Naše obľúbené hračky – Drevené puzzle Educa

PICT9929---Copy

Toto puzzle patrí k mojim obľúbeným. Ako každé puzzle, je to jedna z tých veľmi vďačných hračiek, ktorá poteší a zabaví na chvíľku počas nudných dní či nocí, keď malá ešte o polnoci buntoší. Obe moje deti sa veľmi rýchlo naučili skladať puzzle, pravda to dvojročné potrebuje pomoc, štvorročná začala s puzzle veľmi skoro a už zvláda 25 kusové veľmi ľahko. Takže najbližšie kupujem už 50kusové.

Educa drevené puzzle je  veľmi kvalitne a pekne tlačené nato, že je také lacné, preto je to taký vďačný darček na drobné príležitosti, na Veľkú noc, Deň detí, keď deťom tečie noštek alebo iba tak, lebo sa nudia neviete čo s nimi. Je balené po dvoch, okrem 100 kusových, takže je to vždy darček pre obe slečny. Obrázky sa dajú roztriediť vďaka tomu, že jedna zadná strana je neoznačená a obrázok druhej má na zadnej strane modré krížiky. Trochu mi vadilo, že má iba vzory obrázkami kreslených, prevažne Disney rozprávok. Mám rada Disney, ale zas nemusí byť všade – na tričkách, posteľnom prádle či riade. Nuž, na druhej strane deti poteší, keď majú hračku so svojou obľúbenou rozprávkou a nemajú moje „obrátené“ predsudky ala „zas ten Disney“. Je im vďačný každý obrázok koníka či princeznej.

Navyše mi vyhovuje, že je to puzzle z dreva a nemusím vyskočiť zakaždým, keď ich malý jednoročný brat ide okolo. A on je z tých horších detí, čo naozaj okamžite behom sekundy všetko zhrabne, pokrčí, vezme do pusy. Nie je to hrubé drevo, ale je to pevnejšie ako papier alebo kartón.

PICT9936---Copy

PICT9940

PICT9944

PICT9949

PICT9945

v e-shope
http://www.playsafe.sk/brand/educa

Educa vyrába svoje puzzle v Španielsku, vraj niektoré výrobky sú vyrábané v Afrike, ale neviem ktoré. Ich puzzle sú veľmi pekné,  tak drevené ako kartónové. Orientujú sa hlavne na puzzle, ale ponúkajú i ďalšie spoločenské hry, domino, pexeso, stolové hry. Máme aj drevené domino, som rada, že je drevené pretože, ak sa dá niečo pokrčiť, poskákať, rozstrihať.. tak to deti spravia. Žiaľ, papierové hry u nás končia pokrčené a zničené. A to nie preto, že ich ničí jednoročné dieťa, skôr keď moju dvoj- či štvorročnú pochytí „kreativita“ tak to u nás vyzerá takto:

PICT0123

stránky výrobcu
http://www.educaborras.com/

Počiatky Educa Borras siahajú až do roku 1894, keď bola založená spoločnosť Borras Plana S.A.. Samotná spoločnosť Educa Borras bola založená 2001 fúziou dvoch historických spoločností na trhu puzzle a hier (Borras Plana, založenej v roku 1894, a Educa Sallent, založenej v roku 1967). Dnes sú produkty Educa predávané vo viac ako 75 krajinách sveta. 90% produktov Educa je vyrábaných vo vlastných továrňach spoločnosti v Sant Quirze del Vallés, Barcelona.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.