Na Silvestra priletel papagáj

Bola som rozhodnutá, že pod stromčekom bude maňuška. Moja druhorodená dcérka je totiž unesená z maňušiek. Nevedela som aká, najskôr som myslela, že to bude šašo, keďže jej vôbec prvá obľúbená hračka bola maňuška malého šaša z Ikey. Potom som rozmýšľala, že to bude opica, keďže by sa to na ňu hodilo, je to taká malá opička, čo všetko opakuje (To by sa dalo povedať aj o papagájovi, ale opica sa mi hodila viac). Papagáj však vyhral potom, čo mi každé ráno tak mesiac pred Vianocami začala po prebudení opakovať „papagáj uletel“. Neviem, kde to vzala, či sa jej niečo snívalo, alebo si pamätala dákych papagájov z vychádzok – kúsok od nás niekto chová vo voliére papagája. A možno to malo niečo s jej obľúbeným letným tričkom, na ktorom je papagáj (hoci podľa mňa je to skôr pelikán). V každom prípade, istý čas som mala každé ráno to isté „papagáj uletel“. Nuž, papagáj bol teda pod stromčekom jedného rána, aj keď to nebolo to Vianočné. Mám totiž takú teóriu, že priveľa hračiek naraz pod stromčekom deti nedocenia, vyhrajú jedna-dve a ostatné už nestihnú vnímať a zostanú v úzadí. Pravda, všimnú si ich iný deň, ale to už nie je ono a ten prvý dojem z nich je fuč. Preto som začala s tým zvykom, že rozdelím darčeky na viac dní a každé druhé-tretie ráno nájdu pod stromčekom nejakú drobnosť a majú z toho ohromnú radosť. A na Silvestrovské ráno to bola maňuška papagája.

papagaj

Maňuška je náramne vďačká hračka. Je to plyšáčik, ktorý je vždy skvelým darčekom, a niečo naviac. Noe maňuška je jemná, huňatá a naozaj veľmi pevne ušitá. Tie krídelká majú možno zvnútra trochu krátku „dieru“ pre väčšiu dospelú ruku, ale dá sa tam dať prsty. Ja som ich oprala – máme samozrejme dvoch papagájov pre dve slečny (dvoj- a štvorročnú) – predtým, než skončili pod stromčekom, plyšákov vždy preperiem než ich dám deťom.

Noe je taká milá malá česká spoločnosť vyrábajúca textilné hračky a didaktické pomôcky pre škôlky a družiny. Maňušky sú atestované pre deti od 0 rokov, pravda pre dieťatko do 2 rokov, čo všetko berie do pusy, by som asi vybrala maňušku bez doplnkov akými sú šatky či vlásky. Lebo kvalitne prišité či nie, aj tak sa to budú snažiť odšklbnúť.

Noe papagáj v e-shope
Noe maňušky na stránkach českého výrobcu

PICT9452

PICT9439

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.