Letné typy – Soft Summer

Soft-Summer-chart2

Film District And Chrysler With The Cinema Society Premiere Of "Playing For Keeps" - Arrivals

Nežné leto. Si letný typ, ktorý prúdi do jesene. To znamená, že máš v tvári jemné a prirodzené farby.  Môžeš sa cítiť nevýrazne vo väčšine farieb, pretože pre elegantný a skvelý výzor je potrebné uprednostniť iba mäkké a tlmené farby.

Soft Summer nástenka
http://www.pinterest.com/coloranalysis/soft-summer/

Ďalšie názvy: Soft Summer, Indian Summer, Muted Summer, Dusky Summer, Sunset Summer, Twilight Summer

Dominantnou vlastnosťou je soft – nežný, neutrálny vzhľad bez viditeľných teplých alebo studených tónov, často s neutrálnymi vlasmi bez prirodzeného lesku. V dôsledku súčasného vplyvu teplého a studeného obdobia je Soft Summer jedna z najviac chybne diagnostikovaných sezón. Soft môže mať ťažký zamatový vzhľad, ktorý je mylne označovaný za zimu.

Vlasy: popolavá blond, svetlá až stredne popolavo hnedá

softsummerhair
Pleť: prirodzene béžová, slonová kosť alebo tmavšie popolavé tóny

softsummerskin
Oči: šedomodré, zelené, orieškovohnedé  – šedý, oceľový podtón

softsummereyes
Make-up: použi svoju paletu farieb na oči, pery a nechty, podklad a blusher by mali byť s ružovými a chladnými podtónmi, nepoužívaj bronzovú farbu na líčka
Šperky: strieborná
Štýl: klasický a prirodzený, prírodný
http://www.polyvore.com/cgi/collection?id=1017466

Farby: mäkké a tlmené – stredná až svetlo šedá, jemná biela, fialová, svetlá-stredne modrá, malinová, tmavšia ružová, svetlá námornícka modrá. Niektoré z najlepších farieb sú úplne neutrálne (mix teplých a chladných, hlbokých a svetlých); vynikajúce sú farby, ktoré sú riedené šedou (pastelové), vďaka čomu vyzerajú mäkké a chladné. Jemná zelená je jedna z najnádhernejších farieb, pretože zdôrazní iskru vo svetlých očiach.

Základné neutrálne farby: jemná biela, navy, sivasto modrá, šedá
Sesterská paleta: Soft Autumn (jeseň-leto) – môžeš nosiť pastelové farby sesterskej palety
Vyhni sa: jasné a svetlé farby, elektrizujúce farby, hlavne ružová, hnedá a oranžová-pomarančová, čierna

softsummercolors

Známe osobnosti:

softsummerceleb
Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Rachel McAdams, Kate Moss, Lauren Hutton, Katie Holmes, Rihanna
Príklady  celebrít s prekrásnymi jasnými fotografiami sú k dispozícii na týchto dvoch linkách
http://www.prettyyourworld.com/toned-summer-celebrities.html
http://www.prettyyourworld.com/shaded-summer-celebrities.html

Aby sme nezabudli na mužov:

viggomortensen

Viggo Mortensen. Aragorn, Lord of ther Rings.

103793_d172b

Edward Herrmann. Richard Gilmore. Gilmore Girls

Čo nesvedčí Soft Summer celebritám

carmenelectra

Carmen Electra. Príliš jasná farba šiat. Príliš blond vlasy, vlasy do hneda viac zvýraznia krásne šedé oči.

biancabalti

Bianca Balti. Čierna ceruzka a čierne šaty nelichotia nielen soft summer, ale väčšine ľudí, čo nemajú v sebe prirodzenú čiernu farbu, predovšetkým vlasy.

KristenStewart

Kristen Stewart. Priveľa kontrastu škodí.

emmaroberts2

Emma Roberts. Prirodzená farba vlasov je pieskovo hnedá, vpravo dolu. Prisvetlá blond je na ňu možno trochu priveľa, tmavšia hnedá pekne vyzdvihne jej nádherné oči.

