Pesničky pre deti a do škôlky

Pravdepodobne si mnohí z nás pamätajú program pre deti Zlatá brána niekedy v 80tych rokoch. Bol plný pekných detských pesničiek. Potom až do dnešných čias tam bola akási „veľká diera“ vo vydarených projektoch pre deti. V televízii mi to ani akosi nechýba, neviem, či pre ľudí ako ja, ktorí sú šťastní pri knižke a počítačových hrách bez denných správ a reklám, má televízia budúcnosť. Možno má nejaký zmysel pre priame športové prenosy a zábavné programy, ktorých však ja nie som fanúšikom. A aj tie sa dajú už sledovať na internete. Život bez správ a reklám mám akosi radšej, aj keď na internete si tých reklám samozrejme tiež užijeme, ale aspoň ich môžeme ľubovoľne odkliknúť (už aj moje štvorročné dieťa sa naučilo v youtube odkliknúť reklamu). Podľa mňa, mediálny život skôr smeruje k internetovým projektom akými sú napríklad Netflix alebo DVDčkám či podobným prenosným médiám, ktoré môžeme pozerať ľubovoľne, kedykoľvek a kdekoľvek. Priznajme si, kto z nás má čas pravidelne každý deň o štvrtej si zasadnúť k dákemu seriálu. Akékoľvek „nútené načasovanie“ pri chaotickom živote s troma deťmi ma skôr stresuje. Radšej si seriál alebo film pozriem v pokoji, keď deti zaspia, počas sviatkov naraz viac častí, keď deti odídu k babičke a dedkovi, alebo pri ponocovaniach a nočných kŕmeniach detí.

Naše deti majú šťastie, že dnes je niekoľko veľmi pekných projektov, z ktorých tri najpopulárnejšie v našej domácnosti by som tu chcela narýchlo predstaviť. Pre všetkých, ktorí majú deti a ešte sa nedostali do škôlky a náhodou o nich ešte nepočuli. Nuž, ja som sa k nim dostala až keď dievčatá šli do škôlky. Čo je škoda, keďže aj môj dvojročný, no už takmer trojročný (sme marcoví), synáčik je nimi unesený.

V poslednom čase je z neho veľký „malý fanúšik“ Smejka a Tanculienky na youtube. Myslím, že majú naozaj vydarené pesničky, našou obľúbenou je momentálne Hej rup, do toho!

Čmelko Smejko a lienka Tanculienka sú Peťa Ševčíková a Marek Kováč, herci Divadla Maska, a podľa pesničiek sú nesmierne talentovaní. Majú prespievané rozprávky ako Vlk a kozliatka (s Noe rozprávkovými čiapočkami, malému sa to veľmi páči), podarene prespievaný francúzsky kankán (Kačací tanec).

Smejko a Tanculienka majú vlastnú stránku, kde nájdete i zoznam ich najbližších vystúpení. K nám sa žiaľ momentálne nechystajú.
http://www.smejkoatanculienka.sk/
Majú i vlastné DVD Čáry Máry Fuk, ktoré ma malý asi prinúti na najbližšie narodeniny kúpiť.

Samozrejme majú i facebook, ktorý ja nemám (ja som vždy bola z tých čudnejších, nuž ano, nemám facebook :P)
https://www.facebook.com/smejkoatanculienka/

A vlastný youtube channel, kde si môžete pozrieť výber ich pesničiek (youtube channel máme 🙂 )
https://www.youtube.com/channel/UCia0mF-pM9xo5ZMN8DoFp_Q

Takže, momentálne, keď malý kričí „Deti“, tak chce Smejka a Tanculienku, doteraz sme kukali Spievankovo. O Spievankove som už písala Malý volá Zahrajka milo „Zajko Smejko“.

Spievankovo je programom Spievanky (Mária Podhradská) a Zahrajka (Richard Čanaky). Vydali už 5 veľmi vydarených DVDčiek, ktoré každému ockovi a mamine škôlkára vrelo odporúčam, pretože majú dej, „hlavu a pätu“ s chytľavými a rozumnými pesničkami, ktoré sa čoskoro naučíte naspamäť celá rodina vrátane dedka a babky. Štvrtá časť sú základy angličtiny a naozaj tiež veľmi rozumne podané.

stránka s DVDčkami
http://www.spievankovo.sk/

facebook
https://sk-sk.facebook.com/spievankovo

youtube channel
https://www.youtube.com/channel/UCKo69ZqrTI1uz1Kx4V6WTYQ

V škôlke deťom púšťajú aj FÍHA Tralala a „farebná víla“, teda Martina Jelenová alias škriatok Fíha, sa mojej štvorročnej dcérke veľmi páči. Ja mám z pesničiek trochu zmiešaný pocit, pri niektorých akosi postrádam logiku a zmysuplnosť (nôžky robia dupy dup a ručičky ťap.. no, neviem možno pre niečo jednoročné, ak je ochotné obsedieť, môj malý to akosi až tak nechce pozerať). Celé DVD som nevidela, a pesničky na youtube na mňa zatiaľ neurobili až tak veľký dojem ako hociktorá pieseň zo Spievankova. Ale to je na deťoch posúdiť, či sa im páčia. A snahu robiť niečo pre deti vždy oceňujem.

stránka s DVDčkami
http://www.fihatralala.sk/

facebook
https://sk-sk.facebook.com/FIHAtralala

youtube channel
https://www.youtube.com/channel/UC2QySOE0ohZFd-1XsXzNHPw

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.