Las Amigas bábiky 2019

Tu sú tohtoročné fotky Las Amigas bábik a zopár mojich postrehov. Postupne nejaké pravdepodobne ešte pridám. Kto ešte nevie, Las Amigas alebo Priateľky sú 32cm bábiky vyrobené v Španielsku spoločnosťou Paola Reina. Sú vyrobené celé z plastu, bezftalátového vinylu a voňajú po vanilke. Majú mnoho fanúšikov a zberateľov.

Carol a jej premeny

Hnedovlasá Carol je spolu s blonďavou Carlou, ryšavou Cristi a ázijčankou Liu základnou Las Amigas bábikou. Napriek tomu, že je to vždy tá istá bábika, Paola Reina jej vždy vie dať niektoré detaily, ktoré ju robia odlišnou od modelu k modelu. A nie je to iba oblečením. Carol je síce princezná, baletka, žiačka a učiteľka v materskej škôlke. Má aj outfit do telocvične, na pláž i na bál k rozprávkovému princovi. Odlišnou ju robí iný účes, kučeravé vlasy či rovné, ofinka alebo bez. Občas, ako tento rok, Carol môže mať očká tmavohnedé, orieškové i sivomodré.

Na 2019 modeloch sú pozoruhodné hlavne dve veci. Po prvé, že klasické tmavohnedé oči boli nahradené za sivomodré „Carline“ a orieškové „Dashine“. Navyše obe šatočky sú veľmi chutné, ako sme u Carol zvyknutí. Legíny u modelu s orieškovými očami sú krásne svetlomodré s potlačou srdiečok, ktorá sa hodí k jemnému srdiečku na blúzke.  A jednoduché modré šatočky s modrou čipkou a látkovou kvetinkou na krku veľmi pekne ladia s čelenkou s takými istými modrými kvetinkami vo vláskoch. Červenobiely klasický model s ofinkou je jeden z mojich obľúbených starších modelov, ja ho volám „Karkulka“, lebo mi pripomína Červenú čiapočku, hoci ja viem, že jej chýba pláštik s kapuckou. Už sa nebude vyrábať.

Ešte pripomínam, že všetky oči u Las Amigas bábik sú statické (nespinkajúce) s lepenými riasami. Vlasy sú zakorenené, a veľmi husté, pravdepodobne najhustejšie čo som u bábik videla a naozaj kvalitné. Antonio Juan Emily séria má o niečo redšie vlasy a Berjuan Gretta/My Fashion Girls tiež.

Las Amigas Carol

Las Amigas Carol 2019 modrosivé oči, Carol klasické hnedé oči, Carol 2019 orieškovohnedé oči.

Las Amigas Carol klasická.

Klasická Carol s tmavohnedými očami. Ofinka a rovné vlásky. Červené šatočky s bielymi bodkami a bielym topom a čelenka z tej istej látky.

Las Amigas Carol 2019.

Carol 2019. Orieškovohnedé oči s riasami, hnedé vlnisté vlasy zopnuté látkovou čelenkou. Biela blúzka s motívom srdiečka, svetlomodré – tyrkysové legíny s potlačou srdiečok, taška.

Dasha a Carol 2019. Orieškovohnedé oči.

Dasha 2019 a Carol 2019. Dasha je zlatovlasá verzia Las Amigas bábiky a tieto orieškovohnedé oči sú u nej typické. Preto som spomenula, že Carol má tentoraz Dashine oči, u Carol si nepamätám tento model ešte.

Carol 2019. Sivomodré oči.

Carol 2019. Sivomodré oči. Modrá čelenka v hnedých vlasoch s látkovými ružičkami. Taká istá ružička na šatočkách – trochu ju zakrývajú vlásky na fotke. Svetlomodré šatočky sú jednoduché ale pekné s exostickou potlačou paliem, melónov a ananásu.

Carol 2019 a Carol 2016.

Carol 2019 a Carol 2016. Jeden zo starších modelov Carol so sivými očami ešte z roku 2015 alebo 2016. Má aj odlišné telíčko a trochu svetlejšie hnedé vlasy.

Carol 2015-2016.

Carol 2016. Starší model. Svetlejšie vlasy, trochu odlišné telo.

