Las Amigas Funky.. čo bolo a bude

Tu som sa rozhodla publikovať modely Funky, aj ich porovnanie s niektorými inými modelmi. Vybrala som Funky preto, lebo prvá a druhá séria už nebudú.

Prišla jar a mňa opäť „pochytilo“ fotenie. Je to relaxujúce a trochu ma to drží na čerstvom vzduchu. Rada fotím vonku. Deti, psíčatá a teraz už aj mačky sa pri mne motkajú, vtáčiky štebocú, nie je dusno, prevetrá sa hlava.. . Aj teraz popri písaní na mne posedáva naše mača Nya, tak neručím za preklepy… Kto vie, kto nie, Las Amigas sú klasické 32cm bábiky vyrábané v Španielsku spoločnosťou Paola Reina. Klasické tým myslím, normálne to hýbe hlavičkou, nohami a ručičkami. A má to vlásky vhodné na česanie. Takisto, kto vie, kto nie, každoročne majú bábiky nové modely šatočiek, ktoré sa po 2-3 rokoch vypredajú. Šatočky sú pekné a kto chce, si svoj vysnívaný model vždy „uchmatne“, lebo vie, že nebude. Najlepšie hneď na jar, lebo už na Vianoce nemusí byť presne taký, aký je v katalógu. Ale oblečenie je stále iba oblečenie, vždy bude nové, možno krajšie. Kým niektoré modely bábik už nebudú. A práve preto som si tento rok vybrala Funky. Lebo niektoré modely pravdepodobne „zmiznú“ z trhu.

Funky znamená nekonvenčný, excentrický. Je to silné slangové slovo, ale nie vyslovene nepríjemné. Môže mať viac významov, jeden nepríjemný význam je funky smell, teda divný zápach. Druhý nepríjemný význam je funky feeling, ktorý znamená skôr cítiť sa smutne.

Vo význame oblečenia a výzoru je funky skôr poklona typu cool. Takže tu ide o nezvyčajné oblečenie a výzor. Funky séria Las Amigas bábik nie je nijak stará, po prvýkrát bola uvedená na trh 2018, to nehádam, som si celkom istá, ak si chce niekto pozrieť katalóg. Takže sú v podstate mladšie ako napríklad Gorjuss a iba o rok staršie ako pyžamová séria, ktorá bola uvedená na trh 2019.

V roku 2018 bolo uvedených 6 bábik 04511 – 16  a v roku 2019 boli pridané +2 funky modely 04517-18. Ani jeden z týchto 8 modelov sa už od roku 2021 nebude vyrábať, všetko je dopredaj. Tak si ich postupne rozoberieme. Výnimkou sú 514 a 515, boli veľmi rýchlo vypredané a nemám foto. Už nie sú dostupné snáď vyše roka, ak nie viac.

(Nebude to naraz, všetko som nestihla, ja ich postupne pridám. Koho to zaujíma, tak sa občas môže mrknúť, či niečo nepribudlo.) A rovnako doplním fotky Funky 2021, nech sú pokope. Takže dostupné už budú iba modely 2020-21. Spolu teda pre budúcnosť sa v roku 2021 bude vyrábať 6 modelov (3×2020+3×2021).

Aby som iba nehovorila všeobecne, tak tu i zopár foto.

Las Amigas Funky

Las Amigas Funky. 3x 2018+1×2019

Červenovlasá Funky Dasha bábika

Pri Funky menách je to v podstate zložité, nie vždy majú vlastné mená. Táto je vo viacerých katalógoch nazvaná Dasha, takže ostaňme u Dashy. Ináč je to klasický Carla / Carol model s modrými očami bez pieh. Klasické Cristi a Dasha majú vždy pehy, takže pomenovanie Dasha je otázne, ale v podstate je to jedno. Každá nová majiteľka si ju nazve ako chce a navyše, ako som spomínala, tento model už nebude. Komu by bolo ľúto, že zmeškal funky model nemusí zúfať, stále je tu ešte pyžamkový model, ktorého je dosť. Aj ja odložím jeden pre našu malú zberateľku bábik. Ten sa tiež skôr či neskôr vypredá, keďže sa už nevyrába, ale ešte istý čas bude dostupný. Oblečenie s princezničkovským korunkovým motívom je tiež pekné, ale nie je vyslovene jedinečné, tých korunkových motívov je niekoľko. Ale presne tento už žiaľ asi nezoženiete.

