Naša plyšová mačička

Musím povedať, že vymyslieť darček na tretie narodeniny pre nášho najmenšieho potomka bolo oveľa ľahšie ako som si predstavovala. Má rád autíčka a mačky, tak dostal kopu autíčok a plyšovú mačku. On by najradšej skutočnú, ale tomu sme sa chceli radšej vyhnúť. Jednak tie skutočné škriabu a jednak po dvoch rokoch problémov s našim sústavne chorým kocúrom by som chvíľu mačky nerada v dome. A tak dostal mačku najpodobnejšiu tej skutočnej akú som našla.

A toto strapaté mača si od prvej chvíle získalo srdcia všetkých mojich troch detí. A ako jediné, čestné miesto v posteli vedľa keptin jr panáčika.

P1050935b

V Priateľoch sa raz Monika a Chandler bavili o tom, že čo budú chovať vo svojom spoločnom rodinnom dome. Takom „americkom“ s bielym plotom. A rozdelili ľudí do dvoch kategórií, Tých, čo majú radšej psov a tých, čo majú radšej mačky. Ja si neviem predstaviť deň, že by sa mi psík nemotal pod nohami, takže patrím asi do tej prvej kategórie, a aj keď mačičky tiež pokladám za roztomilé, vyslovene som ich nikdy nechovala. Iba tak, že sme nejakú túlavú občas nakŕmili a potom zvyčajne zas zmizla. Mačky mi pripadajú také nezávislejšie na človeku. Aj náš kocúr zmizol na celé dni a vrátil sa iba keď bol už veľmi chorý a potreboval zas utekať k veterinárovi.

Na dvore mojej prastarej babky sa vždy niekoľko mačiek vyhrievalo na slniečku ako na takom typickom sedliackom dvore. Pripadá mi to tak dávno – pradávno. A akosi sa mi nezdalo, že by s nimi boli problémy a ona rozhodne s nimi nebehala po doktoroch. Chovala sliepky a z rána vždy zbierala vajíčka, kačice mali svoj mini bazénik na čľapkanie. A vždy tam boli aj mačky rozvalené pred kuchyňou alebo driemajúce na povale. Hmm povala.. rada som sa tam motala a skúmala ju. To mi akosi pre moje deti bude chýbať, žiadny z ich starých rodičov nemá tú typickú starú „dedinskú“ povalu a dvor.

Môj syn, aj keď má rád „havkov“, ako každé dieťa, patrí rozhodne do kategórie veľkých fanúšikov mačiek. Voľakedy sa ešte zahral i s macíkom a hoci si i teraz občas zdvihne a povláči iného plyšáka a potom ho niekde zabudne, mačky sú jediné, ktoré majú čestné miesto v jeho posteli okrem jeho „staručkého“ ošarpaného Keptin Jr panáčika a pritúli si ich.

Takže, my máme kopu plyšových mačiek v dome, zo štyri maňušky – dve Noe a dve Ikeacke, aj moje dcéry s nimi chvíľu pobehovali, hlavne tá mladšia bola veľmi maňušková.

P1040632

P1040164a

Ikea maňušky sú trošku „fajnovejšie“ spravené, lebo majú packy, chvostík a lepšie vyšívané očká. Noe očká môžu deti odpárať, ak veľmi chcú. Jedno sme už zašívali.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Máme aj peknú Ikea mačku, ktorá bola istý čas „naj“ u mojej najstaršej dcérky a dodnes sa povaľuje v jej posteli. Neviem prečo, hoci je roztomilá, malého nezaujala. Iba s maňuškami vždy pobehoval, možno mu pripomínali tvarovo jeho Keptin Jr panáčika.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A tak na svoje narodeniny ako pokus dostal Steiff plyšovú mačku Minku. Steiff tento rok vyrobil dve nové 17cm mačičky, sivú Minku a ryšavo-hnedú Lizzy. Lizzy sa mi sfarbením trochu viac páčila, ale prvá várka bola v čase narodenín vypredaná a na ďalšiu výrobu bolo treba čakať mesiac, tak sme vzali sivú. Deti našťastie nemajú farebné predsudky, prečo by mali sivé mača mať menej radi ako farebnejšie a Minka sa hneď stala členom rodiny. Máme občasné hádky, ale dievčatá sú už dosť staré nato, aby pochopili, že tá mačka patrí ich bračekovi a môžu si ju iba požičať, keď on má „veľkorysejšiu“ náladu.

