Kreatívne kvetinky alebo naše kreatívne rána

Toto je veľmi chutná motorická hračka pozostávajúca z plastových nastrkovacích kvetiniek. A navyše naozaj lacná kreatívna drobnosť.

P1060784a

P1060760a

Vybrala som sa po dlšom čase do Lidlu, už aj preto, lebo mali v ponuke písacie a školské potreby a moja najstaršia dcérka ide po prvýkrát do školy v septembri. Ale o tom inokedy. V Lidli zvyknú mať vždy niekoľko kreatívnych drobností, či už zošity alebo plastelínu. Takže im vždy niečo prinesiem. Kreatívnych zošítkov však máme dosť nevyplených – moje dcéry sú lenivci, aj keď som neodolala a kúpila im mini knižku na prvé počty do 10. S plastelínou ich rozmaznáva babička. Teraz niekoľko dní za sebou celé doobeda slečny plastelínovali. Navyše zas mali plastelínu s vyrezávatkami, tak som to nekúpila. Tie vyrezávatka nikto okrem môjho trojročného syna nepoužíva – aj on iba vyberie vyrezávatka v podobe autíčok z krabičky a potom ich uloží naspäť „spinkať“. Pravdu povediac, jediné moje dieťa čo po sebe uprace – „uloží spinkať“ hračky.

P1060742a

Merida s lukom z plasteliny

P1060746a

jazierko

P1060782a

Plastelína od spoločnosti Feuchtmann

P1060786a

Vyrezávatka k plastelíne.

P1060789a

Autíčka uložíme spinkať.

A tak som rozmýšľala, čo kreatívne im kúpiť a vtedy mi padli do oka tieto chutné plastové kvetinky, ktorých už bolo iba zopár krabičiek schovaných pod plastelínou. Navyše mám slabosť na nezvyčajné hračky a hračky vyrábané v Európe, tak som kúpila hneď tri krabičky. Pri troch deťoch je i ťažké jednému nekúpiť, aj keď som hneď vedela, že pre najmenšie to ešte hračka nebude.

P1060765a

Stecki od spoločnosti Feuchtmann

P1060783a

Stecki

Kúpiť online na Slovensku
https://www.playsafe.sk/sk/feuchtmann-stecki-original-box-midi-stavebnica.html

Stecki vyrába v Nemecku spoločnosť Feuchtmann.
http://www.feuchtmann-spielzeug.de/de/stecki.html

V tejto sade je päť farieb, ale Stecki vyrábajú vo viacerých farbách. Neviem, dokedy ich to bude baviť, do tých 8-10 rokov sa s tým deti ešte zahrajú. A moja najstaršia dcérka si vždy rada niečo stavá.

Výhody:
naozaj kreatívne
lacné
možno dokúpiť ďalšie sady, ak to deti bude baviť
niečo „iné“ ako plastelína
trvácne, neminie sa ako plastelína
v praktickej PP krabičke
vyrobené v Európe

Tu je niekoľko samostatných plastových výtvorov mojich detí.

P1060761a

kvetinka a kolotoč

P1060762a

kytica

P1060763a

motýľ

Nevýhody:
3+ neznamená, že sa s tým trojročné dieťa už zahrá, skôr 4-5+. Môj synček (3.5 roka) akurát povie, aby mu niečo z hračky postavili. Tak dostal niekoľko bicyklov, z ktorých bol dosť nadšený, ale to bola celá jeho kreatívna činnosť.
Môj malý si nikdy nestrkal hračky do pusy, ale pre niektoré trojročné deti to ešte nemusí byť naozaj vhodné.
Na trvácnejšie výtvory to vyžaduje silu, 5-6 ročné dieťa ešte môže mať problém kvetinky zatlačiť, ten venček som musela zatláčať ja, aby sa na hlave nerozpadol, potom je už veľmi pevný.

P1060774a

venček

P1060776a

bicykle alebo motorky

P1060788a

S bicyklom

Alternatíva: Lena Rondi. Nie sú kompatibilné, Lena sú menej elastické.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.