Farby a tvary

Jedného dňa mi moja päťročná dcérka prišla s plačom, že jej škrtli obrázok v škôlke. Najskôr som nevedela, čo tým myslí, tak som sa spýtala. Bolo mi vysvetlené, že urobila nesprávne úlohu v pracovnom zošite, lebo vyfarbila dáke štvorčeky, čo nemali byť vyfarbené. Nuž, tak sme si začali cvičiť doma úlohy na farby a tvary. Aj keď nemáme ani tak problém vyfarbiť štvorček na červeno ako nevyfarbiť ho vôbec. Úlohy nie sú vždy logické. A aj tak sa mi zdá trochu kruté škrtať malému dieťaťu obrázok, hlavne keď ešte na rok ani nejde do školy. Potom som ju chvíľu musela odúčať od zlozvyku škrtať svojej malej trojročnej sestre obrázky, ktoré sa jej nepáčili…

47526258

Zafarbi štvorce na červeno, trojuholníky na zeleno, obdĺžniky na modro a kruhy na žlto. Roztomilý domček, ale tu som si tiež vypočula, že slniečko nemá mať zelené lúče.

 

Na internete je množstvo obrázkov pracovných zošitov a vyfarbovačiek pre škôlkárov, možno niekoho moja zbierka poteší takto počas horúcich letných dní. V škôlke dostanú pracovné zošity od Nomilandu, neviem či v každej škôlke, ale asi v každej, keďže ich odporúča ministerstvo školstva, a koncom roka Vám ich aj darujú, ale nezaškodí mať doma občas niečo na zábavu a precvičenie.

 

WORKSHEETFUN

Čo nasleduje. WORKSHEETFUN. Pracovné zošity na vytlačenie pre škôlkárov.

 

WORKSHEETFUN

Zaškrtni čo sa odlišuje. WORKSHEETFUN. Pracovné zošity pre škôlkárov.

 

AZ COLORING

AZ COLORING. Množstvo nádherných vymaľovániek. Jednoduché tvary i populárne rozprávky.

 

AZ COLORING

Opäť AZ COLORING.

 

FREE COLORING PAGES

Free coloring pages. Ďalšia stránka s neskutočným množstvom vymaľovániek. Farby, tvary, čísla, písmená, listy, kvety, rozprávky…

 

shapes_coloring_pages_pre_k_coloring_pages_

Zafarbi kruhy na červeno a štvorce na modro.

 

0d0aec5badff45fe1ad919b1318bb4fd

Nasleduj čiary a zafarbi trojuholníky na žlto.

 

be831e07b52e985c2afc0c9fb75e9160

Zafarbi každý obdĺžnik inou farbou.

 

859a2a8f5b97f00fd1798f05017b3909

Táto rybička sa mi veľmi páčila, ale neviem odkiaľ ju mám.

 

Macko Pusík alebo môj prvý časopis

Odkedy som závislá na internete som prestala kupovať časopisy, noviny som nikdy nečítala. Ale pamätám sa na základnej sme mali plno roztomilých časopisov, ktoré sme radi čítali, vypĺňali si úlohy a hádanky. Macko Pusík je roztomilý časopis, možno pre trojročné deti ešte trochu zložitý, ale starší škôlkári a ešte i mladší školáci si v ňom nájdu množstvo zaujímavých a tvorivých vecí. Takže, ak máte pár drobných vo vrecku naviac a idete okolo stánku s časopismi z práce a chcete doma potešiť dieťatko s drobnosťou pri návrate, určite jeden raz mesačne kúpte.

macko_pusik_special_2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.