Las Amigas Funky 4513 model

Las Amigas Funky Dasha 04513 model 2018

Las Amigas

Pyžamová Dasha 13203 a Funky Dasha 04513

Las Amigas

Pyžamová Dasha 13203 a Funky Dasha 04513

Oranžové vlásky Funky Susana

Túto Funky bábiku volali Funky Carina, ale pyžamovú a historickú verziu nazvali neskôr Susana, takže ja ostávam pri Susane. Navyše Carina je klasicky čiernovláska. Skôr ten prvý rok ešte nebolo rozhodnuté o mene či ďalších modeloch. Ako som vravela, pyžamové verzie boli pridané o rok neskôr a vtedy ju nazvali Susana.

Keď sme už pri tých menách, aj my máme jednu Susanu, naša Susana sa volá Charlie. Nevedeli sme sa rozhodnúť medzi Ginger a Charlie, napokon vyhrala Charlie. To aby ste v tom mali ešte väčší chaos.

A neviem, či ste si hore u červenovlásky všimli tie čísla, obe končia trojkou, takže Paola Reina v tom má aký – taký poriadok. Tieto Susany končia jednotkou. Opäť je to klasický model Carol / Carla bez pieh so sivomodrými očami. Akurát tie vlásky sú oranžové.

Pyžamkový model by sa nemal vyrábať, ale mal by byť ešte k dostaniu pokiaľ bude dostupný Funky model.

Tento Funky modrý model je v kolekcii 2021 nahradený novým Funky modelom ladeným do červena. Oba sú veľmi pekné.

A síce Susana má i historický – dobový renesančný model, ale upozorňujem, že to nie sú tieto oranžové vlasy. Sú skôr do ryšava ako u Cristi. Nie sú úplne ryšavé, také medené, možno. Mám problém určiť farbu, je dosť nezvyčajná, taká pekne lesklá, tiež dosť jedinečný odtieň. Neviem, či sa snažili o ten odtieň alebo sa im náhodou podaril.

Las Amigas 04511 Funky Carina / Susana

Las Amigas 04511 Funky Carina / Susana 2018

Las Amigas 04511 Funky Carina / Susana

Takže ju je i naša nová strapatá Charlie v pyžamku, ešte nemá vlastné šatočky a účes.

Las Amigas 04511 Funky Carina / Susana

Las Amigas 13201 pyžamkový model Susana a 04511 Funky Carina / Susana

Las Amigas Susana

04543 renesančná Susana a 12301 pyžamová Susana. Ako vidno tie vlasy nie sú rovnaké.

Las Amigas Susana

A nielen vlasy, aj oči sú odlišné. Navyše Epoca je pehavá. Dosť typický Cristi model.

Las Amigas Susana

Susana

Las Amigas Funky Susana

Las Amigas Funky Susana, 2021 a 2018 modely

Paola Reina Funky

04522 a 54511 Funky modely

Funky Claudia 2021

Krásny model Claudie s blonďavými vlasmi a tyrkysovými očkami. Oblečenie s trblietkami a kvietkami.

Paola Reina 04524 Las Amigas Claudia

04524 Claudia

Paola Reina 04524 Las Amigas Claudia

Ružové šatočky s trblietkami a kvietkami.

Paola Reina 04524 Las Amigas Claudia

Čelenka s kvietkami.

Paola Reina Las Amigas Claudia

Funky Claudia, „klasická“ Claudia, čiernovlasá funky Karin

Paola Reina 04410 Claudia

Paola Reina 04410 Claudia. Klasická verzia má tie isté blonďavé vlasy, akurát dlhšie. A sivé oči.

Paola Reina 2021 Funky

2021 Funky

Striebristé modré – striebristé zelené vlásky Funky Liu / Manica

04516 Funky Manica

04516 Funky Manica 2018

Toto je klasický ázijský Liu model. Svetlejšie verzie sú nazvané Manica. V katalógu tie vlásky vyzerajú s takým striebristým nádychom. Od 2018 sa nevyrába a ak prvé verzie mali také vlasy, tak si to nepamätám. V každom prípade, tento model má skôr vlásky striebristo zelené. Hodia sa jej k tým zeleným očiam. Naša pyžamová verzia Liu a podľa mňa i ostatné pyžamové verzie sú striebristo modré. Ale nemyslím, že je to nejaký zámer, že je tam takmer nepoznateľný rozdiel v odtieni, aj to iba na slnku a kamera to nezvládla. Skôr to je odlišným rokom výroby. Funky verzia sa už nevyrába, ale pyžamová verzia ešte áno, takže ak máte dievčatko túžiace po bábike s modrými vláskami, nemal by byť problém.

