Magnetické puzzle Detoa

Krásna tvorivá hračka zo starého Československa, pri ktorej mnohí z nás strávili veľa pekných chvíľ doma či na cestách. Farebné drevené magnetky na čiernej tabuľke, z ktorých sa dajú poskladať obrázky: slniečko, domček, lodičky, stromček…

Znie to sentimentálne, faktom je, že je to naozaj jedna z tých skvelých nestarnúcich hračiek, ktoré by si každé dieťatko malo vyskúšať.

P1040490a

Hračka sa stále vyrába v Českej republike z európskeho dreva, použité farby na prírodnej báze. Je dostupná v troch klasických prevedeniach – Medvede, Deti, Klauni. Existuje licenčná verzia krtka alebo existovala, neviem či ju ešte vyrábajú. A minulý rok pribudlo ZOO.

P1040494a

My máme 2x deti a 1x klauni. Spočiatku sme mali iba dva kusy pre dievčatá, ale môj najmladší urobil veľký cirkus, keď ich videl sa s tým hrať a keďže v celom svojom živote nevzal nič iné do pusy ako dudel a jedlo, tak aj on dostal keď mal 2.5 roka. Zvykne si svoju tabuľku položiť pred seba a vykladať pár magnetických zvieratiek, čo som mu kúpila, ale naozaj kreatívne neskladá zatiaľ nič.

P1050291

P1050288

Magnetické puzzle oficiálne nie je vhodné pre detičky do 3 rokov, prípadne i staršie deti, ktoré si ešte stále strkajú veci do pusy. A tak je to dobre, s magnetkami treba vždy byť nadmieru opatrní, prehltnutie môže viesť aj k smrti. Takže je naozaj na rodičovi zhodnotiť, či magnetická hra je vhodná a bezpečná pre jeho dieťatko alebo nie. Myslím, že je to taká veľmi pekná hračka pre deti od 4 do 8 rokov, ešte aj prváci – druháci sa s tým zahrajú, staršie deti už budú mať iné záujmy.

Mám k hračke zatiaľ jediné mínus, jeden stojanček sa nám rozbil, ale dostali sme náhradný zdarma.

P1040491a

Podľa mojich detí, pokiaľ ide o usmernenú kreativitu, že si dieťatko bude vykladať niečo podľa obrázku, tak 3.5-4 je taký vek akurát. To vidno i na obrázkoch vyššie. Na samostatnú kreativitu treba 5+. Na obrázkoch nižšie skladala moja najstaršia dcérka princezné, to už mala vyše 5 rokov. Nehrajú sa s tým každý týždeň, ale občas si to rozbalia a vtedy sa s tým zahrajú hodne dlho.

Dievčatá mi zvyknú svoj výtvor doniesť ukázať, aby som ho odfotila – vedia, že som „posadnutá“ fotením všetkého. Ináč to mám od malička, dostala som svoj prvý foťák veľmi dávno. Ten bol ešte čierno-biely a nastaviteľný, taký starý ruský. Myslím, že som ho darovala priateľovi do Británie, jeden z tých, čo rád fotí a zbiera haraburdy. Vždy ma bavilo fotiť. Nič umelecké, ale čo som videla…

P1050242ariel

Ariel

P1050243merida

Merida

P1050244a

Belle

P1050245rapunz

Rapunzel

P1050246a

Popoluška

P1050249elsa

Elsa

P1050260anna

Anna

Magnetické puzzle v e-shope.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.