Bjobj Baby Fluid na opaľovanie bez vône

Tento fluid mi učaroval, pokiaľ ide o natieranie. Ak hľadáte niečo na pohodlné a rýchle natieranie pre deti či dospelých s vyšším SPF, tak je ideálny.

P1080594

Boli sme v ZOO. A keďže nie sme z Bratislavy, prišli sme okolo obeda. A aj keď som vyberala chladnejší deň a vyhýbam sa zvyčajne pobytu na slnku v poludňajších hodinách, nemohla som povedať deťom, že teraz si zo 4 hodiny posedíme niekde v tieni a potom pôjdeme pozerať zvieratká. Takže sme si kúpili vstupenky a na prvej lavičke sme sa natreli – ruky a nohy, nevyzliekali sme sa, uši okolo šiltovky, trochu krk. Otvorila som tento fluid, čo sa mi už dlhšie páčil.

A keď sme prešli dinosaurov, čo nám trvalo trikrát dlhšie ako normálne, keďže sme sa museli odfotiť pri každom, a dostali sme sa tak o dve či tri hodiny hore ku kengurám, ktoré mimochodom nemali tú slušnosť sa ukázať, iba milý emu a ovce si nás prišli pozrieť, tak sme sa v tom altánku natreli znova, teda deti aj ja. Deti neboli spálené, ani sa nešúpali a ani ja som sa neškrabala – ja som citlivá na slnko, síce sa nespálim viditeľne, ale po chvíľke na slnku sa zo týždeň škrabem.

P1080518a

Ako sa natiera

Je to naozaj pomerne tekutý prípravok a vynikajúco sa rozotiera. Zas nie je to voda. Ale do minútky som mala natreté ruky aj nohy troch detí aj seba.

Toto som trochu prehnala…

P1080606

Napokon sa mi to podarilo rozotrieť, ale vystačilo mi to na celú ruku. Pri deťoch treba opatrnejšie zmakčnúť tubu. Možno balenie by chcelo trochu zdokonaliť.

P1080607a

P1080608a

Moja ruka je bez chlpov, tak sa mi podarilo presvedčiť priateľa, aby „obetoval“ svoju ruku na ukážku. Aby ste videli, čo vo svojich textoch myslím pod chlpami a nechlpami. Veľmi neochotne privolil.

Sľúbila som, že mu dám naozaj iba trošičku. Neviem či to vidno, ale kvaplo trochu aj na zem. Na tých jeho chlpoch sa to trochu horšie rozotiera, ale ako každé mlieko. Takže toto množstvo mu vystačilo na vrchnú stranu predlaktia. On sa ináč veľmi odmieta natierať, a je z tých veľmi svetlých, čo sa nikdy neopália, iba sčervenajú, tie chlpy sú mu dobrá ochrana. Na ruke to nevidno, ale jeho krk je úplne červený (ten si nedá fotiť). O 10 min, keď som vytiahla deti z vane som ho bola skontrolovať, mal suchú ruku, vôbec nebola mastná na dotyk. Akurát ironicky skonštatoval, že mu ešte neodpadla ruka.

P1080609a

P1080610a

Pocit?
Chvíľku mastný, ako každé mlieko, ale nelepí sa.
Pri detských eco cosmetics a alga maris krémoch som vždy mala pocit lepenia.

Základná charakteristika

Vyrába sa v Taliansku. Je to jedna zo starších značiek.
Má taliansky certifikát prírodnej kozmetiky ICEA.
Testovaný na nikel, toto označenie majú všetky výrobky certifikované ICEA.

P1080596

Určený pre?

Bábätká od 1 roka, deti a dospelých s citlivou pokožkou.

Záruka?

Na zadnej časti vidíte, že spotrebovať do 6 mesiacov od otvorenia.
Toto balenie bolo vyrobené 5/17 a má zaruku do 8/19

P1080599

Balenie?

125ml
Plastová PE tuba.

P1080597

Špeciálne pokyny?

Pred použitím potriasť.

Vodoodolný?

áno

Bez parfému?

áno, aj bez vône, nič necítiť

Aktívna zložka?

oxid zinočnatý (na 4. mieste v zložkách)
oxid titaničitý (na 8. mieste v zložkách)

Rastlinné pomocné zložky

arganový, jojobový olej, olej z ľanových semien, karanja olej a slnečnicový olej, vitamín E, gamma oryzanol (z ryže), výťažky zo slezu a nechtíka (marigold).

