Ako sme kupovali trojkolku

Pri výbere trojkolky pre našu 20 mesačnú dcérku sme sa nadreli. Ponuka v kamenných predajniach je veľmi úzka a internetové obchody tiež nemali trojkolku, ktorá by zodpovedala našim predstavám.

V každom prípade je trojkolka luxusná hračka, ktorá nie je práve nevyhnutná, preto si jej kúpu a požiadavky naňu treba dôkladne premyslieť. Trojkolka pre dieťa mladšie ako 1 rok je iba letný kočík navyše a akosi nevidím význam kupovať ju. Osobne si myslím, že radosť z trojkolky budú mať až detičky od 1,5 až 2 rokov a trojkolka pre deti staršie ako 3-4 roky môže byť nahradená najmenším modelom bicykla.

Pri výbere trojkolky treba zohľadniť tri hlavné aspekty:

 1. Vek a vyspelosť dieťatka: Kupujeme trojkolku pre dieťatko do 3 rokov alebo 4+, ktoré sa už udrží v sedle bez nevyhnutnej bezpečnostnej obruče či oprát?
 2. Účel trojkolky: Bude trojkolka slúžiť ako zábavný letný kočík pre menšie dieťatko alebo chceme, aby sa dieťatko naučilo samostatne jazdiť.  V tom prvom prípade je vodiaca tyč nevyhnutná, najlepšie taká čo ovláda predné koleso. V tom druhom prípade sú nevyhnutnosťou pedále v strede, nie na prednom kolese. Na trojkolke s pedálmi v strede pochopí dieťatko princíp jazdy zvyčajne po 2-3 pokusoch, na pedáloch upevnených na prednom kolese sa dieťatko poriadne jazdiť nenaučí.
 3. Technické požiadavky na model trojkolky. Chceme aby mala trojkolka kovovú konštrukciu? Trváme na gumových kolesách alebo sa uspokojíme s umelými pogumovanými kolesami? Chceme aby mala trojkolka opierky na nožičky alebo nám stačí možnosť zablokovaných pedálov? 

Technické požiadavky na trojkolku pre deti do 3 rokov.

 1. kovová konštrukcia
 2. gumené kolesá
 3. bezpečnostná obruč
 4. opierky pre nožičky
 5. vodiaca tyč ovládajúca predné koleso

Nájsť trojkolku s kovovou konštrukciou na trhu nie je až také ťažké. Žiaľ, prevažujú pogumované umelé kolesá nad riadnymi gumenými. Ak na gumených kolesách netrváte, Váš výber bude širší. Iba dbajte na to, aby bola guma dostatočne pružná a nie pritvrdá. Opierky na nožičky nie sú až takou častou výbavou, ale nie sú ani zriedkavosťou.

Pozor!!! Mnohé obchody sa tvária, že dávajú trojkolky v akcii a napokon zistíte, že v cene nie je bezpečnostná obruč alebo bezpečnostné pásy. Vždy sa informujte a nespoliehajte iba na obrázok.

Pozor!!! Mnohé vodiace tyče neovládajú predné koleso, takže manipulácia s trojkolkou je ťažšia.

Naša trojkolka

Po dlhom pátraní a skúmaní sme sa rozhodli pre trojkolku značky Jaguar&Hippo a napokon sme našli aj český obchod, ktorý nám ju bol ochotný doviesť za 160 Kč poštovného + 30 Kč dobierka (vyhnite sa platbe bankovým prevodom, môže Vás to vyjsť aj do 10 EUR, ak nemáte Fio banku, alebo obchod nemá Fio banku).

jaguarhippo2small

Trojkolka má rovný ocelový rám, široké gumené kolesá, bezpečnostnú obruč v cene, opierky pre nožičky, nastaviteľnú a odmontovateľnú vodiacu tyč ovládajúcu predné koleso. Je dostupná v dvoch prevedeniach – s hudobným panelom (1789 Kč) alebo s klasickým panelom (1690 Kč) a v niekoľkých farbách (svetlomodrá, modrá, zelená, žlto-oranžová, červená, ružová). Trojkolka je určená pre deti od 8 mesiacov do 3 rokov.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Nevýhody – je z Thajska, uprednostnila by som trojkolku vyrobenú v Európe; je trochu „vyčačkanejšia“ než by som chcela, ale dieťatku to nevadí; tá umelá rúčka vyzerá trošku labilne, ale zatiaľ sme s ňou nemali starosti; maličká na nej samostatne nejazdí, ale to sme ani nepredpokladali pri pedáloch na predných kolesách a navyše ešte nemá dva roky.

V celku sme s ňou celkom spokojní, dieťatko s ňou chodí rado na vychádzky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dodatok 14.8.2017:

Po šiestich rokoch som trojkolku vyumývala a s ťažkým srdcom darovala miestnemu dojčenskému ústavu. Odvozili sa mi na nej tri deti. Občas mi je naozaj ťažko niektoré veci dať preč, ale pri troch deťoch si nemôžem dovoliť priveľkú sentimentalitu. Ešte stále máme v dome 4 odrážadlá a už 3 bicykle. Snáď si ju ešte iné deti užijú.

2 Responses to Ako sme kupovali trojkolku

 1. Zuzana Vrablova píše:

  Dobry den mam zaujem o tuto trojkolku ci ju mate na sklade ak mate poslite mi viac obrazkov akej farby ju mate.Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.