Štvorcové plienky

10024_muslins_openVeľké štvorce vyrobené z jednej vrstvy látky, nazývané i štvorcové plienky, aby sa odlíšili od ostatných moderných tvarovaných plienok, sú  klasickou verziou látkových plienok. Štvorcové plienky sú úspešne používané po stáročia; lacné, šetrné k životnému prostrediu a ich skladanie je s trochou praxe veľmi jednoduché!  Najčastejšie používané štvorcové plienky súčastnosti sú mušelínové plienky. Zvyčajne sú vyrobené z nebielenej 100% organickej bavlny. Najlacnejšie sú birdseye štvorcovky. Drahšie druhy sú vyrábané z konope, bambusu alebo bavlneného flanelu. Vďaka prostému tvaru sú údržba a pranie veľmi jednoduché. Štvorcové plienky v posledných rokoch narástli na popularite. Pretože sú lacné, všestranné a dokonca i zábavné.

KÚPIŤ

  • Najlacnejší a najekonomickejší druh látkových plienok na trhu.
  • Najrýchlejšie schnúca plienka.
  • Môžete a nemusíte použiť snappi sponku na zachytenie.
  • Potrebné skladanie do vhodného tvaru: najčastejší je novorodenecký (na internete je k dispozícii množstvo návodov s obrázkami a popisom!).
  • Menej savé ako iné druhy plienok, pre niektoré bábätká potrebné pridávať savejšie vrstvy.
  • Najdlhšia životnosť, využiteľné i potom, ako bábätko vyrástlo z plienkovania, napríklad ako skvelá handrička na upratovanie.


Asi najpoužívanejšie sú štvorcové plienky vo veľkosti 80x80cm, medium, ktoré padnú ako uliate bábätkám od 3-24 mesiacov, ale dajú sa použiť i pre staršie detičky.

Najpopulárnejšie značky 80×80 cm (31.5×31.5″) Váha Dostupné v 100% biobavlne
Dostupné nebielené
Balenie
Imse Vimse Muslin
100g, 156g/m² Ano Ano 4
Popolini Muslin
140g/m² Ano Ano 3
MaM Happy MuslinSquares
155g/m² Nie Ano 5
Kikko Lux
93g, 145g/m² Nie Ano 10
Disana Muslin
Ano Ano 3

Štvorcové plienky sú skvelé pre bábätko každého veku. Môžete si ich poskladať do veľkosti akú potrebujete. Ďalšia štvorcová plienka, viacvrstvová plienka alebo konopná vkladačka pridá plienke na savosti, ak je to potrebné pre batoľa alebo na noc. Niekoľko štvorcových plienok je absolútnou nutnosťou pre každú mamičku. Sú trvácne a mimoriadne všestranné; použiteľné nielen ako samostatná plienka, ale i ako vkladacia plienka do iných druhov plienok. A ako ochrana oblečenia na odguckávanie či prikrývka, úžasne jemný uteráčik alebo hračka.

Nutnosť použiť vrchné nohavičky na zachytenie vlhkosti.

Nie sú vodotesné, vyžadujú zakúpenie vrchných nohavičiek na ochranu odevu proti vlhkosti. V tom je však ich výhoda: Vy rozhodujete o tom, aké vrchné nohavičky bude dieťatko nosit: vlnené, flísové alebo pul.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.