Oficiálne zloženie

aqua (water), pongamia glabra seed oil, dicaprylyl ether, zinc oxide, caprylic/capric triglyceride, polyglyceryl-3 polyricinoleate, olea europaea fruit oil, titanium dioxide, glycerin, *alcohol, oryza sativa bran oil, alumina, stearic acid, pongamol, *helianthus annuus seed oil, *simmondsia chinensis oil, *argania spinosa kernel oil, *linum usitatissimum oil, hydrated silica, oryzanol, magnesium stearate, tocopherol, *calendula officinalis flower extract, *malva sylvestris extract, bisabolol, magnesium sulphate eptahydrate, polyhydroxystearic acid.

Ostatné zložky v ľudskej reči

aqua – voda

pongamia glabra seed oil – pongramia oil, karanja olej, z plodov ázijského stromu, používaný tradične domorodcami, žiadny hazard podľa EWG Skin deep databázy
vlastnosti:
upokojujúci, hydratačný, výživný
antioxidant, detoxikačný
slnečná starostlivosť
starostlivosť o vlasy

dicaprylyl ether – dicaprylyléter je prostriedok na úpravu pokožky (zmäkčovač) odvodený od kyseliny kaprylovej, mastnej kyseliny, ktorá sa nachádza v kokosových a palmových jadrových olejoch. zjednodušene povedané je to rastlinný olej, kondicionér, zvlhčovadlo, žiadny hazard podľa skin deep databázy,

caprylic/capric triglyceride – olej, odvodený z kokosového oleja a glycerínu je považovaný za vynikajúcu látku na zmäkčovanie a regeneráciu pokožky; používa sa v kozmetike kvôli zmesi mastných kyselín, ktorú môže pokožka využiť na regeneráciu a hydratáciu, doplnenie vlhkosti.

polyglyceryl-3 polyricinoleate – emulgátor, zvlhčovadlo, vyrába sa z kyseliny ricínolejovej a glycerolu (z ricínového oleja) a používa sa tak v kozmetike, ako aj vo farmaceutickom a potravinárskom priemysle (výroba čokolády); je šetrný k pokožke a nedráždi, podľa skin deep databázy žiaden hazard

olea europaea fruit oil – olivový olej, z ovocia, semien alebo oboch
vlastnosti:
ideálny ako masážny olej alebo nosičový olej pre rastlinné výťažky
oteplujúci, stimulujúci, zlepšuje krvný obeh
protizápalový, regeneračný
ochranný, zvlhčujúci, zjemňujúci pokožku

glycerin – cukrový alkohol, súčasť vlastného zvlhčujúceho systému pokožky, dobre znášaný pokožkou, vedľajší produkt spracovania oleja, chráni a regeneruje vlastnú bariérovú funkciu pokožky, zlepšuje jej elasticitu

alcohol – bezfarebná prchavá tekutina, primárne vytvorená kvasením cukru a biomasy obsahujúcej škrob, v prírodnej kozmetike pôsobí ako rozpúšťadlo pre éterické oleje, a takisto ako dezinfekčný a tonizujúci doplnok, pôsobí aj ako prírodný konzervant; vzhľadom na skutočnosť, že sa odparí takmer okamžite po nanesení výrobku jeho hlavným účinkom je pomoc pri vstrebávaní ďalších zložiek

oryza sativa bran oil – ryžový olej, olej z ryžových otrúb, veľmi ľahký, rýchlo sa vstrebáva, bohatý na bielkoviny a vitamíny, získaný z tuku a bielkovín extrahovaných z olúpanej prírodnej hnedej ryže
vlastnosti:
prírodný UVA a UVB filter
ľahký a zvlhčujúci, len jemne mastný, rýchlo absorbovaný
silný antioxidant a intenzívne zvlhčovadlo
upokojuje pokožku, ideálny pre podráždenú a citlivú pokožku

alumina – oxid hlinitý, “dopravný prostriedok” minerálnych pigmentov

stearic acid – kyselina stearová, derivát rastlinných tukov

pongamol – druh flavonoidu, pravdepodobne z karanja, pongramia oleja, flavonoidy sú známe vďaka svojim antioxidačným účinkom.