Carla a jej premeny

Carla je blondýnka. Nie je jediná blondýnka, Paola Reina má viac blond bábik, ale každý blond je trochu odlišný odtieň. Carla má zvyčajne sivomodré oči. Vzácnejšie sú trochu modely so zelenými očami a sú vždy dosť populárne. Minuloročný model s krátkymi vlasmi a zelenými očami bol veľmi obľúbený a vypredal sa, tak Carla dostala podobný model, tiež veľmi pekný. Dokonca s pehami, čo je veľmi nezvyčajné. K obľúbenému modelu v sivých šatočkách a zelenými ružičkami vo vláskoch z minulého alebo predminulého roka (pri tých rokoch ma neberte úplne za slovo) pribudol model s púčikom vo vláskoch. A všetky kvetinky sú látkové, k tym látkovým kvetinkám sa ešte vrátim.

Carla 2018 a 2019

Veľmi pekné modely Carly 2018 a 2019. Blond vlásky, sivomodré oči. Obe s látkovými kvetinkami vo vláskoch.

Carla 2018.

Veľmi pekný klasický model Carly s dlhými vlnistými blond vláskami a sivmodrými očami. Látkové ružičky vo vláskoch a jednoduché šatočky.

Carla 2019.

Carla 2019. Krátke blond vlásky, zelené oči, neobvyklé pehy. Púčik vo vláskoch. Letné šatočky a sivá bundička. Taštička.

Carla 2019

Carla 2019

Carla má tiež veľa modelov a „zamestnaní“. Je sestričkou a manažérkou, baletkou i princeznou. Carla biela baletka bola pridaná minulý rok a nahradila populárnu Carlu ružovú baletku. Má veľmi pekné šatočky s kvetinkami, žiaľ tento rok už ružička v čelenke je iba papierová, nie látková ako minulý rok. Ale deťom to najskôr nebude vadiť, šatočky sú ešte stále veľmi pekné. Modrá princezná je už iba dopredaj, Paola Reina tento rok prestala vyrábať princezné.

Carla princezná a Carla baletka.

Carla princezná a Carla baletka. Princezné sa už nebudú vyrábať. Biela baletka bola pridaná minulý rok, v tomto roku žiaľ už iba s papierovou kvetinkou vo vlasoch.

Paola Reina Carla.

Paola Reina Carla. 2019. 2018. Biela balerina. Modrá princezná.

Cristi a jej premeny

Cristi je ryšavá bábika s drobnými pehami a sivými alebo zelenými očami. U Cristi sú zelené oči častejšie ako u ostatných modelov. Minulý rok dostala Cristi „protekčne“ tri veľmi pekné verzie, tento rok sa musela uspokojiť „iba“ s dvoma.

Cristi 2019.

Cristi 2019. Ryšavé vlasy, sivé oči. Pekné pásikové šaty s ladiacou mašľou vo vlasoch. Taštička.

Cristi 2019 a 2018

Cristi v pásikových šatočkách 2019 a 2018.

Cristi 2018

Cristi 2018. Zelené oči a sivomodré oči. Detaily pieh sa často odlišujú, ale tipujem, to je ručným striekaním.

Cristi 2018

Cristi 2018.

Cristi 2019

Cristi 2019. Modrá balerina a v letné pásikové šaty.

Cristi

Cristi romantická. Cristi balerina. Cristi žltá princezná.

Carol, Carla, Cristi ako baletky

Carol, Carla a Cristi majú i baletkovské verzie, Carol a Carla sú minuloročné, Cristi bola pridaná tento rok. Carol a Carla majú pekné šatočky s látkovými ružičkami. A aj keď na čelenkách sú papierové ružičky, ak sa im aj niečo stane, tak sa pravdepodobne dajú nahradiť za látkové, keďže základ čelenky je látkový, u Carly je to obyčajná saténová mašľa. Trochu mi je ľúto tých minuloročných jarných modelov s látkovými ružičkami, boli naozaj pekné. Ale po ich vypredaní akosi u Paola Reina nemali látkové ružičky, aj keď to nechápem úplne, tie mini ružičky predsa nemôžu byť taký nedostupný tovar. Ale možno sú, keďže to „postihlo“ aj iné modely a série. Napríklad všetky slávnostné biele „first communion – prvé prijímanie“ verzie boli tiež vyzdobené papierovými verziami. A Alma posledná séria Alma balleriny je tiež iba s papierovými ružičkami.

