Letné typy – Cool Summer

Cool-Summer-chart3

paulinaporizkova

Pavlína Pořízková

Chladné leto. Si letný typ, ktorý prúdi do zimy. To znamená, že máš v tvári podobný kontrast ako zimný typ, iba jemnejší. Tvoje dominantné farby sú chladné a spolu s jemnými odtieňmi sú tvojimi najlepšími priateľmi. Tvoj celkový výzor je veľmi luxusný a elegantný.

Cool Summer nástenka
http://www.pinterest.com/coloranalysis/true-summer/

Ďalšie názvy: Cool Summer, Moonlight Summer, True Summer, Absolute Summer, Classic Summer

Cool Summer. Cool Soft. Dominantnou vlastnosťou je cool – chladný vzhľad. Cool musí mať všetky tri elementy – pleť, oči i vlasy chladného zjavu. Chladné leto neprúdi do žiadnej sezóny, avšak môže sa prelínať s chladnou zimou, takže nie je nič nezvyčajné ak sa delí o niektoré farby, akými sú pravá modrá či orchidea. Modrá je najlepším priateľom chladného leta, všetky jej odtiene od nebeskej modrej až po tmavú námornícku modrú.

Vlasy: stredne alebo tmavo popolavo hnedé

coolsummerhair
Pleť: studená, prírodná béžová, má popolavý nádych.

coolsummerskin
Oči: šedá modrá alebo zelená, aqua, bridlicovo sivá.. cool zvyčajne nemá žltú v očiach či zlaté škvrny

coolsummereyes
Make-up: použi svoju paletu farieb na oči, pery a nechty, podklad a blusher by mali byť s ružovými a chladnými podtónmi, nepoužívaj bronzovú farbu na líčka
Šperky: strieborná
Štýl: klasický a dramatický
http://www.polyvore.com/true_summer_personal_coloring/collection?id=1017491

Farby: jemné a chladné – pastelová modrá (plný rozsah modrých odtieňov), jemná ružová, jemná šedá, jemná fuksia, námornícka modrá, hnedé udržujte chladné, ako kakao, šedá je vždy výborný neutrál

coolsummercolor

Základné neutrálne farby: šedá, jemná biela, námornícka modrá, kráľovská modrá, sivomodrá

Sesterská paleta: Cool Winter (zima-leto) – môžeš nosiť pastelové farby sesterskej palety, čierna je priveľa, ale uhľová alebo tmavomodrá je v poriadku
Vyhni sa: akékoľvek teplé, zlaté žlté a hnedé farby, žltozelená, oranžová

Známe osobnosti:
Elizabeth Hurley, Milla Jovovich, Kimberly Williams, Miranda Lambert, Ruth Wilson, Queen Elizabeth II, Jennifer Garner, Olivia Wilde, Paulina Poriskova

coolsummercel

Príklady celebrít s prekrásnymi jasnými fotografiami sú k dispozícii na linke
http://www.prettyyourworld.com/cool-summer-celebrities.html

A aby sme úplne nezabudli na mužov:

Ed O'Neill-AES-044402

Ed O’Neill. Jay Pritchett (Modern Family), Al Bundy (Married with Children)

Scott Patterson. Luke Danes. Gilmore Girls

Čo nesvedčí Cool Summer celebritám:
Pri kopírovaní celebrít treba mať na pamäti, že aj ony sa nemusia vždy utrafiť do tej správnej farby.

coolsummerorange

Oranžová je veľmi zlá pre každého, kto je Cool Summer – zmení tvár na oranžovú.

kimwilliams

Kimberly Williams je nádherná, ale na prvom obrázku vidno iba jej oranžový makeup. Viac jej svedčia jemnejšie farby a nežný vzor jej šiat je tiež výborný pre každého, kto je Cool Summer, pretože splynie s osobou.

emilyblunt

Emily Blunt uprednostňuje vysoký kontrast, ale chladný a ružový Cool Summer makeup jej svedčí viac ako červená a fuksia.

allisonwilliams

Prisilný rúž nesvedčí Allison Williams tak dobre, ako jemný na obrázku vpravo. Avšak na pravom obrázku kazia vzhľad tie zlaté naušnice.

jennifergarner

Niektorí pokladajú Jennifer Garner za zimné obdobie, ale ako zima by mala lepšie zvládnuť tú červenú.

Základné vlastnosti pre všetky letné typy:
1. studený vs teplý typ – leto je studený typ, chladné farby
2. tmavé chladné farby vs svetlé chladné farby – teda zima vs leto, obe studené sezóny, avšak zima má tmavé farby zatiaľčo leto studené svetlé.
3. malý kontrast medzi farbou vlasov a očí, avšak môže mať i chladné tmavé vlasy, farbu očí a svetlú pokožku.
4. celkové chladné a popolavé sfarbenie, bez ohľadu nato, či sú vlasy blond alebo hnedé, bez ohľadu na to, či je pleť svetlá alebo tmavá
5. oči majú jemný, mäkký, chladný tón; často majú v sebe šedú, napr. sivasto oriešková, sivasto modrá, sivasto zelená; oči asi najviac napovedia
6. pleť je prevažne chladná s ružovými alebo modrými podtónmi (bez opálenia)
7. farba vlasov je zväčša chladná a popolavá, s menšími alebo žiadnymi zlatými či červenými zvýrazneniami; farba vlasov pre letné typy zahŕňa dosť širokú škálu od najsvetlejšej a popolavej blond po tmavú popolavú hnedú; mnohé tmavovlasé letné typy sú omylom označené ako zima.

