Druhy vlnených nohavičiek

Vlna je antibakteriálna, priedušná, absorbuje 30% svojej hmotnosti v kvapalnej forme a je prirodzene vodoodpudivá. Vlnené nohavičky sa vyrábajú v rôznych tvaroch a výzoroch. Môžete mať wraps, soakers, longies, shorties a dokonca skirties pre malé dievčatká.

Wraps

Vlnené vrchné nohavičky nazývané wool wraps sú vyrábané s gumičkami okolo nožičiek a na chrbte a zapínajú sa na patentky alebo suchý zips. Sú vynikajúcou alternatívou pre PUL vrchné nohavičky. Wool wraps sú výborné na noc pre svoju vynikajúcu absorbčnosť a priedušnosť – nič priedušnejšie na noc dieťatku nemôžete ponúknuť. Niektoré tenšie vlnené materiály sú vlna vo forme jersey alebo crepe. Tie sú menej vhodné na nočné prebaľovanie a pre bábätká, ktoré močia priveľa naraz.

woolwraps

Soakers

Soakers sú niečo ako spodné nohavičky, pokrývajú iba okolie plienky. Nemajú zapínanie a môžu byť kombinované s legínami, sukničkami alebo iným tradičným detským oblečením. Môžu byť však o trochu objemnejšie ako pulky, preto sa nemusia zmestiť pod všetko. Zvyčajne sa vyrábajú z vlny interlock alebo recyklovanej vlny.

Longies

Dlhé vlnené nohavičky sú vrchnými nohavičkami a nohavicami v jednom. Iba ich dieťatku oblečiete a nepotrebujete ďalšie oblečenie. Môžu byť tkané, z interlock alebo recyklovanej vlny. Predávajú sa v prekrásnych farbách a vzoroch a môžete ich skombinovať so sukničkami pre chutný výroz. A sú vynikajúce na chladné mesiace. Musíte však počítať s tým, že sú tou najdrahšou alternatívou vrchných nohavičiek.

Shorties

Kraťasky, podobne ako dlhé vrchné vlniačiky sú úžasnými vlnenými nohavičkami. Sú nohavičkami a kraťaskami zároveň a skvelé na teplé mesiace v roku. Môžete ich skombinovať s baby legínmi keď je vonku chladnejšie. Taktiež sa vyskytujú v prekrásnych farbách a modeloch a sú oveľa lacnejšie ako longies.

woolcovertypes3

Skirties

Skirties sú najzábavnejšími plienkovými nohavičkami ak máte malé dievčatko. Sú to vlastne nohavičky prekryté prišitou sukničkou, ktorá ich zakrýva. Nohavičky sú samozrejme určené na udržanie plienky a suknička je pre vonkajší výzor. Nájdete aj sukničky prišité na longies pre chladné mesiace. Žiaľ, nie v našich končinách. Skirties sú rozkošné a vyskytujú sa v mnohých chutných a neodolateľných dievčenských farbách a vzoroch, môžete ich mať i s volánikmi.

skirties2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.