P1050930b

P1050932b

P1050936a

P1050940b

Minka má veľmi jemne vyšívané ústočká a malý vyšívaný svetloružový noštek v tvare trojuholníka. Všetci Steiff plyšáci majú vyšívané nosy, pokiaľ viem, čo je tak dobré. Očičká má plastové, veľké, pekne sfarbené, stred čierny po okrajoch zelený odtieň. Iba plyšáci pre bábätká majú vyšívané očká.

P1050888b

Tváričku okolo nošteka a ústočiek, vnútorné ušká a packy má snehobiele. Zvyšnú srstičku má svetlosivú s viacerými odtieňmi, nie príliš dlhú alebo krátku.

P1050890b

Srstička je na dotyk veľmi jemná, na pohladenie ako u skutočnej mačičky. Zo trikrát som ju už prala. Nieže by bola špinavá, ale deti ju niekde odniesli a ja som citlivá, ak sa vrátia ich hračky alebo ich hlavy navoňané od nejakého parfému, čo si niekto iný dá na seba a potom, ak sa niečoho dotkne, tak to po ňom celé dni cítiť. Hlavne ak ide o ich hlavy „leziem na plafón“. Pranie jej srstičke neublížilo, zatiaľ. Jedine na pusinke to podľa mňa trochu vidno a mám pocit, že jej ústočká vybledli, to je jediné mínus, čo zatiaľ pozorujem.

P1050891b

V zadočku má guličkovú výplň, ktorú takmer necítiť, aspoň si ju deti rozhodne nevšimnú ak o nej nevedia. Cítiť to, iba ak mačku veľmi pomačkáte a viete o tom. Steiff používa polypropylénové guličky na zabezpečenie stability niektorých zvieratiek, hoci Minka je tak stavaná, že by kľudne sedela aj bez guličiek podľa mňa. Je urobená ako sediaca, a aj keď sa dá trochu s nožičkami pohnúť, do inej polohy sa ju nedá uložiť.

Minka má 17cm a jej oficiálna Steiff cena je 34.90 Eur, čo je také „normálne“ pre Steiff plyšáka cena/ veľkosť+kvalita srsti. Odfotila som ju na A4 bloku, pre predstavu veľkosti.

P1050889b

Minka má naozaj 17cm do výšky, neubrali jej ani milimeter, 16cm dĺžku bez chvostíka, s chvostíkom 24cm. Šírka dvoch predných, voľne položených paciek je 8cm, v najširšej časti dolu na packách pod sediacim zadočkom má 10cm. Váži 133g podľa našej dosť presnej váhy.

Na ušku má Minka pevne zachytený Steiff gombík so štítkom, ktorý je zárukou jej pravosti. Steiff má ten zvyk značkovať svojich plyšákov, myslela som si, že to dáme dolu, ak to bude deťom vadiť, ale nevadí im to. A navyše neviem, či by to hračku nepoškodilo. Úplne presne neviem ako to tam je dané a či by tam nezostala diera, ak to nejakými kliešťami odmontujeme. Tak sme to nechali tak.

Spoločnosti Steiff sa nedá uprieť, že okrem tých obyčajných klasických plyšákov a svojich tisíc a jeden medvedíkov vyrábajú aj zvieratká podobné tým skutočným. Čo je dosť zaujímavé. A hlavne, ak si vyberú také zriedkavejšie zvieratko akým je delfín alebo zvieratko, o ktorom deti možno ešte nepočuli napr. skunk či wombat. Zvyčajne sú to limitované edície, ale aj tak je fajn, že niekto niečo také vyrába. Ja som vždy chcela plyšového klokana s mláďatkom vo vaku…

P1050942a

P1050945a

Máte radi psíkov a mačiatka? Pomôžte aj tým skutočným. Dieťatku kúpte na narodeniny nielen plyšáčika, ale darujte v jeho mene i krmivo niektorému z útulkov. Je to jednoduché, objednáte z pohodlia domova a krmivo bude doručené priamo vybranému útulku. Riadna faktúra priložená, môžete aj na firmu:

https://www.preutulky.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.