Viacvrstvové plienky

1063500-2403-thickboxViacvrstvová plienka je pôvodom štvorcová plienka ušitá do obdĺžnikového tvaru a rozdelená na 3 časti. Okrajové časti sú zložené zo 4 vrstiev látky, vnútorná stredná časť je zložená zo 6 alebo 8 častí. Stredná časť je absorbčná vrstva. Vrstvené plienky môžu byť označené ako 4x8x4 alebo 4x6x4. Čísla zodpovedajú počtu vrstiev jednotlivých častí. To však neznamená, že plienky 4x8x4 sú savejšie. Savosť je určená druhom látky. Konope a bambus sa stali rýchlo populárnym materiálom pre výrobu vrstvených plienok vďaka svojej savosti a antibakteriálnym vlastnostiam. Oba materiály sú vysoko absorbčné, čo znamená, že potrebujú menej vrstiev ako bavlnené viacvrstvové plienky. Môžete sa stretnúť napríklad s plienkou, ktorá má 2 vrstvy bambusu a vrstvu ľanu uprostred.

Viacvrstvové plienky sú obdĺžnikového tvaru a odlišujú sa veľkosťou, teda dĺžkou a šírkou. Väčšina bábätiek bude potrebovať iba 2-3 veľkosti počas svojho celého prebaľovacieho obdobia. Šírka nemusí byť rovná šírke pása bábätka, lebo viavrstvové plienky sa zvyčajne zopínajú snappi sponkou alebo skladajú podľa ľubovôle. Zopnúť sa dajú hocikde od bokov bábätka až po stred.

Hoci sú viacvrstvové plienky čiastočne rozdelené, stále potrebujú minimálne zloženie. Poskladané na tri časti do obdĺžnika môžu zároveň slúžiť ako vynikajúca lacná vkladacia plienka  napríklad do kapsových plienok.

  • Veľmi lacná a ekonomická plienka.
  • Rýchlo schne, aj keď kvôli viacerým vrstvám o málo dlhšie ako klasická jednovrstvová štvorcová plienka.
  • Potrebné minimálne skladanie do vhodného tvaru.
  • Môžu sa vyskytnúť problémy so savosťou, čo je však riešiteľný problém pridaním ďalšej plienky.
  • Sú trochu objemné po zložení.
  • Môžu slúžiť ako vynikajúca vkladacia plienka pre iné druhy plienok.
  • Pri vhodnej údržbe vydržia roky a viaceré deti.
  • Dlhá životnosť, využiteľné i potom, ako bábätko vyrástlo z plienkovania, napríklad ako skvelá handrička na upratovanie.

Bavlnené viacvrstvové plienky

Naša prvá voľba pre novorodeniatko. Skvelá ekonomická plienka! Môžete si ľahko zaobstarať zásobu viacvrstvových plienok na 2-3 dni pod 70 Eur. Ak chcete ušetriť peniaze používaním látkových plienok tak viacvrstvové plienky sú tou správnou plienkou pre Vás!  Plienky za výhodnejšie ceny nenájdete. Nie sú síce tak absorbčné ako nohavičkové alebo kapsové plienky, ale vždy im môžete pomôcť na savosti pridaním vkladačky.  A navyše viacvrstvové plienky sú výbornými vkladacími plienkami pre iné plienky, predovšetkým kapsové, alebo môžu slúžiť ako plienky na odguckávanie. A keď ich už Vaše bábätko nebude potrebovať môžete ich využiť pri upratovaní domácnosti.

Zvyčajne dostupné v balíčkoch, v 3-4 veľkostiach, aj keď veľkosti Small (Veľkosť 1) a Large (Veľkosť 2) zvyčajne postačujú pre väčšinu bábätiek počas celého plienkovacieho obdobia:

Najdostupnejšie značky Small (Veľkosť 1)
3 – 7Kg
Medium
5.5 – 11Kg
Large (Veľkosť 2)
7 – 14Kg
Balenie
Popolini 30x41cm 34x47cm 39x53cm 10
Anavy 33x34cm 36x40cm 39x45cm 1
Kikko
30x41cm 37x53cm* 6

*Kikko 37x53cm sú označené ako Medium , ale ich rozmery zodpovedajú veľkosti Large ostatných značiek na trhu
U Anavy je asi najuniverzálnejšia veľkosť M, možno ju jednoducho vložiť do Anavy Pul nohavičiek či väčšiny kapsových plienok.

PUL-vv-narovno

Nutnosť použiť vrchné nohavičky na zachytenie vlhkosti.

Nie sú vodotesné, vyžadujú zakúpenie vrchných nohavičiek na ochranu odevu proti vlhkosti. V tom je však ich výhoda: Vy rozhodujete o tom, aké vrchné nohavičky bude dieťatko nosit: vlnené, flísové alebo pul.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.