María a Lucía Asivil bábiky alebo dokonalé bábätko María

Asivil María

María od španielskej spoločnosti Asi mi pripadá ako také dokonalé bábätko. Je mäkučká. Hovorí sa, čím mäkšie bábätko, tým lepšie. V súťaži mäkkých bábätiek by María určite vyhrala prvé miesto. Je pekne tvarovaná ako Antonio Juan s nádhernými očami a mihalnicami. Ale nie je tak stočená ako Antonio Juan bábiky, má ďaleko rovnejší chrbátik. Podobne rovný ako u Paola Reina Bebitos série, akurát bez rušivej silnej vône. A je rovnako veľká, María má 43cm, Antonio Juan priemerné bábätká 42cm, Bebitos 45cm. Akurát je tu jedno mínus – María je iba jedna. Antonio Juan má tých modelov viac.

No dobre, nie je to úplne pravda. Asivil má ešte jeden model, volá sa Lucía. Je to taká menšia zamračená sestra Maríe.

Asivil María a Lucía

Asivil nemá veľmi veľa modelov bábik, ale každý je niečím pozoruhodný a svojim spôsobom iný. Z tých celoplastových bábik María a Lucía stoja za pozornosť a hneď aj vysvetlím prečo. Síce som povedala, že Antonio Juan má viac modelov. Ale v skutočnosti je to stále tá istá bábika. Stále to isté telíčko, na ktorom je iba iná hlava. Pipa, Nika, Carla či Olivia, to isté, s inou hlavou. 33cm Toneta je iba menšia verzia 42cm bábiky. Alebo 42cm bábika je väčšia verzia Tonety, vyberte si. Telíčko to isté, materiál ten istý. María a Lucía sú úplne odlišné. Iné telo, odlišné tvarovanie hlavy, odlišné končatiny. Iný materiál (mäkkosť, farba), iné prevedenie. Čo je nezvyčajné od jedného výrobcu.

Asivil María a Lucía

Ako som už spomenula, María je veľmi mäkká. Mäkčenie vinylu bez ftalátov je očividne aj finančne náročnejšie, takže sa to odrazí na cene. Lucía je omnoho tvrdšia, nie je až tak tvrdá ako Bebitos séria od Paola Reina, ale pomerne tvrdá, bruško jej nestlačíte. Maríu stlačíte ako loptu a budete počuť vyfúknutie vzduchu. Obidve bez akejkoľvek vône, čo je u mňa plus.

Asivil Lucía

Asivil María

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Druhá vec, čo sa vždy odrazí na cene sú mihalnice. María mihalnice má, nádherné a dlhé, Lucía nie. Na druhej strane je potom Lucía trochu vhodnejšia pre menšie deti, nemusíte sa obávať, že jedného dňa prídete z obchodu a bába má odlepené mihalnice. A ľahšie sa to aj čistí, keď nemusíte byť okolo mihalnic opatrní.

María aj Lucía sú dostupné v naozaj pekných šatočkách a prevedeniach. María má otvorenú pusu, do ktorej padne dudlík a ten je priložený v každej krabici. A sú k nej k dispozícii i náhradné šatočky. Mimochodom, každá z nich má aj svoju chlapčenskú verziu s pohlavím, volajú sa Pablo a Lucas. Aby som nezabudla na chlapcov.

Asivil María a Lucía

Asivil María a Lucía

Asivil María

Asivil María

Asivil María

Krabica je veľmi pekná a vkusná. Bez zbytočných špeciálnych upevnení a plastového okienka.

Asivil María
María naozaj nemá chybičky. Je to dokonalé bábätko. Možno až príliš dokonalé. Ak niekto uprednostní Lucíu, nebudem sa mu diviť. Veď máme radi aj tých našich malých hundrošov a durďoškov.

Asivil María

Keď som dievčatám vyniesla bábiky a dala im vybrať, ktorá sa im viac páči, mojej mladšej dcérke to bolo jedno. Povedala, že obe sú peknučné. Akurát sa mi pre ňu María zdá ešte priveľká, drží ju tak nemotorne, je stále taký drobec. Moja najstaršia dcérka si však vybrala rovno Lucíu, bola to „láska na prvý pohľad“. Vraj vyzerá zamračene a nadurdene ako ona a hnevá sa, lebo jej obliekli ružové šatočky. Ona nebola veľmi usmievavé bábo a ešte aj dnes si užijeme 🙂

Asivil María

Asivil María

Asivil Lucía

Asivil Lucía

Asivil Lucía

V eshope
María a Lucía Asivil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.