Pre malých bojovníkov a bojovníčky alebo ako sme vyberali Nerf pištole

Deti sa mi tu posledné poobedia a večere naháňajú s pištolami, tak ma napadlo, že o nich napíšem.

Minuloročné Vianoce deti dostali Nerf pištole. Máme Nerf Elite Disruptor verziu, ak chcete rovno vedieť, dolu je i video. Jediné, čo sme zisťovali je, že „čo najmenej bolí“. Pokiaľ išlo o zbraň, nechceli sme priveľkú verziu, čo nás hlavne zaujímalo bolo, že keď to niekoho trafí, či to nebolí. Teda, ktoré náboje nebolia, lebo tých je viac verzií. Aj keď sú tie náboje penové, tak môžu štípať po zasiahnutí a posledné, čo doma potrebujem počuť je „pišťanie“ a plač pri hre. Po viacerých recenziách sme zistili, že táto verzia najmenej bolí, ale ak to chcete úplne bezbolestne, je tu malý trik – treba odstrániť oranžový plastový čudlík z náboja – zostane iba pena. Zbraň funguje aj naďalej akurát pri zasiahnutí to potom vôbec nebolí, už ma x-krát trafili do zadku…

My máme tých pištoliek štyri kusy. Nerf zbrane, a to platí aj na svetelné meče, sú vhodným darčekom hlavne pre súrodencov. To je jedno, či máte chlapcov, dievčatká alebo mix oboch. Ani dievčatá by nemali byť ukrátené o podobné hračky, ktoré predajcovia radi zaraďujú do kategórie „pre chlapcov“. Deti z toho majú obrovskú zábavu a naháňačku, hlavne večer. Akurát ich treba potom prezliecť, lebo majú tielka úplne prepotené. A keďže aj ocko sa rád pripojí, preto aj tá štvrtá zbraň. Radi ho „kempujú“, keď počujú, že prichádza domov. Nie je to také drahé, takže rozhodne kúpte aj jednu pre rodiča alebo starého rodiča do zásoby, deti budú mať ešte väčšiu radosť. A nezaberá to tak veľa miesta, zmestí sa do jednej jysk krabice aj s okuliarmi a nábojmi.

Vyrába ich Hasbro, máme ich pravdepodobne z kamenného hračkárstva alebo alzy, už si nespomínam, ale nájdete všade online. Aj s náhradnými nábojmi. Ináč sa nestrácajú, akurát po naháňačke ich treba pozbierať zo zeme a z postelí. My sme to kúpili rovno aj s okuliarmi, sú dosť univerzálne, všetkým mojim deťom sedia. Do tváre sa nemieri, čím skôr sa to naučia, tým lepšie, ale pre istotu ich nosia a nemajú s tým problém.

Zbrane sú 8+, ale môj syn to dostal ako päť a pol ročný a je v pohode.

Jedno mínus. Dvom zbraniam sa po roku trochu zachytáva zásobník a nie vždy vystrelia. Ocko povedal, že to rozoberie a pozrie sa, či nie je uvoľnený mechanizmus, tak uvidíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.