Tým baletkovským Cristi šatám však neviem „prísť na chuť“. Odtieň pre Cristi je to síce pekný, ale tie veľké papierové ružičky na šatočkách sú ohavné. Sú akosi priveľké na malú bábiku. A sú takého šedého odtieňa, prvé čo ma napadlo bolo, že vyzerajú ako zvädnuté. Veď to takto ani nie je čistiteľné, dieťatko ich odrazí pri vyzliekaní bábiky. Pokojne sa tých ružičiek mohli vzdať, keď už nemali nič iné, tie šatočky by boli pekné aj bez nich. Aj vo vlasoch sa mohli uspokojiť s mašličkami. O čo krajšia je Cristi v pásikových šatách s tou mašličkou. Ešte jedna zvláštnosť – nemá pribalený hrebeň, čo je prvá bábika po dlhom čase, čo ho nemá. Teda z novej kolekcie po 2017.

Kto má rád ružičky, odporúčam do pozornosti Carol 2019 v modrom vyššie, tie sú veľmi pekné, rovnako Carline minuloročné oblečenie a ešte by sa zopár látkových našlo.

Všetky tri bábiky majú aj princezničkovské verzie (Carol ružová princezná, Carla modrá princezná a Cristi žltá princezná), tie však Paola Reina prestala vyrábať. Ešte vyrába tento rok romantické šaty.

Carla. Cristi. Carol. Balerina

Carla biela balerina. Cristi modrá balerina. Carol ružová balerina.

Carol Balerina 2018

Carol látková čelenka s papierovými ružičkami.

Carol balerina.

Carol. Pekná kombinácia ružového topu s ružovou sukničkou a pančucháčkami. Látkové kvetinky.

Carla balerina

Carla látková mašľa s papierovou ružičkou.

Carla balerina

Carla. Kombinácia jemne sivého topu s bielou sukničkou. Kvetinky sú látkové.

Cristi balerina 2019

Cristi balerina so zelenými očkami. Žltý top s tyrkysovou sukničkou a ladiacimi mašličkami. Akurát tie obrovské papierové ruže kazia dojem.

Carol balerina a Carol v bielom.

Carol balerina a Carol v bielom.

Carol First Communion.

Carol v bielom. Tiež papierové ružičky vo vlasoch aj na šatách. Ale aspoň nie sú také obrovské.

Liu a jej premeny

Liu je ázijská verzia Las Amigas bábik. Má tmavohnedé očká ako klasická Carol, iba mandľového tvaru. Má nádherné čierne, zvyčajne dlhé a jemne vlnisté vlásky.

V roku 2017, ak sa nemýlim, jej pridali blond sivookú sesternicu, nazvali ju Manica, veľmi pekný a obľúbený model. Manica dostala až teraz nové šatočky, je to jej druhá verzia. V podstate dostala roláčik a oblečenie do dažďa – vetrovku do dažďa a gumáky v ružovom prevedení. Ten kabátik je aj z takého vodoodolného materiálu, na aký sme zvyknutí, pravdepodobne polyesteru.

Liu/Manica má aj Funky verziu z minulého roku, pokúsim sa ju nafotiť a pridať, keď bude opäť peknejšie počasie.

Manica 2017. Liu 2017. Manica 2019. Liu 2019.

Manica 2017. Liu 2017. Manica 2019. Liu 2019.

Liu 2019

Pekný model Liu 2019. Čierne vlnisté vlásky, tmavohnedé očká.

Liu 2019

Jednoduché sivé šatočky s pekným modrým gombíkom v tvare srdiečka.

Liu 2017

Liu 2017

Manica 2017

Manica 2017. Prvá verzia Manice vôbec.

Manica 2019

Manica 2019. Blond rovné dlhé vlásky. Sivé očká.

Manica 2019

Manica 2019. Oblečenie do dažďa v ružovom. Roláčik, nohavice. Kabátik a klobúčik sú z rovnakého materiálu. Gumáčiky.

