Naša nová tabuľa alebo hráme sa na školu

Keď moja najstaršia dcérka začala chodiť do školy, tak sa zároveň začala rada „hrať na školu“. Posadila bábiky a plyšákov na zem a každý z nich dostal kus papiera ako zošit. A spolu so svojou malou sestrou boli učiteľky. Samozrejme, hračky mali aj prestávku. Tak som uvažovala, že by mohli mať aj tabuľu, ale ocko veľmi nechcel kriedovú do domu a ja som zas nechcela fixkovú.

P1080561

Tak keď začalo teplo sme sa zhodli aspoň na tom, že by mohli mať tabuľu pod strieškou v altánku pred dverami. Chceli sme síce kriedovú, ale napokon sme kúpili magnetickú, na ktorú sa dá písať aj kriedou.  Samozrejme, kriedou sa dá písať aj na zem, čo hodne robíme.

Tabuľa je veľmi pekná, naozaj odporúčam, ak hľadáte cenovo dostupnú a peknú magnetickú tabuľu. Akurát počítajte s tým, že si musíte prikúpiť materiál na pripevnenie.
Určite nebude odolná voči zlému počasiu a ak ju dávate von musí byť pod nejakou strieškou. Rám je jednoduchý drevený bez ošetrenia. Povrch sa mi hlavne zo začiatku zdal olejový, čo bude čerstvou farbou, ťažšie sa zmývala krieda a zostávali jemné stopy. Určite treba kriedu zmývať vlhkou handričkou.

Kde kúpiť

Tabuľu sme kúpili na http://toptabule.sk/ a snáď bude fungovať linka aj na tú našu:

Magnetická čierna tabuľa v drevenom ráme 90×60 cm  €19,99
Poštovné €5,00

Nedajte sa odradiť z angličtiny nie celkom preloženým e-shopom, objednaný tovar Vám pošlú.

Teraz keď je magnetická, mi je trochu ľúto, že ju nemáme vnútri, ale dá sa jednoducho odmontovať zo steny iba pootočením svoriek, takže snáď presvedčím ocka, aby sme ju na jeseň dali do kuchyne (akurát teraz nemá chuť znova vŕtať).

Montáž

Montáž bola sama o sebe jednoduchá, keďže vonku máme polystyrén. Krátky vrt do omietky, do polystyrénu sa nevŕta. Kúpili sme hmoždenky do polystyrénu (už som sa naučila, že existujú hmoždenky do polystyrénu). Tie sa do polystyrénu iba našrobovali a do hmoždeniek sa potom našrobovali šróby. Za tú škaredú starú omietku na fotkách sa ospravedlňujem, ale lepšie to už nebude.

P1080640

P1080641

P1080639

Magnetky

My máme magnetky z Detoa magnetických puzzle, tak tu je aj prirovnanie veľkosti k magnetickej tabuli Detoa.

P1080565

P1080563

Chcelo to aj nejaké písmenká a číslice, tak som kúpila veľmi peknú krabičku drevených písmeniek z jedného českého eshopu. Celá zadná (čierna) strana je potiahnutá magnetom, čo je podľa mňa výborné.

P1080557

Mali iba jednu krabičku, navyše dobre drahú, tak som vzala aj dve krabičky plastových písmeniek, tie síce nie sú až také nádherné, ale plnia svoj účel dobre. Tie magnetky vyzerajú byť dobre pripevnené. Prišli iba v kartónovej krabičke, tak dostali jednu plechovku, ktorá celkom dobre slúži ako úložný box. Vyrobené v Číne, ale čo už. Drevená krabička nemá nápis, kde je vyrobená, ale tipujem, že tiež tam.

P1080556

P1080558a

Ešte nechcem zabudnúť upozornenie, ak majú deti mladších súrodencov, žiadne magnetky sa nesmú dostať dieťatku do pusy, prehltnuté magnety môžu spôsobiť usmrtenie. Rovnako to platí o povaľujúcich magnetkách po zemi a domácich zvieratkách. Takže tie drevené písmenká, ktoré majú potiahnutý magnet na zadnej strane sú pri menších deťoch vhodnejšie ako tie plastové či Detoa, ktorých magnety sa môžu odlepiť.

P1080566

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.