Drevené perníčky na stromček

Keďže sme začínali i s Vianocami a ozdobami „od začiatku“, každý rok sa snažím prikúpiť nejakú drobnosť. Nie som veľmi fanúšikom rôznych rozbitných sklenených ozdôb ani ozdôb z neidentifikovateľného plastu, hlavne nie pri malých deťoch, tak máme veľa hačkovaných zvončekov, vločiek, pár plyšových ozdôb z Ikey a občas sa mi podarí kúpiť niečo zaujímavé z dreva. Tento rok prišla česká spoločnosť Detoa s nádhernými drevenými perníčkami na stromček v siedmych podobách: dva stromčeky, dve srdiečka a tri kruhy s vkusnými červenými stužkami na zavesenie. Trochu prehnane po kusoch v darčekovom balení, ale ak ste hľadali originálny a pekný darček pre príbuzných, tak to by bola výborná voľba.

P1030297

P1030295

My sme v posledných rokoch mali každoročne pečené perníčky na stromčeku, ale postupom času sa mi to nezdal až tak dobrý nápad. Deti to dávali dolu, mohli strhnúť stromček, a jedli ich, zaprášené, tvrdé, tak som to vždy vyhadzovala psom. Nech radšej jedia perníčky z taniera. Aj mi bolo trochu ľúto, že perníčky tento rok nebudú, tak ma dosť prekvapilo a potešilo, keď v Detoa prišli na poslednú chvíľu pred Vianocami s ponukou tých drevených.

My už máme z Detoa pár ozdôb, veľmi pekné anjeliky hrajúce na hudobné nástroje majú v ponuke štandardne a minulý rok mali milé hríbiky. Z ozdôb máme po štyri kusy z každej zo siedmych variant, ale asi ešte prikúpim, ak budú na rok. Sú naozaj kvalitne hladko opracované, nádherne vyzdobené a ľahučké.

P1030414

P1030416

P1030417

Dve srdiečka som dala dievčatám na hranie pod vankúšik. My máme taký zvyk, že im Dedo Mráz donesie i niečo pod vankúšik, ak pekne spinkali pred Vianocami. (U nás nosí pod vankúšik malý darček i zajko na Veľkú noc a potom ukrýva darčeky do záhrady medzi kríky – viem, taký nemecký zvyk, ale deti to baví, a navyše deň predtým idú super ochotne spať do postieľky. Iba potom mám problém tú mladšiu presviedčať, že ostatné rána už nenosí Dedo Mráz nič, chúďatko aj dnes sa sťažovala, že nič nemala pod vankúšikom. Ale na druhej strane, ani si nezaslúžila, keďže nešla vzorne spinkať a robila zle do deviatej večer. )

Takže, aby mali pocit, že dostali niečo špeciálne, srdiečka som tento rok nedala na stromček, iba schovala na budúci rok a na stromčeku boli Detoa drevené stromčeky a bochníčky spolu s anjelikmi a hríbikmi.

13961_A

13961_B

13961_C

13961_D

13961_E

13961_F

13961_G

V e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.