Prečo plyšové hračky nie sú vhodné pre všetky deti

Moja jedenapól ročná dcérka zbožňuje plyšáčikov. Túli sa k nim, zaspáva s nimi, prebúdza sa s nimi, rozpráva sa s nimi. Všetky detičky by mali mať plyšáčikov na mazlenie. Myslím, že im dávajú pocit bezpečia a pokoja. Žiaľ, väčšina hračkárstiev je plná plyšáčikov s plastovými očami a nápisom „Nevhodné pre deti do 3 rokov“. A nie sú to práve detičky do 3 rokov, ktoré by mali dostávať tých plyšáčikov čo najviac?

les1

Moje predstavy o plyšáčikovi pre dieťatko nie sú až také náročné ako by sa na prvý pohľad zdalo, preto nechápem výrobcov a predajcov:

1. Plyšová hračka pre bábo má byť bez plastových častí; oči, ústa majú byť vyšívané.

2. Plyšová hračka má byť prateľná. Prateľné hračky nemajú podozrivú výplň a nepúšťajú. My perieme čierneho českého krtka s bielou myškou z Ikey bez problémov. Nehovoriac o tom, že pri častom ponášaní a prášení sa ušmudlia a oprať ich občas nie je na škodu. Slová „Čistite povrchovo vlhkou handričkou“ nie sú práve tým najlepším odporúčaním.

3. Plyšové hračky majú byť príjemné na dotyk a nemajú pri kúpe podozrivo zapáchať. Veď detičky sa k ním túlia.

4. Certifikát CE nie je dotačujúci. Nápis „Nevhodný pre deti do 3 rokov“ na plyšovú hračku pre bábo nepatrí. Výrobcovia týmto nápisom často skrývajú nevhodnosť materiálu.

Žiaľ, počas môjho „výskumu“, snažiac sa kúpiť vhodné plyšové hračky pre svoje dieťa, som doteraz narazila iba na niekoľkých výrobcov plyšových hračiek, ktorých výrobky som ochotná vložiť do rúk svojej dcérky:

Je to dosť smutné, keď vezmete dieťa do hračkárstva a ono s radosťou objíme niekoľko plyšáčikov z tých preplnených políc a predsa mu ich nemôžete s pokojným svedomím kúpiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.