Pre malých fanúšikov Lego a Ninjago

Kto má doma fanúšika lega, je šťastný v tom, že má minimálne o jednu hračku postaranú, či už na narodeniny alebo pod stromček. Ja mám doma jedného fanúšika lega. Moju najstaršiu dcérku. Jej mladší súrodenci si občas postavia z Lego Duplo nejaký domček alebo inú budovu pre panáčikov či plyšákov, ale tým to končí. A ani to netlačím a nebudem im kupovať ďalej Lego, ak ho nepotrebujú. My tento rok asi nebudeme mať Lego na Vianoce, keďže sme mali Lego na narodeniny teraz v septembri. Lego je u nás pomaly tradičný darček na septembrové narodeniny, keďže u mňa patrí do kategórie hračiek, pri ktorých sa dcérky opýtam, čo by chcela, teda presne ktorú krabicu. Síce to ruší moment prekvapenia, ale vždy sa dá darovať aj drobnosť ako prekvapenie navyše. A nie vždy ide o prekvapenie. Takto mi dieťa dostane čo chce, a to je pre mňa podstatnejšie ako moment prekvapenia. Preto aj uprednostňujem Lego na jej narodeniny. Vie, že tam nenosia darčeky Santovi elfovia, ale rodičia.

To, že dieťa má rado Lego, neznamená, že chce všetky krabice Lega doradu. A to, že má rado Lego Ninjago, rovnako neznamená, že chce všetky Ninjago krabice, ktoré sú na pultoch obchodov. Aj keď pominieme fakt, že je to drahé – je to darček na narodeniny – podstatou je, že to zaberá dosť veľa miesta a je to i veľa plastu, čo je nesmierna záťaž pre životné prostredie. Takže radšej kúpim jednu stavebnicu, ktorú dieťa naozaj chce, než by som mala kupovať tri také, z ktorých nebude mať žiadnu väčšiu radosť.

Ako veľkí Ninjago fanúšikovia, sme si vypýtali na narodeniny veľkú Loď Odmenu Osudu, čo je produkt 70618. (My sme mali aj tortu v podobe chrámu, kde Ninjovia trénovali, ako inak.) Dobre drahá loďka, ale naozaj nádherná. A obrovská krabica, ak chcete urobiť dojem. Dcérka loďku stavala niekoľko dní podľa priloženého návodu. Sama si stavia lego, ináč by som to nekupovala. Takáto stavebnica má iba vtedy zmysel, ak si ju dieťatko aj vie postaviť a má z toho radosť.

Lego kúpite takmer všade. Ale ak chcete veľmi zriedkavé či limitované edície, skúste české Múzeum Lega, ktoré má i online eshop a prijateľné poštovné na Slovensko.

To, čo je u Ninjago zriedkavé sú pody, ktoré moja dcérka zbiera. Je to taká otvárateľná krabička, v ktorej je figúrka Ninju s doplnkami. Majú veľmi pekný dizajn, na prednej strane je pohyblivý obrázok, ktorý sa mení z masky ninju na jeho element a naspäť. Existuje 5 Kendo Training Podov, keďže je 5 ninjov (nie každý pozerá Ninjago, nemusí vedieť): červený (oheň), modrý (blesk), biely (ľad), oranžový (zem) a zelený (energia). A sú veľmi ťažko zohnateľné. Majú ešte stále troch, momentálne (aktuálne k 25.11.2019)

http://e-shop.muzeumlegatabor.cz/lego-ninjago-a-ninjago-movie/lego-ninjago-853759-cole-a-jeho-vystroj-na-kendo/
http://e-shop.muzeumlegatabor.cz/lego-ninjago-a-ninjago-movie/lego-ninjago-853899-lloyd-a-jeho-vystroj-na-kendo/

Modrého a červeného mám z nemeckého Amazonu, vyšli ma trochu draho, dva pody aj s poštovným 40Eur. Ale prišli rýchlo, do nejakých piatich dní boli na pošte.

https://www.amazon.de/dp/B074TDRJ52/ref=pe_3044161_189395811_TE_SCE_dp_2
https://www.amazon.de/dp/B078XKP6V3/ref=pe_3044161_189395811_TE_SCE_dp_1

Dcérka ich dostáva postupne, na drobnejšie príležitosti ako meniny, vysvedčenie. Teraz má štyroch, ešte mám zeleného v „zásobe“.

Nemohla som si odpustiť a kúpila som z múzea aj jedného Darth Vadera v pode (má tam aj malý svetelný meč, kto by mu odolal). Keďže my sme tu všetci aj veľkí fanúšikovia Star Wars, Anakina, Yodu a ďalších.. Takže spolu s ním mám teda dva pody schované do zásoby na budúce príležitostné darčeky.

http://e-shop.muzeumlegatabor.cz/lego-star-wars/lego-star-wars-5005376-darth-vader-pod-polybag/

Mini drevená polica na obrázkoch je IKEA a ponožky sú z H&M.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.