Naša romantická farba, naša verzia červenej

Tých, ktorí si mysleli, že analýza farieb je vecou 80. rokov vyviedol z omylu David Zyla, autor úspešnej knihy „Color Your Style“. David Zyla z New Yorku má za sebou viac ako dve desaťročia skúseností ako módný návrhár a stylista celebrít. Pracoval na niekoľkých ABC-TV seriáloch a so slávnymi osobnosťami, vrátane Susan Lucci, Carol Burnett a Hillary Clinton.

David Zyla tvrdí, že každý človek má vlastnú verziu 8 základných farieb, ktoré vychádzajú z jeho vlastného sfarbenia – päť farieb vyjadruje našu osobnosť – esencia, romantika, dráma, energia a pohoda a tri neutrálne farby. A naša individuálna romantická farba alebo vlastná verzia červenej je naša sexi farba. Výborná pre interview vo dvojici, má pôsobiť vrúcne a povzbudzujúco. Svieža vášnivá žiara červeného odtieňa poskytuje dokonalý uvítací dojem na prvom rande s osobou, s ktorou by ste mohli stráviť zvyšok svojho života alebo pri romantických večeroch s partnerom vo dvoch.

zylasred

Možní kandidáti pre romantickú farbu.

Tu je spôsob, ako zistiť tú Vašu červenú, bez ohľadu na farbu pleti:

1. V prirodzenom svetle, držte ruku nad bielym kusom papiera s dlaňou smerom k sebe. zahnite prsty tak, aby bola vaša dlaň zovretá.

2. Pozrite sa pozorne na tie rozpálené oblasti dlane a všimnite si odtieň.

3. Teraz, zmačknite svoje odtlačky prstov (nie nechtovú stranu) ukazovákom druhej ruky. Farba by sa mala zhodovať s farbou Vašej zapýrenej pokožky.  Možnými kandidátmi sú malina, tehla, mandarínka, čerešňa, hrdza, vínová, purpurová, ružová lastúry, fuksia, atď. Často je lepšie vidieť túto farbu jasnejšie, ak držíte priškripnutý prst vedľa tuby rúžu alebo farby na líčka.

Teraz je čas použiť túto farbu.

Muži môžu nosiť svoju romantickú farbu v podobe košele, kravaty alebo svetra. O čo viac oživí trochu červeného odtieňa na kravate nudný výzor diplomata, možno vidieť i na pánovi prezidentovi.

SidebySide

Obama6AB

Obama4AB

Pre ženu je vhodnejšia blúzka alebo šaty. Oblečenie bez vzoriek alebo jednoducho vzorované oblečenie v tejto farbe je najlepšie, pretože vzor nemá tak šancu odpútavať pozornosť od tváre.

A tip od Zylu navyše – tvar výstrihu

Kľúčový je i tvar výstrihu. Ak chcete vedieť, ktorý Vám svedší, jednoducho sledujte tvar brady.

Pre mužov s hranatejšou čeľusťou je najlepší výstrih svetra, zatiaľ čo žena s oválnou bradou vyzerá fantasticky v okrúhlom výstrihu. Vyskúšajte si existujúce oblečenie alebo nakreslite tvary na papier, aby ste spoznali, čo Vám najlepšie lichotí.

bcbgmaxazria-scoop-neck-dress-1

Joie-Pinot-Double-Pocket-Blouse-Cherry

High-Neck-Shell-Top-in-Twill-Jersey-02

weatherproof-cranberry-heather-merinocashmere-blend-solid-vneck-sweater-product-1-13600565-008946919_large_flex

carhartt-plum-hooded-chase-sweatshirt-in-cranberry-product-1-14997579-756836080_large_flex

celeb-rundown-121

Make-up tip od Zylu:

Romantická farba sa výborne hodí na výber správneho odtieňa rúžu či lesku na pery. Jeho odtieň by mal zodpovedať Vašemu odtieňu červenej. Zyla odporúča vziať rúž so sebou i na nákup šiat a doplnkov, aby ste mohli porovnať, či s ním ladia.

220525_sw

220541_sw

220673_sw

http://www.davidzyla.com/the-color-of-style/

David Zyla a zaradenie do sezón

Zaradenie Davida Zylu do sezón sa mierne odlišuje od „klasickej“ analýzy farieb, aj keď v mnohých bodoch sa prelínajú. A mnohí priaznivci analýzy farieb i Zylu tvrdia, že našli svoje správne odtiene v jednej i druhej analýze, prípadne Zylova verzia im pomohla sa zaradiť do tej správnej skupiny z 12 sezón.

zyla romantic colors

Zyla používa romantickú farbu i na určenie sezóny.

Farby v ponímaní Davida Zylu

Odtiene červenej, hlavne oranžovej a fialovej nájdeme nielen vo farbe žíl, ale i v očiach. A nie je zlé, nedržať sa exaktne iba jednej farby prištipnutého prsta, ale pokojne rozšíriť spektrum na všetky odtiene červenej, oranžovej, fialovej, ružovej…, čo sa hodia k našej dlani.

Pozrite si i to, ako David Zyla vníma červenú a ružovú. A prípadne si prečítajte i o fialovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.