Kvarteto s vlastnými fotkami alebo originálny darček

Urobila som ako darček jedno kvarteto pre starých rodičov s fotkami detí a tak sa chcem podeliť s nápadom, ako to spraviť, ak by niekto mal záujem.

Kvarteto s vlastnými fotkami.

Kvarteto s vlastnými fotkami.

Ja používam softvér CEWE fotosvet.

Na linkách:

cewe.sk/fotodarceky.html

alebo na

dmfoto.sk/

V podstate to isté, občas niektoré produkty sa v minulosti odlišovali, ale v poslednom čase to zjednocujú.

Vytvárať / objednávať produkty možno rôznymi spôsobmi:

– rovno na stránkach online
– stiahnutím aplikácie na PC, smartfón / tablet

Ja uprednostňujem svoj počítač a veľký monitor. A som rada, že si to viem uložiť a vrátiť sa k tomu na druhý deň alebo o pol roka, keď svoju „myšlienku“ nemám okamžite chuť dokončiť. Čo sa mi veľmi často stáva, aj pri článkoch..

Teraz tu je jeden problém. Kým väčšina produktov je rovnaká online aj v aplikácii, online ešte nemajú kvarteto. Majú pexeso (asi budem robiť aj to).. i karty na poker, ale žiaľ kvarteto nemajú online iba v aplikácii, takže si to treba stiahnuť a nainštalovať. Na PC určite, smartfón neviem.

Inštalácia chvíľku potrvá, pustite si film alebo skočte do chladničky po jedlo.

Keď je to nainštalované:

Fotodarčeky-> a odtiaľ na linku Hračky a tam si vyberiete

Hracie karty s vlastnými obrázkami za 9,99 EUR.

Tu je na výber Kvarteto, skat a poker. Môžete si vybrať i prázdne, ale viac sa nadriete.

Cewe Kvarteto

Fotodarčeky-> a odtiaľ na linku Hračky -> Hracie karty s vlastnými obrázkami za 9,99 EUR.

Takže odporúčam Kvarteto v1 alebo v2, ak nechcete písať romány. Verzia 3 je upísaná a museli by ste komplikovane rušiť rámčeky.

Cewe Kvarteto

Kvarteto Verzia 2

Ja som si vybrala verziu 2 a bočný text som zrušila a natiahla foto na celú kartu.

Takže tu máte prvý výzor, ak ste si povšimli, je tu 32 kariet, kvarteto je o štvorici kariet, takže 32/4 = 8, takže potrebujete 8 tematických celkov:

napr.

A1-A4 baby Janko
B1-B4 baby Marienka
C1-C4 Janko v škôlke
D1-D4 Marienka v škôlke
E1-E4 spoločné Vianoce
F1-F4 s dedkom a babkou..
G1-G4 dovolenka v lete / v zime
H1-H4 náš psík / mačička / papagáj

niečo také. Keďže to mal byť darček, ja som si dala spoločné výlety A-H.

Cewe Kvarteto

Vymazať bočný text.

Nechala som dolný a horný text a označenia A1-H4.
Vymazala som bočný text a predĺžila obrázok. Snažte sa, aby boli rovnaké, nech to nejak vyzerá, v mojom prípade to bolo 4,83 cm na predĺženie.

 

Cewe Kvarteto

Predĺžiť foto na 4,83 cm.

Cewe Kvarteto

Dopísať text. Nadpis.

A potom som tam vybrala fotku a vymyslela nadpis a pripísala fakty dolu. Teoreticky môžete vymazať aj dolný text a predĺžiť obrázok dolu.

Potom iba ťuknete na bočný panel fotky a videá a nájdete si adresár s fotkami a môžete vyberať. Ak máte nejaký poriadok, tak to nájdete, ak nemáte, nuž..

Cewe kvarteto

Vybrať fotku. Pripísať text.

Ja sa snažím fotky raz za čas upratovať alebo keď ich kopírujem, tak ich rovno dám pod adresár január 2020, narodeniny 2019 alebo ZOO 2018. A keďže môj disk je vyťažený, tak máme jeden záložný server, kam kopírujem raz za čas fotky aj videá.

