Naše vianočné autíčko

Môj 4.5 ročný synček si od Dedo Mráza želal „červené autíčko v červenej krabici“ a pre svoju obľúbenú plyšovú mačku „stromček“. A keďže má kadejakých autíčok v krabici pod posteľou už celú kopu, tak sme hľadali niečo „iné“. Na Vianoce teda dostal svoje prvé autíčko na diaľkové ovládanie. Chceli sme nejaké s pevnejšou štruktúrou, čo by vydržalo aj horšie zaobchádzanie. Aj keď väčšina hračiek má jednoducho certifikát 3+, to neznamená, že prežije viac ako zopár dní pri malom dieťati. Toto má mimochodom odporúčanie od výrobcu až 8+, čo by mala mať väčšina vecí na diaľkové ovládanie. A nielen tých. Mnohí výrobcovia hračky odbavia 3+, čo nie je úplne správne.

Myslím, že sa vydarilo. Rozhodne dodnes funguje a v obľúbenosti „nabilo“ všetky ostatné hračky pod stromčekom.

P1090871

Autíčko je dlhé 20cm vysoké 10cm s veľmi pevnou plastovou konštrukciou. Nie je ťažké, pokojne ho odnesie malé dieťa a zmestí sa aj do detského vaku (my máme malý modrý detský vak „Cars“ z Lidl, v ktorom si synček často vyvláča hračky, keď ide niekam).

V zadnej časti má silikónom chránený malý vypínač, ktorý by sa zišlo na noc alebo pri dlhšom používaní vypínať, čo zvyčajne nikto nerobí. Dokáže sa točiť 360 stupňov, čoho si veľmi veľa „užije“. Dali sme si aj záležať, aby malo podobný ovládač ako má jeho joystick pri PC, a ovládanie nebolo pre neho nejak stresujúce.

Na výmenu batérií v aute i na diaľkovom ovládači treba použiť šrobovák, čo je dobré pri malom dieťati. Odporúčam nabíjateľné batérie a mať samozrejme sadu na okamžitú výmenu, deti nie sú slávne svojou trpezlivosťou. My máme aj sviečky na stromček na batérie, takže pred Vianocami sme „vykúpili“ Lidl na dosť veľa batérií. Batérie nie sú v balení, takže pred darovaním si ich rozhodne treba zaobstarať: 3 x AAA 1.5V + 4 x AA 1.5V

P1090737

Autíčko nie je síce úplne červené, má bielu farbu s červenými detailami (dostať i s modrými). Ale to môjmu synčekovi nevadilo, myslím, že nato pozabudol. Obalila som krabicu červeným vianočným papierom, takže dostal „červenú krabicu“. A aby nie iba jeho darček bol obalený, tak sme obalili všetky. V podstate mám radšej balené balíčky, viem, že je to trochu plytvanie, ale nezabalené darčeky pod stromčekom, alebo „hodené“ do darčekovej tašky sú akosi „meh“. Darčeková taška je tak o.k. na zdvorilostnú návštevu.

P1090735

P1090738

Videla som s modrým lemovaním v škole po Vianociach u spolužiaka svojej dcérky, takže je určite populárne ešte i u školákov, koniec koncov má odporúčanie 8+, ako som spomínala.
Je možné vraj použitie aj vo vode, podľa návodu, nie v bazéne, ale vonku v plytkých mlákach. To sme neskúšali.
Autíčko sme kúpili v kamennej predajni Dráčik pred Vianocami.
Je vyrobené v Číne holandskou spoločnosťou Toy State Europe B.b. (Toy State Industrial Ltd), čo je obdoba nášho s.r.o., linka na domovskú stránku je www.toystate.com

Nikkko Nano VaporizR2
http://www.toystate.com/our-toys/nikko/nikko-rc-nano-vaporizrtm-2/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.