Kúzlo štvorcových plienok

1060000-58-thickboxKeď si tak čítam o všetkých typoch látkových plienok a obzerám si ponuku internetových obchodov, tak sa začínam diviť, či som tá jediná osoba na svete, ktorá uprednostňuje staré dobré štvorcové plienky. Odkedy sme vyrástli z viacvrstvových Popolini S, ktoré sme používali ako novorodeniatko, tak štvorcujeme. Máme hromadu praktických MaM Happy Square 75×80 cm a úžasne krásnych Imse Vimse mušelíniek 90×90 cm. Síce v 20 mesiacoch nám zo 75×80 trochu už vytŕča zadoček a potrebujeme tie plienky zdvojiť, dokonca sme vytiahli staré viacvrstvovky namiesto vkladačiek, ale štvorcovky sú u nás stále na prvom mieste. Nohavičkové plienky sú síce krásne, ale vždy sa mi zdali zbytočne pridrahé a kapsové a AIO mi nikdy neboli sympatické pre tú PUL vrstvu. K priedušnosti vlny alebo čo i len flísu má PUL priďaleko, nech si predajcovia a výrobcovia tvrdia čokoľvek. Predsa to len zaváňa plastom. My máme už len samé vlniačiky. A keďže štvorcoviek nie je nikdy dosť, priobjednali sme ďalšie. Aj keď mi bolo ľúto, že toto leto akosi Imse Vimse a MaM z ponuky obchodov vymizli. Našťastie Popolini vyšiel s novou radou organických nebielených štvorcoviek, tak si vyskúšame i tie. Chcela som síce skúsiť nejaké bambusky, ale väčšina bambusových štvorcoviek na trhu má žiaľ prímes polyesteru. Tak máme bambusové iba Babyidea vkladačky. A prečo sú štvorcové plienky také úžasné?

1. Sú lacné. Môžete mať viac ako 80 plienok za cenu 8-10 nohavičkových.

2. Veľmi rýchlo sa sušia. Usušia sa ani sa nenazdáte vnútri na stojane alebo vonku v zime na šnúre.

3. Vyperú sa omnoho lepšie ako nohavičkové alebo viacvrstvové plienky a nikdy Vám po praní nebudú smrdieť.

4. Do vedierka sa zmestí celá hromada a dajú sa zložiť na pekne veľkú úhľadnú kôpku.

5. Sú skvelé na zdvojené plienkovanie na noc. Stačí ich rozložiť jednu do druhej a poskladať ako zvyčajne. Sú menej objemné ako nohavičkové.

6. Sú naozaj jednoveľkostné. Tradičné 80x80cm štvorcovky môžete použiť od narodenia po nočník.

7. Vyzerajú rovnako chutne pod vrchnými nohavičkami ako iné plienky.

8. Skladajú sa tak jednoducho, že to zvládne i 5 ročné dieťa do 30 sekúnd, prosím presvedčte sa:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.