Farby v našich očiach

Kostýmový dizajner David Zyla tvrdí, že neexistujú univerzálne farby, ktoré svedčia každému. Ľudia sú príliš rozdielny a každý človek vlastnú kombináciu 8 základných farieb vo svojom sfarbení, ktorá je pre neho jedinečná. Zyla ich nazýva naše „pravé farby“, „true colors“. David Zyla používa farby v našich očiach hneď v troch zo svojich 8 true colors. V dúhovke nachádza naše farby pokoja (najsvetlejšia farba dúhovky) a energie (najtmavšia farba dúhovky). A v kruhu okolo dúhovky jednu z troch neutrálnych farieb.

tranquil

Možní kandidáti na našu najpokojnejšiu farbu.

Najsvetlejšia farba dúhovky, ktorá zasahuje do nášho najhlbšieho vnútorného pokoja nám pomáha relaxovať a uvoľniť stres. Noste ju, keď sa potrebujete zotaviť z namáhavého dňa.

zyla tranquil

Najsvetlejšia farba dúhovky = pokoj

Nájdené na http://expressingyourtruth.blogspot.ca/2013/02/zyla-colors.html

Ku kandidátom na najtmavšie farby nájdené v dúhovke patria bridlica, hrdza, tráva, karamel a borovica. V hnedých očiach to nie je vždy jednoznačné, preto si priložte vzorky šiat k očiam, aby ste objavili farby ako nechtík, baklažán či olivy. Noste tieto farby vo forme svetra, blúzky, šálu alebo kravaty. Ľahko sa nosia a dodajú Vám priateľský výzor, tvrdí Zyla.

zyla energy

Najtmavšia farba dúhovky = energia

Nájdené na http://expressingyourtruth.blogspot.ca/2013/02/zyla-colors.html

Oblečenie v odtieňoch našej energickej farby odporúča Zyla vziať so sebou na dovolenku spolu s odtieňmi našej dramatickej farby a jednej z neutrálnych farieb. Prvú neutrálnu farbu nájdete na kruhu okolo dúhovky. Bude to tmavá neutrálna, možno dokonca čierna. Možnými kandidátmi sú uhlie, olivy, námornícka modrá, čokoláda alebo baklažán. Použite túto neutrálnu farbu v rôznych odtieňoch na základnú garderóbu, napríklad džínsy, kabát, šaty a topánky. Keď Zyla spomína farbu prvej bázy, neutrálnu farbu, verziu čiernej, nehovorí, že je to naša najneutrálnejšia farba. Ale, že je to výborná farba, ktorú by si mal človek vybrať napríklad na farbu svojho prvého obleku do zamestnania.

zyla first base

Neutrálna farba v kruhu okolo dúhovku. Naša verzia čiernej.

Nájdené na http://expressingyourtruth.blogspot.ca/2013/02/zyla-colors.html

Pri zisťovaní farieb oka nie je zlé urobiť si kvalitnú fotografiu a v niektorom z grafických programov trochu experimentovať s color picker-om a vybrať farby. Prípadne ich môžete potom preskúmať na www.colorhexa.com Majte však vždy na zreteli, že monitor môže rôzne skresľovať farby a nezaškodí vyskúšať viac monitorov, hlavne ak sa Vám niečo nevidí. Aj David Zyla varuje, nevytiahnite niečo nasilu zo svojich očí, čo nevyzerá dobre na Vašej pokožke.

hazel

Z myšlienok Davida Zylu:

„It’s all about honoring the colors of your eyes and skin, and the shape of your face to dictate what looks best on you – which is a more consistent concept. „

Farby v ponímaní Davida Zylu

V reklamných programoch pre JTV v krátkosti predstavuje svoje ponímanie farieb a ich vplyvu náš výzor. Pozrite sa, čo tvrdí o vlastnostiach modrej, fialovej a zelenej, ktoré môžeme nájsť v rozličných odtieňoch v našom sfarbení, predovšetkým v žilách a v očiach.

Rozhovor pre LLS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.