Základné vlastnosti pre všetky letné typy:
1. studený vs teplý typ – leto je studený typ, chladné farby
2. tmavé chladné farby vs svetlé chladné farby – teda zima vs leto, obe studené sezóny, avšak zima má tmavé farby zatiaľčo leto studené svetlé.
3. malý kontrast medzi farbou vlasov a očí, avšak môže mať i chladné tmavé vlasy, farbu očí a svetlú pokožku.
4. celkové chladné a popolavé sfarbenie, bez ohľadu nato, či sú vlasy blond alebo hnedé, bez ohľadu na to, či je pleť svetlá alebo tmavá
5. oči majú jemný, mäkký, chladný tón; často majú v sebe šedú, napr. sivasto oriešková, sivasto modrá, sivasto zelená; oči asi najviac napovedia
6. pleť je prevažne chladná s ružovými alebo modrými podtónmi (bez opálenia)
7. farba vlasov je zväčša chladná a popolavá, s menšími alebo žiadnymi zlatými či červenými zvýrazneniami; farba vlasov pre letné typy zahŕňa dosť širokú škálu od najsvetlejšej a popolavej blond po tmavú popolavú hnedú;  mnohé tmavovlasé letné typy sú omylom označené ako zima.

Rozdiely medzi troma letnými typmi:
Tri príklady s typickými letnými vlastnosťami s rozličnou intenzitou:
Naomi Watts v strede je považovaná za typické klasické leto, pre nepopierateľne jemné a chladné sfarbenieklasický svetlý a jasný letný typ.
Kate Middleton vľavo má tmavšie vlasy, vyšší kontrast, pokožku bez teplých tónov, ktoré prúdia smerom k zime (ku Cool Winter) – tmavý letný typ.
Sarah Jessica Parker vpravo má viac neutrálne sfarbenie – zmiešané teplé a chladné sfarbenie prúdi opačným smerom k jeseni – neutrálny letný typ. Patria sem i ľudia s tmavším sfarbením.

summercoloranalysis-intensity

Soft Summer medzi obdobiami
Soft Summer odráža chroma, nie jas:
Tlmené farby so šedými podtónmi vyzerajú najlepšie na Soft Summer. Jasné silné farby najhoršie.
Všeobecne studené farby vyzerajú na Soft Summer najlepšie, ale celkové sfarbenie je neutrálne v porovnaní s Cool Summer. Vlasy, pokožka a oči môžu byť veľmi neutrálne – ani zrejme teplé ani studené.
Oči sú často šedo orieškové, mäkké modré, modré, jemne sivé, hnedé alebo zmes všetkých farieb.
Vzor dúhovky často vyzerá rozmazane a tlmene, nie je jasný ani iskrivý.

newsletter-summer-winter-eye

Okrem toho tlmených vlastností Soft Summer môže vykazovať ešte iný výzor a tým je bohatý a zamatový. V tejto kategórii sú časté tmavé vlasy a oči.. orieškovo hnedé alebo modré, oceľovo sivé alebo hnedé. Tieto letné typy sú často mylne označené za Zimu. Katie Holmes je dokonalým príkladom. Katie má ten bohatý, ťažký, zamatový výzor a často je označená ako Winter. Ale zatiaľčo vďaka tmavému makeup-u dokáže vyzerať ako Winter, jej oči odhalia jej nežnejšiu stránku. Jasná fuksia by na nej nevyzerala najlepšie. Potrebuje bohaté, ale nie nutne tmavé farby.

katieholmes

Katie Holmes

Dve moje obľúbené stránky o farebných sezónach zaraďujú Kate Middleton rozdielne, ako Cool Summer i ako Soft Summer. Podľa teórie na prettyyourwold.com i Kate Middleton by mala byť jedným z tých ťažkých (ale nie tmavých) zamatovo tlmených Soft Summer typov. Sama uprednostňuje studené farby. Avšak chladné zimné farby, čierna či kráľovská modrá sú pre ňu prisilné, takže nie je skutočná zima. Má v sebe teplo (zelené/orieškové oči), zatiaľčo osoba s chladnou vlastnosťou by mala skôr modré alebo sivé/orieškové oči a zjavnejšiu chladnú pleť. Nuž, naozaj tu záleží skôr od presnej farby očí (ktorá môže byť fotkami skreslená), či je cool alebo soft a celkového dojmu, či je viac chladný alebo neutrálny typ, to musí každý posúdiť sám.

katemiddleton

Kate Middleton

Leto v palete ročných období:

Leto je obdobie pokojnej lenivosti. Počasie je teplé, vzduch ťažký, a všetko sa pohybuje s námahou a jemnosťou. Po jarnom zhone zrodenia sa všetko spomaľuje. Leto je tiež dobou pokojnej elegancie, kvety visia zo stoniek s nežnou tiažou; vánok jemne šteklí trávu keď sa ponáhľa cez pole. Ľudia, ktorí majú letné sfarbenie vyzerajú najlepšie v mäkkých svetlých a menej kontrastných farbách.

