O Llorens bábikách 2015

P1040616a

Marina 42cm, Lidia 38cm, Marta 42cm

Ako posledné roky i tento som nafotila niekoľko chutných Llorens bábik. Ten názov nie je úplne správny, keďže väčšina bábik tu nafotených je podľa mňa z kolekcie 2014. Už to nie je také jednoduché rozoznať, keďže kolekcia 2014 a 2015 majú rovnaké ružové krabice a nemôžem sa iba spoliehať na svoju pamäť, že tú-ktorú bábiku som minulý rok nevidela. Krabica z kolekcie 2013 mala modrý vzor. Na obrázku sú 42cm Maria a Marta, Lídiu som už fotila, je tam kvôli porovnaniu výšky. Aj keď je tam iba 5cm rozdiel tak vidno, že 42cm bábika je mierne mohutnejšia, hlavičku má väčšiu. A taký najviditeľnejší rozdiel je podľa mňa v očkách. Tie oči 42cm bábik sú rozhodne svetlejšie a jasnejšie.

P1040610a

Pekné jednoduché kartónové krabice. Teoreticky tú spodnú časť môžete vystlať ako postieľku.

Llorens bábiky sú vyrábané v Španielsku a sú určené pre 3 alebo 4 ročné deti. Ale sú vhodné i pre starších škôlkárov, čo si prajú zvukovú bábiku. Bábiky majú pekné bacuľaté tváričky s vloženými (nespinkajúcimi očkami) bez rias, pekne formované hlavičky a končatiny z na dotyk príjemného vinylu a látkové telíčko hnedej (krémovohnedej) farby, v ktorom je umiestnený strojček. Po aktivovaní batérie bábika 3x zaplače (oua oua oua oua mama papa) a potom prestane, prípadne prestane skôr, ak jej vložíte do pusy dudlík.

Ten dudlík nie je medzi modelmi bábik zameniteľný, nemajú všetky rovnakú veľkosť pusy. Ak sa niekomu stratí, neviem či sa dá zohnať náhrada, rozhodne odporúčam sa spýtať a potom veľa trpezlivosti. Ak by Vám i vyhoveli, nikto do Španielska nepobeží po jeden dudlík, budete musieť možno čakať i pol roka do novej dodávky. A potom môžete dúfať, že Vám poslali správny model. Nie je tak ľahko rozbitný, viem to, náš malý ním chvíľku „trieskal“ pri hraní (a vôbec nebol jemný a ohľaduplný), kým ho neprešlo trieskanie hračkami a zatiaľ sa nezlomil.

Vlásky majú zakorenené a viac-menej všetky podobné, nie veľmi husté, tie s kratšími vláskami majú zvyčajne čiapočky, tie s dlhšími iba copíky. Ak chcete bábiku na česanie s hustými dlhými vláskami, to si radšej vyberte nezvukovú Llorens bábiku alebo inú značku, toto nie je bábika určená na česanie a experimenty s vlasmi. Avšak, ak smiem poradiť, pri mladšom dieťati obídete lepšie s krátkymi vláskami a čapicou. Malé deti nevedia česať bábiky a neučesané vlasy po chvíľke nevyzerajú tak dobre, často odstávajú do všetkých smerov. Takže česanie zostane na vás. Tie dva malé copíky sa dajú urobiť vždy, navyše tie pletené čapice sú chutné a deti majú radi čapice pre svoje bábiky. Ale ak niekto chce bábiku s dlhšími vláskami, tak mu to neberiem.

P1040618a

Marta

P1040619a

Marta

P1040617a

Marina

P1040621a

Marina

Ako vidno, Marta i Marina majú veľmi podobné tváričky, Marta sa mi páči o trochu viac, ale to je iba osobné. Pokiaľ ide o šatočky, v Llorens očividne dostali akú-takú kritiku a začali prešívať vonkajšie okraje o trochu lepšie, ale aj tak odporúčam, ak viete, všetko prešiť a zaendlovať, lebo pri každom používaní, o praní nehovoriac sa to bude viac a viac párať. Všetky pletené časti oblečenia, šatočiek, ponožtičky, čiapočky, svetríky.. sú nesmierne chutné, akurát im hrozí poškodenie od suchých zipsov. U Mariny je ten kabátik nanič, pokúsila som sa to nafotiť. Možno by mu pomohlo dovnútra došiť vložku na tú výplň, ak ho chcete zachrániť.

