Čo pozeráme alebo 7 animovaných rozprávok bez Disney princezien

Nepochopte ma zle, milujem Disneyovky, a rovnako ako moje dcéry neviem sa rozhodnúť, či mám radšej Annu a Elsu, Meridu alebo Rapunzel (pokiaľ ide o mňa Belle:) ). Ale je milé, pozrieť si aj niečo iné, aj keď tieto filmy zostávajú často v úzadí. A asi mnohí z nás hľadajú stále nové a nové rozprávky, ktoré by zaujali naše deti.

Kocúr v čižmách
2011, USA

pussinboots2

Top 1 by u nás určite vyhral Kocúr v čižmách. U všetkých detí. Chytľavý príbeh, melódia a ak Vám to je jedno, určite si pozrite originál s Banderasovým hlasom. Dá sa pozerať znova a znova… Kto by nevedel, skôr ako dostal vlastný príbeh, Kocúr v čižmách v podaní Banderasa sa po prvýkrát objavil v Shrekovi 2 (2004). A má vydarené mini pokračovanie Puss in Boots: The Three Diablos (2012)

Pippi dlhá pančucha
1997, Švédsko

pippi

Pippi Longstocking (1997)

Keď moje deti „chytí“ niečo, tak to pozerajú niekoľko dní stále znova a znova. Jedna z mála rozprávok bez áut a lietadiel a mačiek, čo zaujme i môjho trojročného syna. Alebo možno sa mu páčia červenovlásky 🙂 Myslím, že každý pozná príbeh o nezvyčajnom dievčatku Pippi, jeden z najzlatších príbehov pre deti, ktorý bol kedy napísaný. A samozrejme, s množstvom pekných pesničiek.

Sedem trpazlíkov
príbeh o princeznách aj pre chlapcov..
2014, Nemecko

7thdwarf

The Seventh Dwarf (2014)
Der 7bte Zwerg (original title)

Ak by som mala napísať „top 10“ medzi ne-Disney princeznami, tak „top 1“ by bolo určite Sedem trpazlíkov, aj keď správny preklad by mal byť Siedmy trpazlík. Mix Šípkovej Ruženky a siedmych „statočných“ trpazlíkov, ktorí musia z dračieho zajatia zachrániť veľkú lásku Šípkovej Ruženky Jacka, aby prebudil ju a celé kráľovstvo zo zamrznutého sna, milujú všetky moje tri deti, od tretieho do šiesteho roku veku. A nech Vás neodradí, že na imdb.com nemá nejaké úžasné hodnotenie, tie „hodnotné“ filmy s vysokým hodnotením, nie sú vždy práve tie najpozerateľnejšie.

Legends of Oz Dorothy’s Return
animovaná rozprávka, USA, 2013

legendofoz

Legends of Oz: Dorothy’s Return (2013)

Moja dcérka si dnes ráno vypýtala rozprávku o „dievčatku, ktoré dúha preniesla do iného sveta“. Chvíľu som nevedela, o čo sa jedná, vždy má také zvláštne popisy rozprávok, ale keď spomenula zničený dom a búrku, tak ma hneď napadla Dorothy. Neviem, či si niekto spomína na pôvabný „pra“starý muzikál Čarodejník z krajiny Oz z roku 1939, v ktorom okrem legendárnej Judy Garland vraj hralo vyše 9000 hercov. Príbeh z krajiny Oz bol sfilmovaný niekoľkokrát, Disneyho Návrat do krajiny Oz bol trochu strašidelný. Toto je milá rozprávka s peknými pesničkami na dobré ráno.

Snehulienka navždy šťastná
1990, USA

snowwhite

Happily Ever After (1990)

Keď sme už pri tých pokračovaniach, toto je netradičné „neDisney“ pokračovanie Snehulienky. Trpazlíkov nahradili trpazlíčky, zlú kráľovnú zlý čarodej a Snehulienka musí zachrániť princa a nie naopak.

Labutia princezná
1994, USA

swanprincess

The Swan Princess (1994)

Labutia princezná v nezvyčajne peknom spracovaní má dokonca ďalšie 4 pokračovania –
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain (1997)
The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Treasure (1998)
The Swan Princess Christmas (2012)
The Swan Princess: A Royal Family Tale (2014)

Kto má rád príbeh o labutej princeznej, pekné spracovanie má i Barbie.

Posledný jednorožec
a nakoniec to najlepšie
1982, USA

jednor

The Last Unicorn (1982)

Pre mňa tá najkrajšia animovaná rozprávka všetkých čias. A som rada, že aj moje tri deti ju majú radi.
S titulnou pesničkou od America, ktorá sa nikdy nezunuje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.