Antonio Juan bábätká látkové

Tu je zopár fotiek Antonio Juan bábätiek, ktoré trochu zanedbávam. Antonio Juan vyrába bábätká, batoľatá aj odrastenejšie bábiky. Tieto tu na obrázkoch nazvem bábätká, nemajú vlasy, povedzme, že batoľatá a škôlkári už majú vlasy v mojom svete bábik.

P1070236a

Ako som už písala pri niektorom modely Llorens bábik, osobne som si viac obľúbila španielske látkové bábiky a bábätká, moderným celoplastovým realistickým a reborn bábätkám som akosi „neprišla na chuť“. To už potom mám radšej stojace celoplastové bábiky. Ale to je otázkou vkusu budúcej majiteľky.

Veľkosť

Antonio Juan vyrába bábätká od 26cm až po 55cm. Celoplastové bábätkovské modely končia pri 40-42cm, väčšie majú už iba látkové telíčko, pokiaľ viem.

Bábätko s látkovým telíčkom – Lola Traje Rosa, 55cm.

Toto bábätko sa nazýva Lola a s 55cm je to už malá sestra a nie bábika, pri tejto veľkosti už budú na ňu sedieť menšie modely novorodeneckých šiat. V podstate pokiaľ ide o šaty, tak sa oplatí investovať do väčšej bábiky, výpredajové novorodenecké šaty v Kik asi budú lacnejšie a lepšie ušité ako dovezené zo Španielska či šité na objednávku. Patrí k najväčším Antonio Juan bábätkám, väčšina modelov vrátane bábätiek Pipa a Nica má 42cm a moja (do tváričky) obľúbená Bimba má 37cm. Lola sa mi páči aj preto, že je podľa mňa identický model do tváričky s Bimbou, pokojne by mohli byť dvojčatá.

Lola má látkové telíčko bielej farby plnené polyesterovým vláknom. V zadnej časti telíčka má umiestnený strojček, po jeho aktivovaní bude bábika plakať po vyňatí dudlíka a utíši sa po jeho vložení. Má plastovú hlavičku a plastové končatiny, hlavička je k telíčku pripevnená bavlnenou šnúrkou.

Llorens bábiky, o našej som už písala, fungujú presne tak isto, presne tak isto majú ten strojček v chrbátiku umiestnený. Rozdiely mezi Llorens bábikou a Antonio Juan bábikou sú vlastne dva – telíčko u Llorens bábiky je krémovohnedé nie biele a hlavička je pripevnená plastovou zip páskou a nie bavlnenou šnúrkou.

Bábika sa vyberá z krabice veľmi jednoducho, má upevnenú iba jednu nožičku a bruško.

Bábika je na svoju veľkosť pomerne ľahká i pre menšie dieťatko. Je tučnučko vyplnená, ale mäkučká. Má taký tučnejší zadoček, takže sa celkom slušne usadí, samozrejme treba ju podoprieť, ako všetky látkové bábiky.

A tu niekoľko obrázkov.

P1070225a

P1070227a

P1070228a

P1070232a

P1070229a

Na krabičke je označenie, že zvuk bábiky sa aktivuje po vyňatí dudlíka. A aj na dudlíku vidno, že nie je iba plastový, ale má vnútri kovovú časť.

P1070224a

P1070237a

Lola vs iné bábiky

Ako som spomínala, Lola mi veľmi pripadá ako väčší model 37cm Bimby, odrastenejšia Bimba, jej väčšia sestra.. chápete, čo myslím. Teda, ak by sa niekomu páčila Lola, ale chce menšiu či lacnejšiu bábiku, tak Bimba je dosť dobrá alternatíva. Keď sa dívam na ich tváričky, myslím, že majú rovnakú odlievaciu formu hlavy, rovnako bacuľaté líčka, pootvorené pery, pekne formovaný noštek. Zvuk funguje aj na rovnakom princípe, vynímaním a približovaním dudlíka. Pre porovnanie sú tu i obrázky s našou 38cm Llorens bábikou a obrázky s celoplastovou 42cm Antonio Juan Pipou. Ale o Pipe v ďalšom článku.

P1070247a

P1070249a

P1070250a

P1060129a

P1060132a

P1060134a

P1060155a

P1070226a

Látkové Antonio Juan bábätká si možno zakúpiť na tejto linke.

2 Responses to Antonio Juan bábätká látkové

  1. Veronika píše:

    Dá sa bábika utíšiť aj bez vlozenia cumlíka?

    • electra píše:

      Oni zvyčajne vrieskajú zo 3x a potom prestanú. Neplače to do nekonečna. Ináč funguje to na kov, ten dudlík má vnútri kovovú časť, takže ak nie je po ruke dudlík, vie to začať spievať/ utíšiť sa ak prejdete okolo niečoho vodivého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.