Nezvyčajné hračky: rakety a drony

Na piate narodeniny svojho syna som si povedala, že autíčko nechcem ani vidieť. A dodnes na tom trvám, už žiadne „obyčajné“ autíčka do domu, máme ich plno. A väčšina sa už dnes povaľuje nepovšimnutá pod posteľou alebo na autodráhe. Lietadielka sú však vzácnejšie, ale zas som nechcela iba také obyčajné lietadielko na ozdobu. Napokon sme našli neskutočne nádherný pull-back raketoplán s blikajúcimi modrými svetlami a zvukom.. Aj keď sme museli odložiť narodeniny, než prišiel…

Keď deti prekročia 5-6 rokov, už im nie je také ľahké darovať „niečo iné“. Niečo, čo ešte nemajú, čo ich zaujme a neskončí to v kúte či pod posteľou. Najskôr už majú dáku stavebnicu, plno najrôznejších autíčok. Spoločenské hry sa v dome vždy nájdu… Moje deti sú navyše veľmi počítačové, ja nie som žiaden odporca počítačov, nevadí mi to. Ale sú ešte primalé nato, aby nedostali nič fyzické pod stromček či na narodeniny. Neskôr sa možno uspokoja s počítačovou hrou. Snažíme sa teda dať im hračku, čo ešte nemajú, je odlišná alebo ju veľmi chcú (čo je hlavne v prípade mojich dcér, môj syn zatiaľ nemá žiadne preferencie).

Môj syn nie je „stavebnicový“, ako jeho mladšia sestra, ani „legový“, ako jeho staršia sestra. Nanajvýš sa popri nich „pomotká“, keď niečo stavajú, ale sám od seba toho veľa nenastavia. Nebaví ho to a ani ho nenútim. Baví ho skôr občasné puzzle s babkou alebo nejaká mozaika. Autíčku sa vždy poteší, ale je to tak skôr iba na chvíľku, viac behá s malými plyšákmi, Bezzubko a mačka sú „top“. A keďže posledné, čo moje deti potrebujú, je ďalší plyšák k ich už sto plyšákom do postele, tak mu nie je ľahké niečo kúpiť.

MyLifeUNIT NASA Space Shuttle Die-cast Model

Dlho dlho sme hľadali hračku pod slovom „raketa“. Sú nesmierne zriedkavé. My sme mali jedinú maličkú raketu, čo môj synček zbožňoval, bol to kovový mini model raketoplánu Siku , už som o ňom niekedy písala. Prišiel úplne náhodne s nejakou sadou. Napokon sme sa rozhodovali medzi jedným modelom v českom obchode a na Amazone a tento vyhral. Nebol drahý £12.95, poštovné £8.00, spolu £20.95. Stiahlo mi to z karty EUR 24,36, ak chcete presnú sumu. Ak objednávate z britského Amazonu, nezabudnite si zaškrtnúť, že máte kartu v Eur. Akurát problém bol dlhá dodacia doba. Ak je tovar na skladoch v Európe, tak to máte do 1-2 týždňov. Ale ak to ide z USA alebo Ázie, tak počítajte aj s 1-2 mesiacmi. Objednávali sme to začiatkom marca, môj syn je marcový, prišlo to začiatkom apríla. Ja nemám problém ani s odložením Vianoc, tak sme jednoducho odložili o mesiac narodeniny, však malý si to ani nevšimol. Takže na Vianoce to už asi nestíhate, ak sa rozhodnete pre tento model, ale na januárové narodeniny určite.

Je to nádherný model nielen pre päťročné dieťa, pre akýkoľvek vek.

MyLifeUNIT NASA Space Shuttle Die-cast Model, 8″Shuttle Orbiter Ship Collection light
https://www.amazon.co.uk/dp/B01N0DFCAR/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

Potrebuje to 3x 1.5V gombíkové batérie LR44, a dobrým zvykom je mať vždy zásobu nových batérií, keď kupujeme / darujeme hračku dieťatu. Oni tam dávajú zvyčajne skúšobné batérie, ktoré sú slabé, aby dieťatko nemalo zlý prvý dojem z darovanej hračky.

Ako som spomínala, raketa má nádherné svetelné efekty a pull back motor, jazdí pomerne ďaleko. A má otvárateľný vrch v ktorom sú ukryté satelity. Prišla s pekným plastovým stojanom.

Ešte jedno mínus, veľmi sa neunúvali s balením, mali sme šťastie, že to prišlo v jednom kuse (ako balík na poštu).

Ep Line Ben 10 raketa

Volá sa to stomp rocket. Neviem slovenský názov, nazvime to skákacia raketa. Je to neskutočne lacná (táto verzia je do 7EUR + dáke poštovné) a zábavná hračka, podľa mňa trochu zanedbávaná. Vhodná dnu i von. Nezaberá veľa miesta. Princíp je jednoduchý. Skočíte na pumpu, vzduch v hadičke vystrelí raketu do výšky. Je to vhodná hračka hlavne pre menšie deti, ktoré potrebujú vypustiť energiu a rodičia nechcú, aby im skákali po posteli. Pravda, vždy môžete kúpiť mini trampolínu, ale toto zaberá ďaleko menej miesta a je to oveľa bezpečnejšie.

