Usmievavý plyšový medvedík

Nemecká spoločnosť Teddy Hermann vyrába množstvo plyšových hračiek pre deti. Je síce známa predovšetkým výrobou naturalistických zvieratiek, ale medzi ich hračkami nechýba ani plyšový medvedík. Medvedíci sú dostupní v najrôznejších veľkostiach od 20cm do 50cm, a v najrôznejších farbách: v krémových, béžových, zlatých, svetlo či tmavohnedých. Väčšina z nich má pre Teddy Hermann medvedíka veľmi typický, veľký úsmev pod vyšívaným ňufáčikom. A sú neskutočne prítuľní.

P1090450a

P1090451a

P1090454a

Steiff síce vymyslel plyšového medvedíka, ale ani Teddy Hermann za ním nezaostáva v počte výrobných rokov. Rodinná firma začala vyrábať plyšových medveďov už v roku 1912.

Spoločnosť založil Bernhard Hermann v severonemeckom mestečku Sonnenberg v Brandenburgu. V roku 1948 sa rodina presídlila trochu južnejšie, do Hirschaidu pri Bambergu v severných Frankoch (Bavorsko), kde sídli dodnes.

Na na linke na Facebook nájdete pra-pra-pravnučku zakladateľa spoločnosti Katarinu s plyšovými plameniakmi, ktoré sa tento rok vypredali už v septembri hneď po uvedení na trh (možno i pre túto fotku :)).

Ale vráťme sa k medvedíkom. Na obrázkoch sú 50cm zlatý medvedík za 40Eur a 30cm béžový medvedík za 20Eur. Ako vidno, na rozdiel od štíhlych Steiff medvedíkov, týto majú typické veľké medvedíkovské bruško. Sú veľmi jemnučkí na dotyk a mäkučko vypchatí páperovým plyšom. A trochu cenovo dostupnejší. Na 28cm Fynna či Lotte od spoločnosti Steiff si treba doplatiť +10Eur a za 40Eur dostaneme od Steiffu iba 40cm medvedíka.

P1090552a

P1090554a

P1090555a

So 6 ročným dievčatkom (cca 110-115cm) a 8 ročným dievčatkom (cca 120-125cm) pre predstavu veľkosti.

P1090427a

P1090455a

Untitled-1a
Všetci medvedíci majú plastové očká. Jediný medvedík s vyšívanými očkami určený pre novorodeniatka momentálne je 30cm medvedík v krémovej farbe.

Väčšina medvedíkov má ovisnuté končatiny, ale nájdu sa i medvedíci s kĺbami či brumčiacim mechanizmom. Tento rok na Vianoce vyrobila spoločnosť Teddy Hermann i štyroch medvedíkov určených pre deti v Nemecku, sú plne kĺboví a jeden z nich je brumčiaci. Keďže majú pohyblivé kĺby a sú vyrábaní v Nemecku, ich cena je i vyššia (80Eur). Akurát sa neráčia usmievať. Ináč sa v Nemecku vyrábajú iba zberateľskí medvedíci z mohéru.

Teddy Hermann medvedík v e-shope

ďalšie obrázky na
https://www.facebook.com/TeddyHermannGmbH

ďalší Teddy Hermann plyšáci
plyšový netopier
plyšový psík
plyšový žralok
plyšová korela a andulky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.