Analýza farieb – Objavte svoje oči

Untitled-3

 

Obidve slečny z Gilmore Girls (Alexis Bledel a Lauren Graham) sú jasné zimné typy. Ako všetky „zimy“, majú charakteristiky Cool (chlad, teplota), Deep (hĺbka, intenzita) a Clear (jasný vs tlmený). Alexis (Rory) bola zaradená ako Clear Winter pre svoje oči. „Clear“ obdobia majú jedinečnú vlastnosť jasných žiarivých očí. Zatiaľ čo Lauren Graham (Lorelei) má krásne modré oči, oči Alexis sú o stupeň vyššie na škále jasu. Obe zdieľajú rovnaké zimné farby – čiernu, kráľovskú modrú, pravú červenú.. – Alexis môže nosiť i niektoré z najjasnejších teplých jarných farieb z palety Clear Spring. Lauren nenosí žiadne teplé farby, čo ju robí Cool Winter.

cool-winter-lauren-graham

Clear-Winter-example-alexis-bledel

prevzaté z http://www.prettyyourworld.com/alexis-bledel.html

Farbu očí pokladá autorka http://www.prettyyourworld.com/theeyeshaveit.html za kľúčový faktor pri určovaní sezóny. Farba očí je pre ňu z 80% rozhodujúci faktor, keď analyzuje niekoho sfarbenie.

Jasné modré, zelené, orieškové oči
Clear & Bright: blue, green, hazel – Clear Spring, Clear Winter, Light Spring

 

eyesclearbrightblue

Jasné

 

Jemné šedé alebo modré
Cool & Soft: grey or blue- 3 Summers

 

eyescoolsoftgreyblue

Jemné

 

Orieškové, topaz, zlatohnedé alebo teplé tyrkysové
Warm & Golden: hazel, topaz, golden brown or warm turquoise – Warm Spring, Warm Autumn

 

eyeswarmgoldengreen

Zlaté

 

Jemné orieškové alebo tyrkysové
Soft & Muddy: hazel or turquoise – Soft Summer, Soft Autumn

 

eyessoftmuddy

Jemné

 

Sýte tmavohnedé alebo sýte orieškové
Deep dark brown or rich hazel – Deep Autumn, Deep Winter

 

eyesdeepbrown

Sýte

 

Existujú tri základné typy farby očí – svetlomodré, svetlohnedé (+zmiešané) a tmavohnedé.

 

farbaoci

 

Svetlomodré oči prislúchajú severskému typu s menším slnečným svitom. Svetlohnedé a zmiešané odtiene majú svoj pôvod v miernom pásme, trópom dominujú tmavohnedé očné typy. Zafarbenie dúhovky je spôsobené farbivom melanínom, jeho množstvom, rozmiestnením v dúhovke a štruktúrou.

Všetky deti sa rodia s modrými očami. Prvé zmeny farby dúhovky sa dejú najneskôr v prvom polroku veku dieťaťa. Hnedé oči vznikajú nanášaním hnedého pigmentu – melanínu na modrý podklad – modré dúhovkové radiály. Tenšie vrstvy farbiva na modrom podklade vytvárajú dojem žltohnedých, oranžovohnedých alebo zelených očí. Hrubšia a hustejšia vrstva hnedého pigmentu vytvára hnedé a tmavohnedé oči. Okrem základnej modrej a hnedej farby a ich odtieňov sa v dúhovke stretávame s ďalšími farbami – žltá, oranžová, béžová, biela, červená, tmavosivá a ich kombinácie. Ľudia užívajúci silné chemické lieky môžu mať v dúhovke pestrú paletu farieb ako fialovú, či rôzne neprirodzené farby. Výnimočne sa vyskytuje heterochrómia – rôzne sfarbené dúhovky u jedného človeka.

Prevzaté z http://www.irisdiagnostika.sk/oko.php

 

wallpaper_of_cute_baby_a_blue_eyes_baby_

Jasné modré očká bábätka.

 

A iste poznáte farbu svojich očí?

eye_colour_chart_by_delpigeon2

eye colour chartby delPigeon
Scraps©2008-2014 delPigeon

2 Responses to Analýza farieb – Objavte svoje oči

 1. Lubo píše:

  Dobry den,
  vsimol som si na Vasej stranke 3 fotky patriace k textu „Existujú tri základné typy farby očí – svetlomodré, svetlohnedé (+zmiešané) a tmavohnedé.“, ktore ste skopirovali z mojej stranky.
  Ak v buducnosti budete chciet pouzit fotky zverejnene na mojej stranke, uvital by som, keby ste sa aspon opytali, pripadne by som Vam poslal ine.
  S pozdravom
  Janos

  • electra píše:

   Dobry den, ospravedlnujem sa, neviem odkial ich mam, obcas iba z google image vyhladavaca, ak viem stranku, zvycajne uvediem linku. A niekedy trva mesiace nez dokoncim nejaky clanok, to uz vobec neviem, odkial su fotky v adresari, co samozrejme nie je ospravedlnenie.
   Doplnok: nasla som – podla Vasho mena 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.