Nápad mám z Amazonu, Stomp Rocket Ultra je jedna z najpredávanejších hračiek na Amazone. Je tam viac verzií, podľa toho, či svietia, ako ďaleko doletia, dokonca s dvoma pumpami pre súrodencov, ak sa nebojíte, že si zrazia hlavy. Ja som nechcela nič zložité ani nič drahé. A vôbec som nechcela, aby to veľmi vysoko dostrelilo. Iba keď už môj drahý synček k večeru „nevie čo so sebou“ (prvý vstáva) a potrebuje poskakovať a pobehovať a liepať sa po všetkom, aspoň má nejakú zábavku.

Takže máme pumpu, hadičku a plastový, v tomto prípade zelený, stojanček, čo vyzerá na ABS plast. Jediné, čo sa Vám nemusí páčiť je hadička, tá je isto iste PVC ako väčšina nafukovacích hadičiek. Stojan je skladateľný pomerne slušne, nožičky sa dajú zložiť, nastokávacia tyč odobrať. Raketky k tomuto modelu sú žiaľ iba dve, odporúčam nestratiť vonku. Rakety sú veľmi ľahké, penové, EVA pena, tipujem. To je výhodou drahších modelov tipu, Stomp Rocket Ultra, že má dokúpiteľné rakety, neviem, či sú kompatibilné s Ben raketou. Zatiaľ sme žiadne nestratili. Ovládanie je veľmi jednoduché i pre menšie deti, tyč je smerovateľná, netreba mieriť ani do monitora, ani do lustra, ani do hlavy svojich súrodencov. Ale ani ak ich to trafí, nebude to nejak špeciálne bolieť, pravda, opatrnosti nikdy nikdy nie je dosť a do očí to rozhodne trafiť nemusí. Napriek fotkám vonku, deti sa hrajú s tým hlavne vnútri, chodba je ideálna a vôbec nevadí, ak to trafí do stropu. Aj dnes som už malého vyhostila na chodbu s týmto, nech si poskáče, keď sa tu už prevaľoval na posteli a liepal po kadečom.

Bola to doplnková hračka k šiestym narodeninám, ale hodila by sa aj o rok skôr. Iba doplnková, keďže sme mali svetelné meče, o nich niekedy. A raketu máme odtiaľto:

Dron v klietke pre začiatočníkov M66 SKY WALKER

Obrázky zatiaľ veľmi nebudú, iba takáto na úvod. Je to totiž tohtoročný vianočný darček, ale je tu video. Vybrali sme presne tento istý model podľa videa. Chvíľu sme ho hľadali, nechceli sme sa kúpiť iný, lebo by nemusel mať rovnaké fukcie a hlavne reakcie.

Vedeli sme akosi, že tento rok budeme chcieť pod stromček drona. Už sme to dlhšie odkladali, vždy mali dákych v Lidl, ale nebolo to ono, a malý bol predsa len primalý. Dron má lietať, chodiť po zemi aj po stene. Pri malom dieťati musí byť veľmi ľahko ovládateľný. A veľmi bezpečný pre dieťa aj pre seba samého, zabezpečený proti pádu. Preto tá klietka. Dedo má drona, ale nie je to ono, keď spadne, veľmi sa nepozviecha, ťažko sa ovláda…

Klietka je dobrá, keď dron spadne, neublíži si, nezlomí si vrtule, ale odrazí sa ako lopta. A klietka chráni aj dieťa pred samotnými vrtuľami. (Toto je, čo ma okamžite odradilo od kúpenia napr. Spinmaster sovičky, ktorá je tohtoročnou novinkou. Otvorí to krk, vyletia vrtule. Dieťa mi nielen schytá šok, ale hneď sa udrie a bude sa báť vlastnej hračky. Darmo to vyzerá na prvý pohľad chutne, to lietanie je dosť creepy.)

Tento model je určený pre začiatočníkov. Ináč je 14+, čo sa mi zdá prehnané, neviem prečo, keďže je pre začiatočníkov a dnešné deti zvyčajne nemajú problém s modelmi na diaľkové ovládanie.

Dron už dorazil, aj sme ho potajomky odskúšali. Treba ho samozrejme dať nabíjať pred darovaním dieťaťu. Baterka je vymeniteľná, v prípade potreby. Naozaj pekne reaguje, jediné mínus je nabíjanie. Dieťa to nebude vedieť samostatne nabiť, nieže by sme to od neho očakávali. Treba vytiahnuť drôtik z drona a zapojiť do nabíjačky. Ďalšie foto niekedy po Vianociach, ak nezabudnem alebo si nájdem čas, zatiaľ snáď stačí video.

One Response to Nezvyčajné hračky: rakety a drony

  1. Petra Spišiaková píše:

    Dobrý deň. Už mesiac zháňam raketoplán endeavour. Môj 6rocny syn si ho velmi praje dostať od Ježiška. Kupim od vás ak sa už vás syn a nim nehrá. Môj syn je strašný Vesmírný nadšenec mame doma minimálne 20knih o vesmíre, každý deň čítame dokola. Lego vesmírne, planéty, mapu vesmíru a atd…. Velmi by ho to potešilo. A aj mna lebo som už zúfalá. Lebo len endeavour a vidím ze vas to tam ma napísané

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.