Llorens celoplastové bábätká

P1030291

Dostala som šancu nafotiť oba celoplastové modely 2014 Llorens bábätiek. Takže, najskôr ku všeobecným vlastnostiam:
Veľkosť: 33cm a 36cm.
Materiál: vinyl, celoplastová
Očká: nie sú žmurkacie, vsadené
Riasy: bábika má lepené riasy
Hlavička, končatiny: pohyblivé
Šatočky: úpletové, s podšívkou
Doplnky: 36cm má i + plyšovú deku či zavinovačku
Odporúčanie: 3 roky +

P1030288a

P1030289

Toto sú dievčatká, Llorens má v ponuke i 33cm a 36cm chlapčeka. Tým myslím, i s pohlavím. A ja som dosť uvažovala tento rok, dať dcérke chlapčeka, ale náš ocko je v tomto konzervatívny a povedal, že je to čudné. Naša najstaršia totiž očakáva pod stromček bábiku a vlastne je druhý rok, čo si naozaj uvedomuje, že niečo ako Vianoce existujú. Takže celú jeseň počúvam, že chce dáku bábiku – a raz to bola piškacia bábika, inokedy väčšia bábika ako je ona sama, potom to bol chlapček bábätko (odkedy máme nášho najmladšieho, tak slečny už prediskutovali niektoré rozdiely…). Ale vráťme sa k bábikám.

Niekoľko dojmov

Menšia sa mi páči viac, ak by som si mala vybrať, má chutnejšiu tváričku. Nech sa mi to väčšie bábätko nehnevá, ale vôbec nie je môj typ.

Lepené riasy. Neviem im prísť na chuť a neviem čo si o nich mám myslieť, pravdu povediac. V tejto oblasti mi rozhodne chýbajú skúsenosti. Nikdy som nevlastnila bábiku s lepenými riasami (až doteraz, na Vianoce budeme mať jednu, aj keď nie bábätko). Niekto hovorí, že sa to môže odlepovať, asi záleží od kvality. Iný hovorí, že ak sa to odlepí, ľahké nalepiť naspäť – iste, ale to musíte tú mihálnicu nájsť. Ja by som povedala, že je to pekné, ale u bábätiek luxus navyše. Mne nevadí, že Llorens zvukové bábiky nemajú riasy a mne úplne vyhovujú aj nakreslené riasy. A pre väčšie bábiky som zvyknutá na „klasické riasy“ na plastových očkách, či už vsadených alebo zavierateľných. Navyše lepené riasy dosť vylučujú umývanie v tej časti telíčka. Nuž, povedzme, ak sa to odlepí, bude bez rias alebo sa dokreslia. Ale pokiaľ ide o vekové odporúčanie, mne pripadá 3 roky primálo pre lepené riasy, aspon 4-5 ročné deti, ktorým sa už dá vysvetliť, že aspoň trochu na to treba dávať pozor.

P1030290

Plast
Je mäkký, hladký a príjemný na dotyk.
Rozmýšľam ako priblížiť nakoľko mäkký, myslím, že v tomto prípade slovo gumený je naozaj v poriadku. Lebo mi to pripomína gumené pískacie hračky. Pokojne môžete stlačiť nožičku a vyfúknuť vzduch.
Toto to mäkšie ako Llorens zvukové bábätká či Petitcollin celoplastové Calinette bábiky či Petit Calin bábätká, čo sa na seba dosť podobajú. Ten plast je veľmi hladký a príjemný na dotyk, zatiaľ môj uprednostňovaný druh pre tento typ bábik.
A je to ešte mäkšie ako Hamiro Adelka, čo je o niečo mäkší a drsnejší plast od vyššie uvedených.
Iné slovo ako gumové ma fakt nenapadá. Na druhej strane, ak to spadne na zem, tak je dosť malá šanca, že sa tomu niečo stane. Ale možno na tie detaily potrebujú mäkšiu gumu. Môžno som iba konzervatívna pokiaľ ide o bábiky a realistické novorodenecké bábätká mi veľa nehovoria. Ja mám radšej tie skutočné 🙂
Je to veľmi hladký a dobre opracovaný plast, v tomto sa mu nič nedá vyčítať. A síce som tomu nevyšklbla ruku, trochu som sa snažila. Teda snažila som sa ju povytiahnuť a zistiť, či to nie je na gumičku, zvyčajne pri niektorých modeloch vidíte tú gumu, ak to povytiahnete, ale vyzerá, že je to kĺbovo spojené, čo je dobré. Mám radšej kĺbové ako gumičkové spojenia. Obe majú svoje výhody i nevýhody. Gumičky sa môžu rokmi uvoľniť a kĺby sa môžu (a nemusia) vyšklbnúť, našklbnúť, nalomiť. Všetko je zničiteľné.
Keďže sa mi nepodarilo ani trochu povytiahnuť tú ruku, tak to bude asi dosť pevne spojené. Hýbanie končatín – stredne ťažké, trojročné dieťa s tým asi bude mať problémy, staršie si poradí.

P1030299

Šatočky
Tento rok sa Llorens trochu „pochlapili“ so šatočkami, zatiaľ tieto úpletové s podšívkou sú celkom pekné. Peknejšie ako minuloročné. Ešte stále to nie je 20 Eurová „Petitcollin kvalita“, ale ani nepýtajú toľko. A možno dostali trochu kritiky od zákazníkov a zistili, že im nestojí zato kaziť si povesť s párajúcimi sa šatočkami. Akurát jedna poznámka – nemyslíte, že tomu 36cm bábätku dali malé ponožky?

P1030302

P1030300

P1030301

v e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.