Nora a jej premeny

Nora je afroamerická alebo černošská kamarátka Las Amigas bábik. Klasická Nora má hnedé oči a čierne vlasy a dlho som nevidela inú. Pred dvoma rokmi pridali Noru s hnedými kučeravými vlasmi v žltom oblečení a mne sa veľmi páčila, tá hnedá zjemnila jej črty. Tento rok dostala tá istá hnedovlasá Nora s kučierkami pekné domáce oblečenie – pyžamko, županček a ešte aj papučky. A roztomilú čelenku s bambuľkami. Keď som písala o pyžamkovej Nore a pozerala na tie kučeravé vlasy a výraz, akosi mi pripomenula Missandei („asistentku“ Daenerys) z Game of Thrones. Ale to asi iba teraz vplyv série. Áno, aj ja to teraz pozerám, akurát nie som až taký fanúšik, pre mňa trochu prikrutý stredoveký štýl, ale chcem vedieť už ako to dopadne, asi ako každý iný.

Las Amigas Nora

Nora 2018, 2017, 2019, Funky 2019

Las Amigas Nora 2019

Hnedovlasá a hnedooká Nora s kučierkami.

Las Amigas Nora 2019

Pyžamko so srdiečkami, županček, tie kvetinky sú látkové. Čelenka s bambuľkami. Papučky som jej vyzula, bol silný vietor a zle sa jej v nich stálo. Ale sú roztomilé plyšové.

Las Amigas Nora

Las Amigas Nora

Las Amigas Nora

Las Amigas Nora

Las Amigas Nora

Las Amigas Nora

Nora 2017

Nora 2017. „Nová“ Nora s hnedými kučeravými vláskami. Veľmi populárny model. Bude nahradený za 2019 model. Žiaľ už aj ona má papier vo vláskoch v podobe ružičky.

Nora 2018.

Nora 2018. Klasická Nora s čiernymi vláskami a hnedými očami.

Funky Nora 2018.

Funky Nora 2018. Červenohnedé vlasy, sivé oči. Jednoduché tyrkysové šaty so žltou látkovou ružičkou. Táto verzia sa podľa mňa už nevyrába. Aspoň Paola Reina ju už nemá na stránkach.

Minulý rok sa mi veľmi páčila Funky verzia Nory, aj som ju nafotila. Je to nová minuloročná séria Las Amigas bábik. V podstate o tom, že bábikám dajú nezvyčajnú farbu vlasov a nápadné oblečenie. Paola Reina má dve klasické kolekcie Las Amigas bábik: letnú a zimnú (podľa toho, aký druh šatočiek bábiky dostanú). A potom občas pridajú bábikám nejakú kolekciu, dlho mali princezničkovskú, ktorá teraz končí. Vždy majú nejaké baletky. Majú romantickú kolekciu dobových šiat. Predtým mali hobby, fantasy (anjelov a upírov) a teraz majú povolania a funky. Tento rok sa neviem rozhodnúť medzi Funky Ruth a Karin, ale možno to tie fialové vlasy vyhrajú.

Funky Karin

Tu je zopár fotografií Funky Karin s fialovými vlasmi. Je to novinka z roku 2019.

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019. Fialové vlásky, sivomodré oči, pehy.

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019

Funky Karin 2019

Okrem Funky série má teraz Paola Reina novú „pyžamovú“ sériu. Je to vlastne reakcia na požiadavky zákazníkov, ktorí by si chceli zakúpiť nahú bábiku. Paola Reina ich nechce predávať nahé a tie nahé aj tak mali aspoň nohavičky. Tak vytvorili túto pyžamovú sériu, ktorá je predávaná iba v sáčku, v podstate za cenu bábiky okolo 20EUR.

Dasha a jej premeny

Dasha je zlatovlasá alebo medová blond alebo jahodová blond, nazvite to ako chcete, verzia Carly, Carol a Cristi. Rovnako ako Cristi má pehy. Jej najcharakteristickejšou črtou sú asi jej orieškovo hnedé oči. Všetky staršie verzie Dashy sa už nevyrábajú a pokiaľ viem nepredávajú. Možno u nejakých zberateľov by sa našli. Sú iba dve nové, zimné, verzie 2018 a 2019. Obe sú si dosť podobné, kvetinkovou blúzkou, čiernymi pančucháčmi a čižmami. Mne sa páči akosi viac nová verzia, je tak pre Paola Reina modely viac typicky zladená. Má sivú baretku, ktorá ladí s kraťaskami, a ten flísový kabátik v pieskovej ladí s jej očkami a medovými vlasmi. Minuloročná verzia má huňatú čapicu, sukienku a bundu z nejakej umelej kože.