Na fotkách je Funky a pyžamový model. Iba som použila bábiku svojej dcérky a tá už je vyobliekaná, nemá pyžamko. Je to jej najobľúbenejší Las Amigas model.

Las Amigas Liu

13204 pyžamková Liu a 04516 Funky Manica

Las Amigas Liu

Las Amigas Liu – Manica. Pyžamová a Funky verzia

Las Amigas Liu

Las Amigas Liu – Manica. Pyžamová a Funky verzia.

Mix vlásky Funky Liu / Manica 2020

Druhý model Liu bol pridaný minulý rok. Má krátke blond vlasy s čiernymi prameňmi. Nezvyčajné sú pehy na Liu. Oči sú zelené, rovnako ako pri predchádzajúcom modely. Neviem, či to vystihla kamera, takže mi jednoducho musíte veriť, že je to taká istá zelená. Tento model je najnezvyčajnejší hlavne naozaj pekným oblečením. Mal by sa naďalej vyrábať, takže zatiaľ by mal byť k dispozícii každému záujemcovi. Pyžamová verzia nie je. Tento model dostal 04521 číslo.

Las Amigas Funky Liu

04516 a 04521 Funky Liu / Manica . 2018 a 2020 model.

Las Amigas Funky Liu 04521

Las Amigas Funky Liu 04521 z roku 2020

Las Amigas Funky Liu 04521

Las Amigas Funky Liu 04521

Las Amigas Funky Liu

Rovnako zelené oči. Odlišné sú farba vlasov a pehy navyše u 2020 verzie.

Las Amigas Funky Liu

Las Amigas Funky Liu

Fialové vlásky Funky Karin

Karin som už niekde fotila, je to 2019 model, teda jeden z tých dvoch modelov, čo pridali 2019. Obe dostali vlastné mená, Karin a Ruth. Obe sú to pehavé modely, takže skôr tieto sú klasické Cristi / Dasha verzie. A ani jeden model nie je dostupný v inej verzii, pokiaľ viem. Teda nemajú ani pyžamovú verziu. Obe sa už nebudú vyrábať.

Takže najskôr Karin, fialové vlasy, pehy, sivé očká.

Las Amigas 04517 Funky Karin

Las Amigas 04517 Funky Karin

Las Amigas 04517 Funky Karin

Las Amigas 04517 Funky Karin

Las Amigas Karin

Fialové vlasy

Las Amigas

Las Amigas 04517 Karin a 04518 Ruth z 2019 kolekcie

Marhuľové blond s ryšavým odtieňom vlásky Funky Ruth

Podobne ako Karin, Ruth je obdoba Cristi, o to viac, že má dosť typicky Cristi ryšavé pramene v blond vlasoch a pehy k tomu. Akurát sú to iba miešané vlasy, čo ju robia nezvyčajnou. Marhuľová blond nie je dosť výrazná, bez slnka je to iba blond a tie pramene sú iba typicky ryšavé. Oblečenie iba čierno biele. Tak trochu Ruth je najmenej cool Funky. Ani tento model z roku 2019 sa už ďalej nevyrába.

04518 Ruth

04518 Ruth

04518 Ruth

04518 Ruth

04518 Ruth

04518 Ruth

Funky Nora 2018

Neviem pomenovať tú farbu vlasov. Je to hnedá s akýmsi ryšavým nádychom. Veľmi pekný model a obľúbený model šiat mojej dcérky. Tieto šatočky už nebudú, už okolo Vianoc bola nahradená svetlomodrá so silne tyrkysovým odtieňom, ktorý nemám. Model bábiky zostal v roku 2021. Je to tá istá bábika. Šatočky sú podobného svetlého odtieňa. Na treťom foto s klasickou hnedovlasou Norou, aj keď klasický je relatívny pojem, keďže klasická Nora je čiernovláska. Okolo roku 2017, ak sa nemýlim, bola pridaná hnedovlasá Nora. Tento model v žltom kabátiku bol asi prvý. A tiež sa už nevyrába.

