Naše veľké darčeky pre deti od 2 do 5 rokov

Existuje množstvo darčekov, čo sa hodia na narodeniny či pod stromček, tých menších i tých väčších. Tie väčšie my voláme „wow“ darčeky. Čo nie je skratka od World of Warcraft hry, je to vyjadrenie toho, že dávaju dieťatku pocit, že sa stalo niečo významné. Naozaj má svoj veľký deň, má narodeniny alebo sú Vianoce. Veľká stavebnica, krásna bábika.. Drobnejšie darčeky pri nich často zostanú nepovšimnuté. Čo nám rodičom nemusí byť ľúto, sú skvelé na neskôr a ostatné dni, keď sa s nimi deti radi zahrajú – kocky, mozaiky, spoločenské hry, puzzle, vymaľovánky… Pravda, „wow“ darček závisí aj od preferencií, pre dieťatko milujúce kreslenie môže byť „wow“ darček i sada pasteliek či plátno s farbami. Keď mala moja menšia dcérka štvrté narodeniny aj jej malý braček dostal „zo slušnosti“, aby aj on niečo dostal, malé autíčko. Schmatol ho ako prvé a odvtedy mu celá oslava a všetci navôkol vrátane torty mohli byť ukradnutí.

Toto je iba výberu našich niektorých hračiek, nie je to žiadne top 10, ale možno niekoho, kto nevie čo práve kúpiť, inšpiruje. „Wow“ darčeky nemusia byť práve najdrahšie na svete. Odkedy máme dve, neskôr tri deti, dostávajú pod stromček jeden veľký spoločný darček a osobitne darček pre seba.

1. Hojdací koník

Hnedý plyšový hojdací koník. Drevený podstavec. Moravská ústředna Brno. Česká republika

Každé dieťatko by malo mať hojdaciu hračku a akúkoľvek vyberiete pre akýkoľvek vek, bude ju iste mať rado. My máme plyšového hojdacieho koníka z Moravskej ústředny Brno, bola to naša prvá väčšia hračka, pravda, podobných koníkov možno kúpiť i za polovičnú cenu, ja som trvala na Made in Europe. Všetky moje deti toho koníka majú veľmi radi a aj keď je 3+ v podstate na neho vyliezli hneď ako sa postavili na nohy a nemali s ním problém. Aj keď zo začiatku sme dávali väčší pozor a pridržiavali ich.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

2. Šmýkaľka

STEP2 Big Folding Slide skladacia šmýkačka. Vyrobená z polyetylénu, v USA.

To boli naše druhé Vianoce. Vynikajúca kvalita, veľmi odporúčam, i pre menšie deti, treba pod ňu žinenku „na pristátie“, my sme spočiatku používali starý paplón, teraz už máme žinenku. Možno ju použiť v lete von a do bazéna či pieskoviska.

P1070671a

P1070673a

Nuž, toto zaberie dosť veľa miesta, ale dievčatká boli zo šmýkaľky unesené. Moju dcérku som na ňu pustila už ako jeden a pol ročnú. Pri malom som sa bála, keďže bol bláznivejší, takže bola tak rok zložená. Namiesto nej sme mali chvíľu plastový domček. Teraz je už opäť späť v detskej izbe.

3. Plastový domček

Polypropylén. Vyrobené v Izraeli.

Zo začiatku sme mali s veľkým úspechom papierové domčeky, ale náš najmenší demolátor ich začal likvidovať, tak sme sa rozhodli kúpiť jeden plastový. Čo do obľúbenosti – deti sa v ňom veľmi radi hrali. Čo do kvality – jeden z našich najhorších výberov, nehovoriac o tom, že nám nedodali celú prednú stranu s dvierkami a museli sme to reklamovať, našťastie doposlali hneď po Vianociach. Ale prvý dojem bol už trochu pokazený. Hrubé opracovanie, rám z okna malý odlomil do 5 minút, takže ocko vzal rovno vŕtačku, nálepky malý ošklbal takmer všetky. Ale úprimne povediac, ostatné plastové domčeky sú oveľa drahšie, ak by som si to mohla dovoliť, tak by som investovala do vonkajšieho dreveného.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Vyzerá to ideálne na prvom obrázku, ako sa deti zahrajú, ale opak je pravdou. Vnútri nemá zmysel a von ho neodporúčam.

