlasé bábiky a keď som sa spýtala mojej mladšej dcérky, ktorý model je jej obľúbený, tak si vybrala tento. Pravda, aj tá ružová niečo zavážila. Moja staršia uprednostňuje Martu hlavne kvôli vlasom. Mei je model Lidia/Marta s inými očkami.

Mei

Mei vo veľmi pekných šatočkách. Ale Mei má vždy pekné šaty.

Mei

Mei

Mei vs Alma

Mei vs Alma

Mei vs Lidia

Mei vs Lidia

Telo Las Reinas

Alma a telíčko Las Reinas bábik sú podrobnejšie nafotené v mojom staršom článku na tejto linke:
Hodinka s Almou

V e-shope

https://www.playsafe.sk/sk/hracky/svet-babik/paola-reina/las-reinas.html

Články o Las Reinas bábikách:

Hodinka s Almou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.