Keď sa jar mení na leto, teplé jarné farby chladnú. Pridaním priameho slnka, odtiene nadobudnú modrastú farbu. Ešte aj zelená je modrejšia. Farby leta sú mäkké a tlmené s kvalitou pasteliek, pretože im chýba intenzita a nachádzajú sa na vnútornej osi farebného kolesa. Tieto farby majú chladný modrý základ a vydávajú jemnú mäkkú energiu. Letná paleta je svetlá až stredne jasná.

summer_color_palette2

summerwheel

Nežné leto je na hranici leta a jesene. Leto je jemné, chladné a svetlé a pridaním jesene, ktorá je tiež jemná, vytvára rozmazanejšie farby. Jeseň prináša i teplo a pridáva hnedú do farieb. A jeseň prináša hĺbku, čo vytvára najtmavšie odtiene  pre Soft Summer z troch letných paliet.

Najhoršie farby pre Soft Summer sú jasné. Niektoré z farieb ostatných dvoch letných paliet Cool a Light Summer sú tiež prijasné pre Soft Summer. Soft Summer zvládne nosiť ďaleko hlbšie a tmavšie farby ako ostatné letné typy.

summer

Mnohí ľudia si myslia, že všetky letné typy sú svetlé s modrými očami. Osoba s tmavými hnedými očami, olivovou, béžovou alebo hnedou pleťou nemusí byť zima alebo jeseň. Ak jej chýba dráma zimy a ohnivá energia jesene, je najskôr Soft Summer.

A tu dve analýzy z prettyyourworld.com

Jennifer Aniston
Angelina Jolie

Jennifer Aniston je dokonalým príkladom Soft Summer, z viacerých dôvodov.a-closer-look-jennifer-aniston-big

Po prvé, jej sfarbenie je mäkká zmes teplých a studených farieb. Na prvý pohľad by bolo ťažké povedať, či uprednostňuje farby teplé alebo studené. Jej pokožka je neutrálna – bez zjavných modrých alebo žltých podtónov. Oči sú modré, ale viac oceľovo modré alebo sivomodré, čo je veľmi častým javom pri type Soft Summer. Jej vlasy majú tiež neutrálne sfarbenie, ani príliš teplé ani príliš studené.

a-closer-look-jennifer-aniston

Ďalším dôvodom, prečo je výborné použiť Jennifer Aniston ako príklad pre Soft Summer je to, že vie čo jej svedčí a čo nie. Farbu vlasov si udržuje jemnú, nikdy si ich nefarbí príliš svetlo alebo tmavo – jemná zmes hnedej / blond. Z jej fotografie vyššie tiež vidno, že jej prirodzené sfarbenie vlasov je tmavšie, je to presne farba typická pre Soft Summer. Rovnako ako sú typické jej oceľovo modré oči.

Jennifer Aniston – ďalšie obrázky z detstva, zaujímavosti a životopis.

Autorka prettyyourworld.com uvádza i Angelinu Jolie ako príklad Soft Summer, pre jej tlmené sfarbenie a sivé oči. V mnohých analýzach ju nájdete ako zimný či jesenný typ. agelina-jolie-first-photo-leftAutorka ju porovnáva s Megan Fox, ktorá je jasný zimný typ, v porovnaní s ňou má Angelina omnoho neutrálnejšie sfarbenie pleti a očí.
Angelina-vs-megan
Zimné typy vyžadujú jas, ktorý Angeline chýba. Navyše vyzerá výborne v mnohých neutrálnych jesenných farbách, ktoré by zimnému typu vôbec nesedeli.angelina-jolie-2

Angelina Jolie – životopis, zaujímavosti a fotky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.