Dasha 2019 a 2018

Dasha 2019 a 2018. Dlhé zlatisté vlásky, orieškovohnedé oči, pehy.

Dasha 2019

Dasha 2019 s baretkou.

Dasha 2018

Dasha 2018 s huňatou čapicou.

Telo Las Amigas bábik

Väčšina fanúšikov Las Amigas bábik si všimla, že minulý rok Paola Reina zmenila jemne ich tvar. Hlava a jej detaily síce zostali, ale telo je iné – viac detské, menej „ženských“ detailov. Zmenili sa aj detaily rúk a nôh, viditeľné je to hlavne na lakťoch a kolenách. Nie je to nejaká výrazná zmena pre hociktoré dieťatko, ktoré sa bude hrať s bábikou, je to skôr zmena, ktorú si povšimnú zberatelia. Ktorý model bábiky dostanete, sa dá zistiť rýchlo dvoma jednoduchými spôsobmi. Prvým z nich je, že si pozriete zadnú stranu krabice, na ktorej je rok výroby. Druhý spôsob je, že si jednoducho pozriete lakeť bábiky. Tie s výraznejším lakťom sú nový model, ten s troma čiarkami starý model. Túto skutočnosť som rozobrala aj v článku o Nore minulý rok, linka tu.

Krabica 2019

Krabica 2019

Krabica 2017

Krabica 2017

Lakeť 2018 +

Lakeť 2018 +

Lakeť 2017 a starší

Lakeť 2017 a starší

Toto je Claudia, ten istý model šiat, ale dva modely telíčka. Na prvý pohľad vyzerá bábika rovnako, tá istá hlávka, tie isté sivomodré oči a tie isté dlhé blond vlasy. Claudia je „kópiou“ Carly, iba s odlišnými blond vlasmi. (Ja ich určujem podľa očí a sivé oči sú kópia Carly, hnedé kópia Carol a zelené oči alebo pehy kópia Cristi.). Veľmi pekný model 2017 a 2018. Ale ak si pozrieme detaily telíčka, všimneme si odlišnosti na tele, rukách, nohách. Nie je to prvý a pravdepodobne ani posledný raz, čo Paola Reina zmenila model telíčka. Ten model Carol z roku 2016 hore má tiež iné telíčko.

Claudia 2017 a Claudia 2018

Claudia 2018 a Claudia 2017

Claudia 2017 a Claudia 2018

Claudia 2018 a Claudia 2017

Claudia 2018 a Claudia 2017. „Strapatá“ verzia je staršia, akurát jej spadol pásik z hlavičky, tak ju aspoň jednoduchšie rozoznáme.

Claudia 2017 a 2018

Claudia pekné sivé šatočky a pásikové legíny.

Claudia 2017 a Claudia 2018

Husté zakorenené blond vlásky. Na hlavičke logo Paola Reina.

Claudia 2017 a 2018.

Claudia 2017 a 2018. Tie isté vlasy

Claudia 2017 a Claudia 2018

Nádherné sivomodré oči a jemne maľované detaily.

Claudia 2017 a 2018

Claudia 2018 a 2017. Bábiky majú odlišné telo, „strapatá“ 2017 je jemne štíhlejšia. Vidno aj odlišný detail lakťa.

Claudia

Claudia. Staršia verzia má aj detaily bruška, ktoré nová nemá a majú jemne odlišný pupček.

Claudia

V zadnej časti tiež vidno jemné rozdiely.

Carla a Claudia

Carla s Claudiou. Carla má iný odtieň blond vlasov, ináč je to tá istá bábika. Dve zadné sú starší model, Claudia popredu je novší model.

Las Amigas chlapci: Luis a Vicent

Luis a Vicent sú tohtoroční „chlapci“. V uvodzovkách, lebo nemajú pohlavie a sú to iba Las Amigas bábiky v chlapčenských šatách a s krátkymi vlasmi. Nie sú to prví chlapci, ktorých v Paola Reina vyrobili, akurát ich nevyrábali dlhší čas. Čo tiež, nie je úplnou pravdou, štandardne majú v ponuke chlapca v sviatočných šatách k prvému prijímaniu a už dlhšiu dobu kuchára, ktorý patrí do Las Amigas série profesie. Takým podstatnejším odlíšením je, že chlapci nemajú riasy. A nepredávajú sa s hrebeňom.

