Paola Reina plastové bábiky prehľad

P1040448b

Balenia Paola Reina bábik

Od svojho založenia v roku 1994 dosiahla španielska spoločnosť Paola Reina so svojimi kolekciami bábik celosvetový úspech. Vyrábajú každoročne veľké množstvo bábik, celoplastové, tie s látkovým telíčkom, malé figúrky, kópie svojej španielskej princeznej… Paola Reina ponúka množstvo rôznych veľkostí bábik, takže budú určite mať niečo, čo si zamilujete. Hľadáte novorodenca bábiku? Ponúkajú i tie. Los Bebitos sú vyrábané v oboch pohlaviach a viacerých odtieňoch pleti. Sú anatomicky správne a majú obväz okolo pupka, akoby ich pupočná šnúra bola práve urezaná. Bábätká však nie sú ich hlavným produktom, v Španielsku je napokon veľká konkurencia na trhu bábätiek, Antonio Juan, Llorens či Baby Dolls majú veľmi širokú ponuku chutných bábätiek a batoliat.

Myslím, že ich hlavným produktom je výroba bábik-„dievčatiek pre dievčatká“. Dúfajú „vytvárať bábiky, s ktorými sa všetky deti môžu stotožniť, bez ohľadu na pohlavie, rasu či kultúru. [Ich] filozofia je, že všetky deti by mali vyrastať bez rasových bariér a s dôverou.“ Robia, ako hovoria, „bábiky s láskou“.

P1040449b

Las Amigas 32cm, Soy Tú 42cm, Las Reinas 60cm

Bábiky Paola Reina sú jedinečné predovšetkým tým, že každá z nich má vlastnú osobnosť. A jedinečnosť bábik dotvára aj ošatenie, ktoré je kvalitne spracované a navrhnuté tak, aby ladilo so sfarbením tej-ktorej bábiky. Na jednej strane je vkusné, na druhej strane nie príliš fajnové. Viete si predstaviť svoje dievčatko presne v takých šatách, či už ide v zime do školy, v lete na vychádzku, poobede na balet, na telocvik, na maškarný ples vyobliekaná ako princezná či upírka.

Na obrázku sú tri základné kolekcie celoplastových bábik Paola Reina – Las Amigas (Priateľky, 32cm), Soy Tú (Ja som ty, 42cm) a Las Reinas de Paola (Kráľovné, 60cm). Ak nepočítame rôznych trpazlíkov a mini bábiky, bábätká, toto sú ich hlavné vinylové kolekcie. Ich bábiky sú vyrábané v Španielsku, šatočky taktiež, jedine topánočky sú vyrobené mimo Európy, v Thajsku. Možno by sme Španielov a Francúzov mali informovať o tom, že aj u nás sú továrne na topánky.

Niektoré šatočky Las Amigas bábik navrhuje známa módna návrhárka Ruth Treffeisen. Neviem či to platí ešte stále, ale v minulosti si rezervovala pre seba niekoľko bábik, po dohode s Paola Reina, tie potom niesli výlučne jej značku a meno a predávali sa (za vyšší príplatok) s jej logom. Najznámejší model, ktorý som videla, bola pehavá Cristi Blue v modrých šatočkách z roku 2007. Na internete je niekoľko galérií.

Vlásky majú bábiky zakorenené, husté, vyrobené z talianskeho a nemeckého nylonu a pekne sa lesknú. V Paola Reina na vláskoch nešetria, aj keď nie všetky sú úplne top zastrihnuté, dajú sa z nich robiť pekné účesy. Očičká sú lesklé a nádherné umelecké diela, ktoré nemá každý výrobca. Las Amigas a Las Reinas majú vsadené očká, Soy tú majú očičká uzatváracie, spinkajúce.

Plast je podobne hladký a príjemný na dotyk, ale rôzne tvrdý, najmenšie Las Amigas sú z mäkšieho plastu ako Soy tú a Las Reinas. Paola Reina bábiky jemne voňajú po vanilke a aj keď je to jemná vôňa, je silnejšia ako u iných výrobcov. Niečo ako bábätkovský púder. Čiastočne vyprchá, ale podľa mňa nie úplne. Niektorí ju milujú, kto je však veľmi citlivý na vône, tak nech si kúpi radšej inú značku. A čím väčšia bábika, tým viac plastu a tým viac vanilky cítiť 🙂

Telíčka majú všetky bábiky pekne prepracované, prstíky na nohách i rukách. Všetky sú kĺbové, takže sa nemusíte obávať vytrhnutia či poškodenia ako pri gumičkách. Las Amigas a Soy tú majú klasicky 5 kĺbov (hlava, ramená, nohy) a Las Reinas ich majú 13 (hlava + 3 v každej zo 4 končatín). Všetky tieto bábiky sú určené na hranie pre deti. Nie sú zberateľské, takže sú aj tak vyrobené, že končatiny sa im naozaj ľahko pohybujú a deti s nimi vedia manipulovať, keď dosiahnú požadovaný vek.

P1040450b

Carla oblečená na balet.

Las Amigas, Priateľky sú najmenšími bábikami Paola Reina (z tých, ktoré tu predstavujem). Sú vysoké 32cm, celoplastové, teda vyrobené kompletne z vinylu. Majú dosť unikátny tvar hlavičky, bacuľaté tváre a výrazné oči, ktoré si získali množstvo fanúšikov na celom svete. Sú to rozhodne najpopulárnejšie Paola Reina bábiky. A koho by nudilo každodenné „všedné“ oblečenie, majú anjelskú kolekciu, roztomilú strašidelnú kolekciu, historické oblečenie, hobby kolekciu, gymnastickú kolekciu a ako inak princezničkovskú kolekciu.

P1040481b

Becca

Táto roztomilá malá slečna je Becca, prostredný člen Paola Reina rodiny, je 42cm vysoká a patrí to kolekcie Soy tú. Povšimnite si to nádherné sfarbenie, nie je príliš biela či príliš žltá. A jej pehy sú tak chutne nepravideľné, nemaľoval to stroj.

P1040451b

Alma

Hore je Alma z „kráľovskej“ kolekcie Las Reinas de Paola. Nie je nádherná? Okrem klasických ramenných a bedrových kĺbov má aj lakťové a kolenné kĺby, kĺby v zápästí a chodidlách. A samozrejme vie otáčať hlavičkou doprava a doľava, žiaľ nie dohora a nadol. Veľkým plusom je, že pri tej veľkosti jej už sedia niektoré pekné novorodenecké šaty, tak aspoň o outfit nemusíte mať starosti, nejaké pekné lacnejšie šatočky sa iste budú dať zohnať, ak aj nezostali po deťoch.

A takto sa vyrábajú Paola Reina bábiky.

One Response to Paola Reina plastové bábiky prehľad

  1. Mária píše:

    Dobrý deň. Zháňam plastové bábiky do dĺžky 26cm. Prosím ozvite sa,kto by vedel pomôcť. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.