Keď sa deti doma nudia alebo holánikovské princezné

PICT0166

Naše polepené steny

Áno, my máme tak zvláštne dekorované steny, a keď nájdem čarbanice priamo po stenách už ani nemrknem. Ešte ide dorásť i môj najmladší a až sa aj on „vyšantí“ na stenách, potom to budem riešiť.

Jedného rána začala moja dcérka kvičať, že chce „holánikovské princezné“. Začala hovoriť veľmi neskoro a niektoré výrazy jej ešte nejdú. Po chvíli som pochopila, že chce vymaľovánky princezien. Nuž, za každú jej náladu nepobežím do mesta zháňať vymaľovánky, keď internet je ich plný.

Jednou z mojich obľúbených stránok na tlačenie vymaľovánok je
http://www.coloring-book.info/coloring/
Nechýba dokonca ani malý krtko. Ale v tom čase sme mali tlačiareň iba u starých rodičov a nemali doma vlastnú (dnes už máme, Samsung, ak to niekoho zaujíma). Tak som rýchlo našla vymaľovánky online, ktorých sú na internete tiež na tucty.

hellokids.com
je jedna z mnohých výborných stránok, kde sa dá vymaľovať desiatky Disneyovských princezien a mala som pokoj celé doobeda. Nemá plno otravných reklám po bokoch, na ktoré dieťa môže náhodou kliknúť, je tam iba add pri loadovaní, ktorý sa dieťa rýchlo naučí odkliknúť.

Najpopulárnejšou Disneyovskou rozprávkovou princeznou je u nás Popoluška. Tú vydržia pozerať celú. Málokto vie, že Popoluška má tri diely , klasickú Popolušku s bálom a stratou črievičky z roku 1950 (Cinderella). Druhý diel, keď si Popoluška zvyká na život v paláci a povinnosti princeznej je celkom milý a chvíľku pozerateľný, ale nesiaha ani po členky prvému dielu (Cinderella II Dreams Come True). A tretí diel s „alternatívnou realitou“, keď jej nevlastná matka ukradne čarovný prútik a vymaže princovi pamäť, aby si myslel, že je zasnúbený s Popoluškinou nevlastnou sestrou Anastasiou, je podľa mňa dosť „od veci“ a nepochopiteľný pre malé dieťa (Cinderella III A Twist in Time).

Občas si pozrú deti i Snehulienku, ale Šípková Ruženka ich veľmi nezaujala. Ani sa nedivím, je trochu pochmúrna s tou ježibabou. Šípková Ruženka sa mojej staršej dcérke posadnutej ružovou páči iba kvôli tomu, že behá v ružových šatoch. V Snehulienke im zvyknem preskočiť ten začiatok s poľovníkom a potom ich baví Snehulienkino upratovanie a staranie sa o trpazlíkov.

cinderella_18

POPOLUŠKA

online vymaľovánka
http://www.hellokids.com/r_271/coloring-pages/disney-coloring-pages/cinderella-coloring-book-pages

sleeping_beauty11

AURORA

online vymaľovánka
http://www.hellokids.com/r_285/coloring-pages/disney-coloring-pages/sleeping-beauty-coloring-pages

snow-white-25

SNEHULIENKA

online vymaľovánka
http://www.hellokids.com/r_269/coloring-pages/disney-coloring-pages/snow-white-and-the-seven-dwarfs-coloring-pages

Keďže sa záujem mojich detí mení tak každé dva týždne, momentálne to vyhrávajú Mickey Mouse a Minnie, takže výber z Mickeyho dobrodružstiev Máme radi Mickeyho (Everybody Loves Mickey, 2003) u nás beží celý deň. Ešte aj môj jednoročný synček to pokojne kuká zo svojej vysokej stoličky, veselo si tlieska a zabúda zhadzovať nášmu psíkovi svoje piškóty.

mickey-126

A súťaž o najpopulárnejšiu Disneyovskú postavičku vyhrávajú Mickey a Minnie

 PICT0077

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.