Fotky na výšku sú lepšie, ale dajú sa aj na šírku, ak máte navôkol viac dekorácie ako treba. Dajú sa približovať, upravovať. Ak máte červené oči, program ich vie celkom slušne opraviť.. Dvojklik na foto a „oprava červených očí.“

Nezabudnite si súbor priebežne ukladať, pre prípad, že musíte odísť, vypadne elektrina alebo sa Vám to zunuje a rozhodnete sa to dokončiť o mesiac ako ja zvyčajne.

POZOR POZOR

Musím upozorniť na jednu chybu, čo majú v programe. Týka sa to horného textu, všetkých jednotiek, teda A1, B1.. H1.

Ak napíšete čokoľvek do horného textu jednotiek, tak sa to skopíruje do ostatných jednotiek. Ostatné čísla to nerobia.

Opraviť sa to dá jedine tak, že horný „Váš text“ jednoducho vymažete vo všetkých A1/../H1 (dolného sa to netýka a ani ostatných čísiel sa to netýka) a dáte si vložiť nový text a budete sa ho snažiť urobiť taký veľký a na tom istom mieste ako na ostatných kartách 2,3,4, aby to nejak pekne vyzeralo.. Je to chyba a dá to trochu viac práce to vymerať, ale dá sa..

ZMENA FARBY POZADIA

Ak su Vám krikľavé farby a chcete iné alebo ste sa pomýlili a chcete modrú na zimný výlet a zelenú na letný a nechce sa Vám vymieňať fotky, tak jednoducho kliknite pravým tlačítkom myši na okraj karty a viete si vybrať inú farbu dizajnu.

CEWE kvarteto

Zmena farby.

ZADNÁ STRANA

Karty potrebujú aj zadnú stranu. Ja som vybrala jedno spoločné foto. Program je navrhnutý tak, že viete dať inú fotku na každú stranu, čo pri kartách nie je asi ktoviečo. Takže vyberte foto na prvú kartu zadnej strany, alebo hociktorú zadnú stranu. V pravom dolnom rohu kliknite na Zadná strana pravým tlačítkom myši a potlačte „Skopírovať na všetky zadné strany“.

CEWE kvarteto

Skopírovať na všetky zadné strany.

Cewe kvarteto.

Výber zadnej strany.

Poštovné domov je trochu drahšie ako by sme chceli, takže si to dajte vyzdvihnúť na najbližšej zberni.

Poštovné sa počíta extra pre darčeky a extra pre fotoknihy. Takže, ak chcete, už si pridajte niečo navyše za jedno poštovné, odporúčam veľmi jednu sadu štvorcových magnetiek -10ks (6x6cm), stoja trochu viac (14.99 EUR/sada).

Dajte si na ne zopár obľúbených záberov a a deti z toho budú mať veľkú radosť dávať to na chladničku. Pekné aj ako drobný darček pre najbližších príbuzných.

Ak sa zaregistrujete na cewe pre Newsletter, tak občas dostanete zľavové kupóny na 10 – 20 EUR zdarma. S každou fotoknihou dostanete kupón na doobjednanie 10 EUR zdarma, ktorý funguje aj na nové knihy, nielen na doobjednanie. A občas ponúkajú aj poštovné zdarma, naposledy som robila fotoknihu s kupónom +20 strán zdarma / čo sa oplatilo viac ako 10 Eurový kupón v prepočte.

Produkty objednávané cez stiahnutý softvér sa platia pri prevzatí.
Produkty, objednávané online cez web platím zvyčajne kartou, ale dá sa aj pri prevzatí.

KVARTETO

Karty prídu vo vlastnej plastovej polopriehľadnej krabičke.

Pre toho, komu sa nechce vyrábať vlastné karty, množstvo detských kariet nájdete v e-shope., vrátane celej 13-dielnej MegaTrumpf® sady o autách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.