Las Amigas 04512 Funky Nora

Las Amigas 04512 Funky Nora z roku 2018

Las Amigas 04512 Funky Nora

Las Amigas 04512 Funky Nora

Las Amigas Nora

04512 Funky Nora vs 04440 klasická hnedovlasá Nora z roku 2017

Las Amigas 04512 & 04523

Las Amigas Funky Nora. Prvý, 04512 model je z roku 2018. Druhý, 04523 model je z roku 2021.

Las Amigas 04512 & 04523

Modely bábiky sú identické. Iba dostala nové šatočky v roku 2021.

Las Amigas 04512 & 04523

Rovnaké kučeravé vlásky. Las Amigas bábiky „slušne“ postoja, ale potrebujú nato topánky. Ak kupujete sáčkové verzie, odporúčam vždy dokúpiť topánky, ináč to bude dieťatku ľúto.

Las Amigas 04512

2018 verzia má vlásky zopnuté iba jednoduchou gumičkou.

04523

Nová verzia dostala do vláskou mašličku.

Nora

Funky Nora

Funky biela Nora

Minulý rok bola pridaná do kolekcie „biela Nora“, ako ju volajú fanúšikovia. Klasická Nora je černoška, myslí sa tým model Nory s bielu pleťou. Boli pridané dve Funky verzie, a dostali aj vlastné, veľmi pekné, mená: Nieves a Noelia. Spolu s novou Liu to boli tri nové Funky modely 2020 (04519-04521) a budú dostupné aj naďalej.

Oni nie sú vyslovene nové, iba ich neobliekali. Dali sa kúpiť ako nahé verzie, aj naša ryšavá bábika s typicky Cristi ryšavými vlasmi bola kúpená ako nahá. Mne pripomína Ariel s tou ryšavou hrivou. Naša sa volá Gaige podľa postavičky z počítačovej hry zvanej Borderlands, na ktorú sa vraj podobá. Mám malých fanúšikov mnohých populárnych PC hier doma. Sme dosť počítačová rodinka.

Okrem viditeľnej svetlej pleti majú na rozdiel od klasickej Nory ešte pehy.

Každá z nich má inú farbu očí a opäť, ak to nevidieť na foto, tak mi musíte veriť: Nora ich má dosť typicky klasicky sivomodré, Noelia zelené, Nieves jasná modrá a naša Gaige tyrkysové alebo modrozelené, podľa toho, kto to ako nazýva.

Funky Nora

Funky Nora

Las Amigas Nora

Klasická čiernovlasá Nora a Funky Nieves

Las Amigas Funky

Funky Nieves a Noelia s našou Gaige

Las Amigas Funky

Modré, zelené a tyrkysovo modré oči

Las Amigas Funky

Las Amigas Funky Noelia s našou Gaige

Funky Nora

Funky Nora: 04519 Noelia a 04520 Nieves z roku 2020

S ružovými vlasmi Noelia / Nora

Model biela Nora s krátkymi ružovými vláskami a jasnými modrými očkami. V tých ružových vlasoch má modré pramene, celá ružová a modrá jej sedí s oblečením, je dosť pekne zladená.

04519 Noelia

04519 Noelia

04519 Noelia

04519 Noelia

S marhuľovými vlasmi Nieves / Nora

Na Nieves sa vydaril ten odtieň marhuľovej, ešte by mohli jemne pridať. Má zelené oči, pehy ako som už spomínala. A pekné Little Princess oblečenie s korunkou a zlatými pančucháčmi.

04520 Nieves

04520 Nieves

04520 Nieves

04520 Nieves

Články o Las Amigas bábikách a nim podobných:

Las Amigas multikĺbové bábiky
Las Amigas bábiky – rozoznávame tváre
Las Amigas 2019
Funky Nora alebo ešte viac fotiek o Nore
Nové telo Las Amigas bábik alebo nie je Nora ako Nora
Berjuan Gretta bábika alebo sesternica Las Amigas bábik
Antonio Juan Emily bábika
Paola Reina Las Amigas bábiky 2017
Tisíc a jeden fotiek o bábikách alebo ako si vybrať Las Amigas bábiku
Paola Reina Las Amigas Priateľky bábiky 2016

Las Amigas bábiky v e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.