Slovenské látkové hračky pre bábo

175-thickbox_default

Látkové hračky s vekovým odporúčaním pre detičky od narodenia vyrábané v Európe spočítate na prstoch jednej ruky, dokonca budete mať problém nájsť nejaké z Ázie. A hoci iste mnohé šikovné mamičky doma ušijú dáku tú hračku či inú drobnosť pre svoje bábo, o čo jedinečnejšie je, dať si materiál a bezpečnosť hračky naozaj otestovať na to zodpovedným inštitútom. A to presne urobila jedna slovenská mamička troch malých detí – začala šiť deťom hračky z materiálov testovaných na zdravotnú nezávadnosť.

Mária Jašurková je mamička ako každá iná, ktorá chcela dopriať svojmu prvorodenému synčekovi jedinečnú a bezpečnú hračku. Naučila sa šiť a ušila svojmu synčekovi hračku. A keďže sa jej vyrábať hračky zapáčilo, rozhodla sa vo svojej tvorivej činnosti pokračovať.

Hračky S.e.N Art majú označenie EU a certifikáty zdravotnej nezávadnosti pre deti do troch rokov od akreditovaného skúšobného ústavu vo Svite. Certifikát a nezávadné materiály niečo stoja, tak sa nedivte trochu vyššej cene, jedna bezpečná hrkálka či krásna bábika a úsmev nášho dieťatka nám iste zato stojí. Hrkálky zajkovia, bábiky, mackovia sú tak akurát na uchopenie do ručičky.

198-thickbox_default

202-thickbox_default

 

A tie prekrásne látkové bábiky…. S vrkôčikmi, copíkmi, rôznofarebnými punčoškami. Každá iná a jedinečná. Látkové bábiky sú na trhu tak 3-4 značky, viem pokúšala som sa zohnať pre svoju prvorodenú pred troma rokmi.

227-thickbox_default

161-thickbox_default

224-thickbox_default

A jedna roztomilá žabka v nohavičkách..

1947552_641348222581084_1137094895_n

Látkové a plyšové hračky sú rozhodne najvhodnejšie pre novorodeniatko do pol roka. Drevom si ešte udrie do nošteka a jeho prvé plastové hračky budú najskôr zvieratká do vody či prvá sada do piesku. A hoci niekoľko plyšákov na trhu ešte nájdete, skúste v kamennom hračkárstve kúpiť decentnú látkovú hračku. Navyše, ak pôjdete do kamenného obchodu aj tí plyšáci, čo nájdete budú mať vekové odporúčanie 3+, a to by ste mali rešpektovať. Mnohí rodičia či príbuzní vekové odporúčanie ignorujú pri pomyslení, čože môže taký plyšák ublížiť, aj keď je 3+. Nuž plastové očká, ktovie aká vypchávka – vedeli ste, že najsťahovanejším tovarom z trhu je textil? Na textile nie je nič bezpečné iba preto, že je to látka, či už umelá alebo bavlna.

Hračky S.e.N Art môžete zakúpiť v e-shope

http://sen-art.eu/index.php

A možno na ne natrafíte na niektorom z miestych trhov.

Prajeme dielničke S.e.N Art veľa trpezlivosti a predstavivosti k vytváraniu ďalších hračiek pre naše najmenšie deti.

Ako sa rodia hračky na blogu
http://www.chvilkapremamu.sk/search/label/hra%C4%8Dky

Mackovia kedysi a dnes

mackovia kedysia dnes

37-thickbox_default

4 Responses to Slovenské látkové hračky pre bábo

 1. karin píše:

  dobry den chcem sa opytat kolko stoji jenda babika od vas predpokladam ze ma cca 30 cm a ako dlho trva jej vyroba, dakujem

 2. Dagmar Kohoutová píše:

  Dobrý den, prosím je možné si objednat medvídka? Kolik stojí a jak je velký, děkuji

  • electra píše:

   Dobrý deň, toto nie sú moje hračky, nevyrábam ich ani nepredávam, spýtajte sa prosím priamo u výrobcu, je tam hore linka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.