O troch prasiatkach

Moje dcérky minulý týždeň zaujal príbeh o troch prasiatkach, ktorý počuli v škôlke. Hneď si samozrejme pýtali „knižku na vymaľovanie“, tak som bola rada, že žijeme vo svete internetu a tlačiarní a v noci som im vytlačila niekoľkostranovú vymaľovánku. A samozrejme pohľadala film na youtube.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Vymaľovánky

Krásne rozprávkové vymaľovánky som našla na http://www.kids-pages.com/colpages.htm, medzi nimi aj o troch prasiatkach. A pre deti, čo majú záujem aj o vymaľované predlohy sú tam samozrejme nádherne maľované obrázky na http://www.kids-pages.com/folders/stories/The_Three_Little_Pigs/page1.htm.

illustration4

Three-Little-Pigs3

Ja som našu omaľovánkovú knižku skombinovala s obrázkami, ktoré nájdete na
http://www.coloring-book.info/coloring/coloring_page.php?id=89
alebo
http://coloringpagesfun.com/category/three-little-pigs/
Dávam radšej dve linky, tieto maľovánky sa občas sťahujú.

the_three_little_pigs_02

Projekty

Na stránkach jednej pani učiteľky zo škôlky sa dajú stiahnuť pdf projekty a vytlačiteľné makety pre prerozprávanie príbehu o troch prasiatkach.

3-pigs-props-6

3-pigs-sequence

A na špecializovaných stránkach pre materské školy je možné si zdarma stiahnuť niekoľko projektov k téme tri prasiatka – tvary, vystrihovačku či bludisko.

uloha_8_3p

Maňušky

Maňušky patria k obľúbeným a vyhľadávaným darčekom a tri prasiatka rozhodne k tým najpopulárnejším. Vhodné pre bábätká od narodenia vyrábajú v českej dielni Noe jednoduché jemnučné plyšové maňušky a nechýbajú ani prasiatka a vlk.

1204 - prasatka

Pre tých náročnejších sú tu fajnovejšie klasické maňušky od Moravskej ústředny Brno v darčekovom balení s tvrdými hlavičkami a s látkovým telíčkom a nožičkami alebo bez nožičiek.

8590121267403_02_1

Maňušky v e-shope

Film

2291799

Krátka animovaná rozprávka o troch hudobne veľmi nadaných prasiatkach z produkcie Walta Disneyho z roku 1933 je pokladaná za najúspešnejší a najlepšie zarábajúci krátky film vôbec. Bola viackrát publikovaná vo výbere Disney titulov pod názvom Silly Symphony. Pesnička „Kto sa bojí veľkého zlého vlka“ („Who’s Afraid of the Big Bad Wolf?“) sa stala bestsellerom tých čias a „veľký zlý vlk“ akýmsi symbolom „veľkej depresie“ tridsiatych rokov. Úryvky či celý film iste nájdete na youtube. Disney natočil i niekoľko pokračovaní dobrodružstiev troch prasiatok a vlka, ktoré však nedosiahli popularitu prvého titulu. V druhej časti pridali k trom priasiatkam príbeh Červenej Čiapočky.

pigsvv1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.