Luis je viac-menej kópiou alebo dvojčaťom zelenookej blonďavej a pehavej Carly a Vicent dvojčaťom modrookej hnedovlásky Carol.

Las Amigas Luis a Vicent

Las Amigas Luis a Vicent

Las Amigas Luis

Las Amigas Luis

Las Amigas Vicent

Las Amigas Vicent

Las Amigas Luis a Carla

Las Amigas dvojčatká Luis a Carla. Rovnaký odtieň blond vlasov, zelené oči a pehy.

Las Amigas Carol a Vicent

Las Amigas dvojčatá Carol a Vicent. Rovnaké sivé oči, hnedé vlasy. Carol má možno trochu tmavší odtieň hnedej, ale možno to je iba hustotou vlasov.

Las Amigas 2019 Luis, Carla, Carol, Vicent

Luis, Carla, Carol, Vicent

Las Amigas 2019 Carla, Luis, Vicent, Carol

Carla, Luis, Vicent, Carol

Vyzliekla som Carlu a Luisa, keďže Carol má pančucháčky a ja sa od pančucháčiek držím ďalej v hrôze, že sa mi o ne zachytí niektorý zo suchých zipsov. Chlapci majú podobné športové topánky s tým, že Luis ich má bez šnúrok. Vždy ma napadne, že je milé, že Paola Reina má toľko druhov topánok, vrátane šnurovacích. Dnes je všetko na suchý zips a niektoré deti ani nevedia urobiť uzlík na topánkach. Pri Luisových úzkych nohaviciach som sa trochu nadrela, než som mu ich stiahla, pre menšie dieťa to bude výzva a napokon asi zavolá mamu.

A ešte jedna vec ma napadla, keď som sa dívala na tie bábiky. Možno kvôli plánovaným chlapcom Paola Reina zmenila formu svojich bábik. S tými dievčenskými detailami, viď vyššie, by chlapci vyzerali divne. Vlastne by som si asi mala nafotiť starší model kuchára. Ale to je iba myšlienka. V podstate ma chlapci nejak zvlášť nezaujali. Chlapci sú iste pekný doplnok k dievčenským hrám. Akurát ma vždy napadne, prečo vlastne nikto nevyrába stojacich chlapcov aj s pohlavím. Všetky bábiky s pohlavím sú výlučne dojčatá a batoľatá, proste krivé nohy, bacuľatá bábika, bábätko. Neviem, či je to pokladané za nevhodné alebo sa boja, že by im to rodičia nekúpili. Ale prečo vlastne by to bolo nevhodné, mne by sa to zdalo úplne normálne.

Las Amigas Carla a Luis

Las Amigas Carla a Luis

Las Amigas Luis

Luisove oblečenie. Akurát škoda, že ten vačok na Luisových nohaviciach je iba ozdoba a nie je naozaj otvárateľný.

Las Amigas Carla

Carline oblečenie

Las Amigas Luis a Carla

Las Amigas Luis a Carla. Pripadalo mi, že Luis má trochu viac zoširoka nohy, ale to by som musela vidieť viac modelov, aby som si bola istá, že je to schválne alebo iba to bolo týmto modelom konkrétne.

Las Amigas Luis a Carla

Las Amigas Luis a Carla

Las Amigas Luis a Carla

Las Amigas Luis a Carla.

Las Amigas Luis a Carla

Luis nie je vyšší, akurát má tam trochu hore nemožne zastrihnuté vlasy. Ale možno je schválne taký strapatejší.

Toto je vlastne všetko alebo takmer všetko o Las Amigas bábikách tento rok. A určite ešte nafotím Miniamigas…

Las Amigas Luis a Vicent

Las Amigas Luis a Vicent

Las Amigas Luis a Vicent

Las Amigas Luis a Vicent

Články o Las Amigas bábikách a nim podobných:

Funky Nora alebo ešte viac fotiek o Nore
Nové telo Las Amigas bábik alebo nie je Nora ako Nora
Berjuan Gretta bábika alebo sesternica Las Amigas bábik
Antonio Juan Emily bábika
Paola Reina Las Amigas bábiky 2017
Tisíc a jeden fotiek o bábikách alebo ako si vybrať Las Amigas bábiku
Paola Reina Las Amigas Priateľky bábiky 2016

Las Amigas bábiky v e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.