Dieťatko rozhodne bude potrebovať šatočky pre bábiku, ak máte príbuzných či známych, čo vedia šiť, pliesť, hačkovať…, tak ich požiadajte, že by to bol vhodný darček pre dieťatko k bábike. Možno sa i potešia, aspoň vedia čo dieťatku najbližšie darovať. Aj nejaký ten plastový mini nočník a vaničku bábike kúpte, dieťatko bude mať radosť.

 

P1040611a

Lidia 2014, Lidia 2015, Mila 2014

Toto sú 38cm Llorens bábiky zvané Lídia a Mila. Lídia je jeden z mojich obľúbených modelov, podľa mňa sa s Milou hrozne podobajú, možno majú dokonca rovnakú výrobnú formu, akurát s tým rozdielom, že Lídia nemá gumičky vo vláskoch a Mila ich má, ale to sa dá vždy napraviť. Lídia v strede je rozhodne tohtoročný model, je to prvá bábika, čo som videla, že má plastovú fóliu ako ochranu. Možno, že sa im pri doprave stávali nehody, nedivila by som sa, občas chodia tie krabice otlačené. Lídiu aj Milu som už fotila, sú tu iba zo sentimentality a pre porovnanie, obrázky tu.

Ak niekto vyberá tento rok Llorens bábiku pre svoje dieťatko, tak si všimne jeden veľký nedostatok – nie sú hnedovlasé bábiky! Čiernovlasú Llorens bábiku som nikdy nevidela, ak nerátame malú černošku Nicol, ryšavé bábiky sa sem-tam objavia, ale že vôbec tento rok nedoviezli jedinú hnedovlasú bábiku je nehoráznosť. Ako rodič troch detí s hnedými vlasmi v priemernej hnedovlasej Európe protestujem! .. (nikomu nehovorte, že som rodená blondína)

P1040614a

Lidia 2014 & 2015

P1040613a

Mila 2014 & 2013. Naša Mila by potrebovala umyť tváričku.

P1040612a

Lidia & Mila

Naša malá Mila „Popoluška“ Llorens je stále našou najobľúbenejšou bábikou, i keď sa už delí o izbičku s inými bábikami. Pre porovnanie som ju nafotila. Akurát pri fotení som si všimla, že je trochu ušmudlaná, potrebovala by umyť tváričku, tak sa ospravedlňujem. Ja bábiky moc neumývam, až keď vyzerajú naozaj ušmudlane. Odporúčam výlučne vlhkú handričku, ak veľmi musíte trochu jemného saponátu. Bábika sa nesmie ponárať do vody. Prechádzky dažďom tiež neodporúčam.

Moje deti sa chvíľku zabávali vyťahovaním dudlíkov, ale čoskoro ich to prešlo, takže bábika by mohla byť pokojne i bez strojčeka. Už dostáva dudlík iba na spanie. Keď vidím svoju staršiu dcérku, ako má tú bábiku rada, tak je mi trochu ľúto, že nedostala nejakú bábiku skôr (ona ju dostala až na Vianoce, tesne po štvrtých narodeninách). Ale keď mala dva roky v tom čase akosi naozaj neboli na trhu bábiky vyrábané v Európe a certifikované pre dieťatko od dvoch rokov. A ešte stále sú zriedkavejšie ako tie 3+.

Moja mladšia dcérka berie bábiky skôr ako hračky, nie ako živé bytosti, chvíľku sa s nimi pohrá a potom ich zabudne niekde položené. Jej staršia sestra vždy dohliada, aby boli všetky bábiky (i tie jej mladšej sestry) vždy prezlečené na spanie a v postieľkach.

V každom prípade, Llorens vyrába veľmi chutné bábiky za prijateľnú cenu, rozhodne jednu kúpte, ak máte 3-4 ročné dievčatko. Pre mladšie odporúčam bábiku bez strojčeka certifikovanú od 10 alebo 18 mesiacov a pre staršie dievčatko vyskúšajte Llorens látkovú bábiku bez zvuku, sú naozaj nádherné. Fotky našej Laury dúfam, že čoskoro.

P1040625a

S Popoluškou sa smie občas zahrať i braček, ale je to skôr zriedkavé. Zvyčajne dostane ako náhradu hnedovlasú bábiku svojej druhej sestry, ktorá je veľkorysejšia, ak ide o bábiky.

P1040626a

Raný kúpeľ.

P1040629a

Možno z neho bude dobrý ocko 🙂


v e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.