P1060227a

P1060234a

P1070563a

Primontovali sme k zemi, nepomohlo, vietor ho odniesol. Možno by sa dal ešte viac pripevniť, ale už sme sa s tým neunúvali. Neprežil prvú zimu… Dnes je v niekoľkých kusoch, časti odlomené. Na jar ho budeme musieť odniesť na zberný dvor, ešte nás to bude stáť ďalšie peniaze a čas.

P1070463a

Zostali sme pri tých papierových, vymaľovacích, deti dostali nový na Vianoce. Stoja do 10 Eur a neznečistia životné prostredie. V Lidl ich majú dvakrát ročne..

4. Drevená kuchynka

Ikea. Drevo. Vyrobená v Číne.

V roku 2015 dostali deti drevenú kuchynku. Je to Ikea. Bol to náš prvý Made in China darček, trochu ma prekvapilo, že Ikea vyrába drevené veci v Číne, ale nenašla som drevenú kuchynku vyrábanú v Európe a plastovú som nechcela ani za svet, hlavne nie po „fiasku“ s plastovým domčekom.  Ako sa na Ikea patrí je to vynikajúca kvalita, opracovaniu nemôžem nič vytknúť. Platničky pekne svietia.

Na moje prekvapenie, náš najmenší sa s ňou hráva najradšej, ale všetky tri deti ju majú veľmi radi. Primontovali sme ju o stenu (má na zadnej strane nato „opraty“), každému odporúčam to spraviť, aj keď je stabilná, nikdy nie je dosť stabilná na to, aby deti nevedeli niečo takéto zhodiť na seba.

P1050408a

Má niekoľko poličiek na ukladanie riadíkov – my máme Androni Giocattoli (Taliansko) aj Ecoiffier (Francúzsko), obe značky majú veľmi pekne opracované plastové hračky. Pravdu povediac, Ecoiffier má jedine riadíky kvalitné, všetky produkty na starostlivosť o bábiku ma sklamali. Ale riadíky sú pekné.

Pokiaľ ide o kuchynku má jedno veľké mínus – neskutočne zapáchala. Ja som ju nedovolila nechať v detskej izbe, premiestnila som ju na chodbu, kde je veľa priestoru na vetranie. Nevedeli sme spočiatku čo smrdí, nemaľované drevo to nebolo, niektoré časti sú maľované na bielo, tie sme odmontovali. Potom sme nato prišli, že to bude asi lepidlom. Odmontovali sme dvierka, v lete som ich dala na dvor vetrať aj s poličkami, poličky sú už teraz opäť naspäť, dvierka ešte nie. Sú stále v pivnici, už sú tam vyše roka. Veľmi to pomohlo. Budú tam však dovtedy, kým nie som úplne presvedčená, že to už vôbec nesmrdí.

P1060531a

P1060540a

Takže, než dáte dieťatku takýto „väčší drevený výrobok“ do izby, kde bude spinkať, rozbalte ho, vetrajte, ovoňajte a dobre si to rozmyslite. Neľutujem, že sme kúpili kuchynku, nepochopte ma špatne, ale je smutné, že potrebuje rok vyvetrať. Naozaj plus za opracovanie, kvalitu, a obrovské mínus za ten zápach.

Napísala som do Ikey, boli ochotní to vymeniť, ak kuchynku donesieme naspäť, ale pre nás je to trochu ďaleko. A akosi pochybujem, že by nová nesmrdela tak isto.

A ďalšie…

Iste, mohla by som pokračovať, ale bolo by to na dlho – náš prvý stavebnicový domček (Lego Duplo), prvá autíčková dráha (my máme Wader, polypropylén, vyrobené v Poľsku), prvé odrážadlo či bicykel (my máme odrážadlo a bicykel 12″ 2v1 PONY. Značka RoyalBaby, kovová konštrukcia, nafukovacie kolesá. – veľmi odporúčam, budeme tento rok kupovať druhý pre najmenšieho, možno o ňom niekedy napíšem). Tento rok dostali deti svoj prvý tablet.. Ale o tom niekedy inde a inokedy.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.