V kráľovstve srniek alebo také nezvyčajné zoo

zoo gyor

Nie som fanúšikom zvieratiek zavretých v klietkach. Ale zoologické záhrady existujú a zvieratká v nich potrebujú potravu, lekársku starostlivosť a ochranu pred zimou. A jeden z najlepších spôsobov, ako im pomôcť, je ich navštíviť, uistiť sa , že sa majú dobre a zaplatiť to drobné vstupné, čo im zabezpečí živobytie. Ja som deťmi navštívila niekoľko zoologických záhrad, ktoré sú dostupné z južného Slovenska. A to, ktoré si moje deti najviac užili, bolo Zoo v neďalekom maďarskom mestečku Győr.

Győr je blízko slovenských hraníc a dá sa tam ľahko dostať vlakom, hneď ako prekročíte hranice. Ak ste s malými deťmi, tak stanica je trochu ďalej od zoo, ale nedá sa zablúdiť, je to jedna rovná cesta, prípadne sa môžete odviezť jednu zastávku autobusom.

Z Győru nemáte pocit, že je to zoo vo veľkom meste. Podobne ako Malkia Park, nie je priveľké, aby ste ho neprešli pokojne a pomaličky. Je tam pokoj, množstvo zelene a stromov. Győr má ešte terrárium na inom mieste v meste, tam sme neboli.

https://www.zoogyor.com/index.php/en/

Do Győru choďte na jeseň. A nebudem Vás ani napínať a rovno prezradím prečo. Kvôli kŕmeniu srniek. Je tam taký veľký výbeh so srnkami a moje deti iné nerobili, iba zbierali popadané lístie a podávali ho srnkám. Nevedela som ich odtiaľ dostať. A peknú scenériu ešte dotvárajú žirafy ohryzávajúce obrovské kmene stromov. Nestoja tam žiadni ošetrovatelia, nemusíte kúpiť žiadne krmivo. Jednoducho zdvihnete popadané lístie zo zeme a podáte srnke, ktorá je ochotná sa priblížiť ku chodníčku. Ak nemáte nejaké hlučné deti, budete prekvapení, koľko z nich sa odváži priblížiť. Potom deti ešte pobehali zoo a podali lístie každému somárikovi či poníkovi, ktorého stretli. My sme tam boli presne 31.10., mali sme nádherné počasie, a keďže bolo pred Halloweenom, bolo tam aj zopár pekných ozdôb a akcií pre deti (tie sme neriešili).

Okrem srniek má ešte Győr jedinečný lanový zábavný park s tematikou starovekého Egypta. Nachádza sa uprostred areálu a deti si ho veľmi užili. Druhé miesto, odkiaľ som ich nevedela dostať. Je dostatočne ďaleko od klietok, aby nerušil niektoré plaché zvieratká. A nevyžaduje žiadnu obsluhu. Príklad toho, ako sa dá urobiť zábavný park bez hlučných prístrojov uprostred zoo z takmer výlučne prírodných materiálov (V Tatralandii, kde natlačili kolotoče a hlučné vodné strely vedľa klietok, o tobogánoch nad klietkami nehovoriac, by si mohli vziať príklad). Rodič si môže oddýchnuť a posedieť na lavičke. Samozrejme, záleží od veku dieťatka.

A ak máte šťastie, tak uzriete aj nejaké mačičky voľne potulujúce sa po zoo (ak si pozorne pozriete obrázky nižšie, tak ich tam zbadáte). A ak máte šťastie, vychytíte kŕmenie lám – tiež zdarma.

Krásny, dojímavý príbeh na zamyslenie: Šimpanzí príbeh.

Robila som fotoknihu o zoologických záhradách, ktoré sme s deťmi navštívili za posledné roky, takže prikladám aj dáke foto.

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

zoo gyor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.