Prítuľný plyšový netopier

Začiatkom školského roka sme mali v škole netopiera. A odvtedy je u nás netopier veľmi populárna bytosť. Nájsť plyšového netopiera nie je až také jednoduché, a tento je nesmierne zlaté malé stvorenie. Srstičku má jemnú a mäkučkú na pohladenie a pritúlenie a je plnený rovnako mäkučkou výplňou. Moja dcérka si už na neho začala šetriť, tak jej učaroval.

netopier1

netopier2

Niekto sa môže čudovať dieťaťu, že aké divné zvieratko si vybralo za plyšáčika. Možno skutočný netopier nevyzerá práve prítuľne, avšak je to nesmierne užitočný tvor pre náš ekosystém. Netopiere vykonávajú dôležité ekologické úlohy opeľovania kvetov a rozptýlenia ovocných semien; distribúcia mnohých druhov tropických rastlín je úplne závislá od netopierov. Netopiere sú dôležité i z ekonomického hľadiska, pretože konzumujú hmyzích škodcov, čím znižujú potrebu pesticídov. Medzi iným, požierajú i komárov. Viac krásny článok o užitočnosti tohto zvieratka s názvom Nebojme sa netopierov. Ale vráťme sa k tomu prítuľnejšiemu druhu.

Prítuľný plyšáčik s milým vyplašeným výrazom v tváričke má krémové bruško, asi 4.5cm široké. Celé telíčko od nosa ku chvostíku má 12cm dlhé. Ňufáčik má tmavošedý až čierny, tej istej farby ako aj dve malé nožičky a „ostne“ na krídlach. Rozprestreté krídelká majú pekné detaily s prešitím. Rozpätie krídiel je 24cm. Malé ušká má z tej istej látky ako krídla, sú veľmi tmavej hnedej farby, kým z vnútornej strany svetlé béžovohnedé.

Tmavohnedý chrbátik je huňatý a jemný na pohladenie. Na chrbátiku má malé takmer neviditeľné praktické uško na zavesenie.

Na obrázkoch aj na A4 hárku pre lepšiu predstavu rozmerov.

P1080815a

P1080816a

P1080817a

P1080810a

P1080812a

Plyšáčik v e-shope

Plyšového netopiera vyrába stará nemecká spoločnosť Teddy Hermann známa svojimi realistickými plyšáčikmi. Nájdeme u nej zvláštnych exotických plyšáčikov, ktorých inde nie, vtákopiska, žraloka či korelu. Ale majú i plyšových škrečkov a plyšové morčatá, ktoré sú rovnako zriedkavé. Vyrábajú najrôznejšie rasy psov, či už chceme dalmatínca, vlčiaka, kokršpaniela alebo retrívera.

Všetky hračky sú podrobené testovaniu na nezávadnosť nezávislou spoločnosťou TÜV Rheinland. Materiál používaný na ich hračky je nový, čo je veľmi dôležité pri kúpe plyšáčikov. Recyklácia je síce milá vec, pri koberci do kúpeľne Vám to nemusí vadiť, že je z recyklovaných PET fliaš, ale pri plyšáčikovi chceme nový polyester. Hračky sú vyrábané vo východnej Ázii, aj keď nie v Číne. Od konca osemdesiatych rokov si už nemohli dovoliť vyrábať ich v Európe a v Nemecku ponechali iba výrobu drahých zberateľských medveďov.

One Response to Prítuľný plyšový netopier

  1. Emilia pokutova píše:

    Prozim netopiera. Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.