helianthus annuus seed oil – slnečnicový olej
vlastnosti:
bariérový a regeneračný
protizápalový
upokojuje pokožku
ideálny na čistenie pokožky
antioxidant
vynikajúci pri starostlivosti o mastnú olejovú pokožku, ľahko a rýchlo sa vstrebáva
ideálny pri starostlivosti o vlasy

simmondsia chinensis oil – jojobový olej
vlastnosti:
zabraňuje šíreniu baktérií, ideálny pre problémovú pokožku
rýchlo sa vstrebáva a hlboko do pokožky
chráni pokožku dlhotrvajúcou starostlivosťou o vlhkosť
intenzívny zvlhčujúci účinok, ideálny pre zrelú a suchú pokožku
ideálny pri starostlivosti o vlasy
nie je mastný

argania spinosa kernel oil – arganový olej, jeden z najvzácnejších (a najdrahších) olejov vôbec, z plodov Marockých stromov chránených UNESCOm (v Európe vyhynuli), používaný v drahých anti-aging produktoch
vlastnosti:
antioxidant, ideálny pre zrelú pokožku
chráni a podporuje bariérovú funkciu pokožky
intenzívna starostlivosť, vyhladenie hlavne pre suché typy pokožky
ideálny pre chorú pokožku

linum usitatissimum oil – ľanový olej
vlastnosti:
liečba mnohých problémov pokožky – akné, spálenie slnkom, rosacea, psoriáza
chráni pokožku pred spálením
bohatý na mastné kyseliny omega 3
pôsobí proti svrbeniu, šupinám
relaxačný

hydrated silica – hydratovaný oxid kremičitý minerál, vyrobený z kryštalickej zlúčeniny nachádzajúcej sa v pieskovcoch, kremeni, žulách, ale aj v častiach zvierat aa rastlín, často používaný v kozmetike ako absorpčný prostriedok – absorbuje vlhkosť a pot. Často sa s ním stretávame v prírodných zubných pastách, je mierne brúsny, dáva zubnej paste jemnejšiu gélovú kvalitu.

oryzanol sa extrahuje z oleja z ryžových otrúb. Má silnú prirodzenú absorpčnú kapacitu voči UVA a UVB lúčom, je ideálnou zložkou pre výrobky na ochranu proti slnku, ale len ako tzv sekundárna ochrana, pretože nemá vlastný detekovateľný ochranný faktor. Jeho sila spočíva skôr v redukcii degradačných procesov pokožky vyvolaných svetlom. Používa sa aj v anti aging produktoch vzhľadom nato, že pôsobí ako antioxidant v kombinácii s tokoferolom (vitamínom E). Stimuluje mazové žľazy a posilňuje bariéru, preto je ideálny pre výrobky na suchú a zrelú pokožku, najmä v kombinácii s jej ochranou pred svetlom. Je výborný v prípravkoch na vlasy a v prípravkoch starostlivosti o pery. Inhibuje oxidačný stres spôsobený kyslíkovými radikálmi.

magnesium stearate – stearan horečnatý, horečnatá soľ kyseliny stearovej, obsahuje dve kyseliny stearové a horčík. Nasýtená mastná kyselina, ktorá sa nachádza v potravinách, v rastlinných a živočíšnych tukoch a olejoch. Lubrikačné vlastnosti, zabraňuje prísadám prilepiť sa.

tocopherol – vitamín E, zvyčajne zo slnečnicového oleja

calendula officinalis flower extract – extrakt z nechtíka
vlastnosti:
protizápalový, antimikrobiálny, ideálny pre ekzém, zapálenú pokožku a plienkové vyrážky
upokojujúci, hojivý, hojí rany, vyživuje suchú, prasknutú pokožku, pokožku poškodenú slnkom
upokojuje znečistenú pleť

malva sylvestris extract – extrakt slezu
vlastnosti:
liečba zápalových stavov pokožky ako je akné, ekzém, atopická dermatitída
výťažky sú veľmi jemné a ideálne pre starostlivosť o citlivú pokožku

bisabolol – Primárna zložka esenciálneho oleja extrahovaná z harmančeka. Tiež známy ako levomenol.

magnesium sulphate eptahydrate – síran horečnatý, súčasť morskej soli, niektorých minerálnych vôd, soli do kúpeľa

polyhydroxystearic acid – polymér súvisiaci s kyselinou stearovou, funguje ako suspenzné činidlo a emulgátor, ktorý sa používa na stabilizáciu výrobkov, často sa vyskytuje vo vzorcoch, ktoré obsahujú zložku SPF

Nevýhody?

žiadne som nenašla, okrem toho, že je to SPF50, môže sa zdať niekomu prehnané na naše pomery, kde spf30 je zvyčajne dostačujúce

Ked kúpiť?

e-shop v novom balení od leta 2018.
Taliansky výrobok Officina Naturae Baby fluid má takmer identické zloženie.