Rozdiely medzi troma letnými typmi:
Tri príklady s typickými letnými vlastnosťami s rozličnou intenzitou:
Naomi Watts v strede je považovaná za typické klasické leto, pre nepopierateľne jemné a chladné sfarbenieklasický svetlý a jasný letný typ.
Kate Middleton vľavo má tmavšie vlasy, vyšší kontrast, pokožku bez teplých tónov, ktoré prúdia smerom k zime (ku Cool Winter) – tmavý letný typ.
Sarah Jessica Parker vpravo má viac neutrálne sfarbenie – zmiešané teplé a chladné sfarbenie prúdi opačným smerom k jeseni – neutrálny letný typ. Patria sem i ľudia s tmavším sfarbením.

summercoloranalysis-intensity

Leto v palete ročných období:

Leto je obdobie pokojnej lenivosti. Počasie je teplé, vzduch ťažký, a všetko sa pohybuje s námahou a jemnosťou. Po jarnom zhone zrodenia sa všetko spomaľuje. Leto je tiež dobou pokojnej elegancie, kvety visia zo stoniek s nežnou tiažou; vánok jemne šteklí trávu keď sa ponáhľa cez pole. Ľudia, ktorí majú letné sfarbenie vyzerajú najlepšie v mäkkých svetlých a menej kontrastných farbách.

Keď sa jar mení na leto, teplé jarné farby chladnú. Pridaním priameho slnka, odtiene nadobudnú modrastú farbu. Ešte aj zelená je modrejšia. Farby leta sú mäkké a tlmené s kvalitou pasteliek, pretože im chýba intenzita a nachádzajú sa na vnútornej osi farebného kolesa. Tieto farby majú chladny modrý základ a vydávajú jemnú mäkkú energiu. Letná paleta je svetlá až stredne jasná.

summer_color_palette2

summerwheel

V porovnaní s inými farebnými paletami, ktoré ústia do iných ročných období, chladné leto je obmedzené na chladné letné farby. Chladné leto sa často nazýva i pravé leto, True Summer. Existujú však farby, ktoré sa prekrývajú s chladným zimným obdobím.

Dominantnými charakteristikami sú chladný a popolavý, čo znamená absenciu tepla vo vlasoch, očiach a pleti. Pleť môže byť tak tmavá ako i svetlá a stále patrí do tejto skupiny kým sa sfarbenie javí dosť popolavé spolu s modrými a ružovými podtónmi. Teplý podtón možno získať iba opálením, ale celkovému prirodzenému sfarbeniu teplo chýba.

Najlepšie farby taktiež nemajú teplo a pripomínajú leto, s tým rozdielom, že Cool Summer vyzerá najlepšie v námorníckej modrej (navy) a vínovo červenej (burgundy) kvôli tmavším vlasom. Najlepšími neutrálnymi farbami sú šedá, piesok a jemná biela.

Rozdiely medzi Cool Summer a Cool Winter:

Cool Summer a Cool Winter sú si veľmi podobné. Ich najlepšie farby sú chladné purpurové, modré a červené. A úžasne vyzerajú v širokej škále šedých odtieňov. Skutočne teplé farby ako oranžová a žltá ich vymažú.
Pri veľmi živej farbe vlasov, akým sú tmavohnedá až čierna alebo strieborná blond, strieborná, zvládnu nosiť i ľadové farby, modrú či žltú perfektne. Paleta veľmi pripomína Clear Winter, iba je menej jasná kvôli mäkšiemu sfarbeniu.

Zima má silnejšie sfarbenie a potrebuje tmavšie farby, farby leta sú jemnejšie a svetlejšie.
Najlepšími farbami pre Cool Winter sú čierna a purpurová.
Najlepšími farbami pre Cool Summer sú námornícka modrá a vínovo červená.

cool-summer

Cool Summer

cool-winter

Cool Winter

cool

V hornom rade Cool Summer
V dolnom rade Cool Winter

Rozdiely môžu byť naozaj minimálne a ťažko rozoznateľné, často pomôže iba dobrý vkus a vzorkovník.

 

fuchsiavslavender

Cool Winter (fuchsia) vs Cool Summer (lavender)

 

plumvsamethyst

Cool Winter (slivka) vs Cool Summer (ametyst)

 

Staroba a sivé vlasy sú tiež znamením Cool. Mnohé osoby z jesenného obdobia Deep Autumn a zimného obdobia Deep Winter sa pomali vekom presunú do Cool, pretože ich sfarbenie zošedne a je jemnejšie. Hlavne na vlasoch vidno, že bohaté tmavé vlasy mladosti strácajú na farbe a stávajú sa jemnejšími a svetlejšími. Rovnako môžu byť i bývalé oči Deep Winter či Deep Autumn jemnejšie, chladnejšie a strácajú na jase.

jamieleecurtis2

Jamie Lee Curtis. Kedysi jeseň so zlatým podtónom. Dnes chladná zima.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.