P1080600

Ďalšie články o opaľovacích prípravkoch

Alga Maris 50+ a Eco Cosmetics 45
Alga Maris
Badger

11 Responses to Bjobj Baby Fluid na opaľovanie bez vône

 1. Tamara píše:

  Dobrý deň,prosim vás poradili by ste mi ohľadom tohto krému ?
  https://www.playsafe.sk/sk/officina-naturae-fluid-na-opalovanie-pre-deti-spf-50-100ml.html
  Bjobj nemajú momentálne na sklade a tento fluid ze by mal mat skoro rovnaké zloženie .dakujem vopred

  • electra píše:

   Dobrý deň, officina som ešte nemala, možno tento rok. Ten bjobj je už predminulý rok. Minulý rok som mala nový eco cosmetics sensitiv 30 so zinkom a malinovým olejom. Je to naozaj výborné mliečko, dobre sa natiera.

   • Tamara píše:

    Dakujem pekne za odpoved..myslite ze aj eco cosmetics sensitive 50 sa bude tak dobre natierať? Plánujeme ísť k moru a chcela by som ním natierať dcérku (aj seba samozrejme 🙂

   • electra píše:

    Zarucit to neviem, ale toto bolo dost tekute, naozaj tekute ako si clovek predstavuje telove mlieko, ked si ho kupi a nijak specialne to nebielilo. Akurat ma minus, ze ma vyssiu cenu pri tom baleni, tipujem, ze kvoli malinovemu oleju, co tam natlacili.
    Slovo „mlieko“ pri opalovacom prostriedku nie je vzdy zarukou, ze je to tekute, co je skoda, mali by mat nejake standardy, pretoze eco cosm svoju neutral seriu nazyva mlieko a to ma daleko od mlieka, v mojom ponati je to krem. Vsetky serie maju rovnake vzorce, ale je pravda, ze vyssie spf ma tendenciu byt hustejsie, kedze tam musia dat viac „bielidla“, teda filtrov.

   • Mirka píše:

    Dobry den. Kde sa da prosim kupit?

   • electra píše:

    Je mi luto, ale od jari je vypredany a nevyrabaju ho momentalne. Mozno zas ho „hodia“ na trh v lete, ale to teda naozaj neviem.

 2. Kristina píše:

  Dobry den, prosim vas, zlozenie tohoto je v poriadku pre 1 a 4 rocne deti? Dakujem 😉 pouzivame teraz alga maris kids 50 a pride mi to vela na slovenske pomery.

  • electra píše:

   Dobry den, je v uplnom poriadku. Akurat je od jari nedostupny. Neviem kedy bude na trhu nova seria.

   • Kristina píše:

    Dakujem za odpoved 😉 pozeram, ze som tam nedala link 🙈 myslela som tento
    prezdravie. sk / opalovaci-krem-spf-30-s-repelentom-bio-100-ml.html
    Pripadne este toto mlieko
    prirodnastra va.sk /slnecna-kozmetika/ alga-maris-bio-mlieko-na-opalovanie-spf30-100-ml/
    Mlieka som mala info, ze su zlozenim kvalitativne horsie ako kremy, neviem ci je na tom nieco pravda 🤔

   • Kristina píše:

    Aqua, Titanium Dioxide, Caprylic / Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glycine Soja Oil *, Butyrospermum Parkii Butter *, Glycerín, Olea Europaea Fruit Oil *, Olea Europaea Leaf Extract *, Punica granatum Extract *, Pongamia glabra Seed Oil *, Glyceryl Oleate, Tricaprylin, Canola Oil, Cocos nucifera Oil *, Simmondsia Chinensis Oil *, Lycium barbarom Fruit Extract *, Rosa Mosch Oil *, Hippophae Rhamnoides Oil *, Oenothera biennis Oil *, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, T ocopherol, Bisabolol, Lecithin, Glycyrrhiza glabra Extract Mica, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Alumina (Corundum) Dipotassium Glycyrrhizate Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol, Eugenol, Cinnamal, Coumarin * = z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

 3. Kristina píše:

  BIO Mlieko na opaľovanie SPF30 – Alga Maris:

  Zloženie: Coconut Alkanes, Chamomilla Recutita Flower Water*, Caprylic/Capric Triglyceride, Aqua, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Sorbitan Olivate, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin**, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Alumina, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Gelidium Sesquipedale Extract, Potassium Olivoyl PCA, Maris Aqua, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Hydroxide

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.